Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz Pista0001 #100106 üzenetére

    @ jokeph: Win10x86 fel is kúszott rá. Idle-ben 30-50% között volt a P4-630 CPU kihasználtsága. Ha egy sima ablakot megnyitottam egyből 1000%-on pörgött a CPU és a venti is. Win10 frisssítéseket felseznvedte magára, böngészni is lehet vele sok-sok türelemmel :). Stabilitásttesztnek jó volt a Winx86 kaland + 3DMarrk2001-et és 2003-at is lefuttatam alatta. Ha érdekel valakit beteszem majd ide az eredményeket.

    @ pikari: Ránéztem P4-524-re CPU World-on és a LAHF/SAHF support in 64-bit mode feature-t, így azon menne a W10x64 is akár.
    Egyébként még mintha lenne socket 478-as P4-ből is pár olyan ami tudja az x64-et, nex bitet és a LAHF/SAHF support in 64-bit mode-ot is. Elméletileg még azokra is felmehet a W10x64, feltéve ha alaplap ás BIOS is támogatja a nx bitet.

    @ Pista001
    WinXPx64-el szerintem működnének CPU-id.
    Én azt tippelem, hogy az új GPU-kban már nincs a régi alaplapi BIOS-okkal való együttműködéshez szükséges összes funkció, és ezért nem mennek régi lapban, még annak ellenére se, hogy fizikailag a PCIE foglalattal kompatikibils a krtya és el is működik is benne. De én laikus vagyok, nincs IT-s végzettségem, nem ismerem a szoftverek & hardverek lelkivilágát, pontos működési mechanizmusukat.
    Azért GTX960 mert az van itthon. Mivel alig van időm hobbyra (pl retro hardverek) alig van itthon belőlük. Most ez a két i915-os lap és magas órajelű socket 775 P4 hozzám került relatíve nem is drágán, de +1 GPU-t nem fogok azért még venni, hogy tesztelni tudjam őket.
    Pár hónapig még elszórakozom velük, de azt követően felrakom majd az apróra őket a beszerzési áraikon egy csomagban hátha valaki lát bennük fantáziát.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák