Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • candyman_78

    csendes tag

    Sziasztok!
    Masszív szopásban vagyok, kiváncsi vagyok, hogy tud-e valaki megoldást a problémáimra.
    Karácsonykor úgy döntöttem, hogy meglepem magamat egy Firestick 4k max+ 2 db echo studio + echo sub rendszerrel.A szettet gyakorlatilag azóta "csinálom" és még nincs kész :)
    A cucc fantasztikusan szól, de érthetetlen dolgai vannak és ezekre keresem a megoldást:
    Először is, ahogy a ajánlották, home theatre módban kötöttem össze a hangszórókat.Kiváncsi voltam ugyanis a spatial audio és a dolby atmos érzésre. Így hát hamar szembe jött az amazon music hd is. A legtöbb bajom ezzel van. Először is, miután a firetv-re felraktam nem indult el. Ekkor rájöttem, hogy aktív előfizetés nélkül nem is lehet vele semmit sem csinálni. Ekkor elindítottam a próba időszakot. Ekkor már be tudtam lépni rá, de mindig azt csinája (azóta is), hogy a vissza gomb megnyomásakor csak a középen lévő kerek "homokóra" jelenik meg, végtelenítve magát, és így gyakorlatilag használhatatlan. Ekkor felraktam andoridra és ipadre is a klienst, gondoltam, majd a spotify-hoz hasonlóan ebben is lehet castolni rá az eszközre. Hát nagyobbat nem is tévedhettem volna, mert hiába vagyok azonos wifin, hiába működik ugyanez spotify-al, az amazon music hd képtelen megtalálni a firesticket vagy az echo studiokat. Olvasgattam utána, de a support borzasztó. Egyesek azt írják, hogy azonos régióban kell lennie az előfizetésemnek az accountommal. Namármost az én amazon accountom német, a cuccot pedig ausztriában vettem át, mivel echo studiot nem hajlandóak ide elhozni, de pl subot igen. Amikor előfizettem, akkor persze hu-t választottam régiónak, az eszközök is ide vannak regisztrálva mint helyszín ahol találhatóak.
    Viszont mivel nincs .hu-s amazon, így nehezen tudnék azonos régióban lenni az előfizetésemmel.
    Mindeközben rájöttem, hogy nemcsak ilyen baj van az egész szolgáltatással (amit mellesleg úgy szidnak az értékelésben mint a bokrot), hanem más is. A firetv-s kliensben tapasztalható glich után azt gondoltam, hogy ez tuti vmi szoftver hiba, de majd vmi update megoldja, de azért gyanús volt, hogy egy 7.x.xxx verzióban még ilyen előfordulhat. Ekkor jöttem rá, hogy más sem stimmel. Nem lehet ugyanis atmos vagy 360-as zenéket streamelni csak max uhd-ket. Aztán mit ad isten, ma reggelre kidobta ezeket is. Akkor jöttem rá, hogy az idáig fel sem frissítette a stick a rajta lévő szoftvereket, hiába volt bekapcsolva az auto update, így valamilyen ősöreg verzióm volt amit a stickel együtt adtak.
    Most már van spatial audio és egész szépen szól, de a glich megmaradt, a távirányító ha vissza akarok menni a fő oldalra akkor beakad és sosem fejezi be a homokórázást....

    Valaki járta már végig ezt az utat ? Mi a megoldás? Hogy lehet streamelni direktbe rá?
    Megjavul valaha? Az igazság az, hogy kevés esélyt látok rá, hogy elő is fizetek, mert ne érzem a nagy különbséget a spotify és ez között, de legalább 1x működjön már normálisan a kipróbálási időszak alattt...

    Köszi

  • candyman_78

    csendes tag

    Még annyi lemaradt, hogy igen, töröltem cachet és igen, telepítettem újra, indítottam újra, de nincs változás....

Új hozzászólás Aktív témák