Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Fred23 #163 üzenetére

    Szvsz a LGA1151 ellen most csak és kizárólag az szól, hogy van remény az árak megmozdulására belátható időn belül. Az meg nem mindegy, hogy az ember 120k-ért vesz meg egy processzort, vagy mondjuk 70-ért.

    Az meg maximálisan a közelgő játékokon múlik, hogy mennyire lesz szükség 8+ szálra. Én megvárom a hosszabb távú következtetésekkel a BF1 és a i7 6950X páros eredményeit. Amennyiben profitál a játék a rengeteg szálból, akkor szerintem minimum az EA részéről elég hamar trend lesz a sok magos CPU-k előnye.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Fred23 #163 üzenetére

    Azt kell ilyen dontesnel merlegelni, hogy inkabb csupan 4 magos, de magonkent gyorsabb (elsosorban a magas orajel miatt gyorsabb) CPU-t szeretnel, vagy inkabb 8 magos, de magonkent lassabbat. Persze konnyen eljohet az az ido is, talan mar fel-haromnegyed ev mulva, amikor lesz olyan 8 magos Zen, ami 4 GHz fole tud turbozni, de jelen allas szerint a Kaby Lake (i7-7700K), de me'g a Skylake (i7-6700K) is jobb valasztas azoknak, akiknek az 1-2-3-4 szalas abszolut teljesitmeny a legfontosabb. Viszont ha valaki azon agyal mar most is, hogy 8 magos i7-6900K vagy 4 magos i7-6700K a jobb valasztas, annak erdemes lehet a Zenig valahogy kibekkelni a mostani konfiggal. Biztos vagyok benne, hogy a 8 magos Summit Ridge kompetitiv arcedulaval kerul piacra, pl. a Summit Ridge csucsmodellje a 7700K-nal csak kicsivel lesz dragabb, de a 6900K teljesitmenye korul fog porogni. Hangsulyozom, ez csak egy pelda volt, valojaban fogalmam sincs, hogy mennyire (lesz) gyors a Summit Ridge.

Új hozzászólás Aktív témák