Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Danex #526 üzenetére

    Nem tudom megmondani mennyire fontos a memória, lehet olyan mint a játékoknál, hogy legyen 3000+MHz és onnantól jó vagy.
    Annyi h valahol mintha azt olvastam volna, hogy az időzítés jobban számít mint az órajel :F

    Ki kéne logoltatni HWINFO-val szimplán csak 1 plotra menve, hogy mit mikor mennyire terhel be, bár megtette ezt már ugye más is: [link]

    SSD sebessége kb végig számít.
    Memória főleg phase 1-ben van jobban kihasználva (legalábbis több memóriát kér itt).
    A processzor pedig főleg phase 1-ben, de vmilyen szinten még phase 2-ben is be van terhelve.

    Na ezért mondják sokan, hogy akkor kéne indulnia az új plotnak, amikor az éppen futó plot befejezi a phase 2-őt.

    Viszont mivel kb. a phase 1+2 ideje annyi, mintha a phase 3+4 ideje, ezért "csak" 2 plotot lehetne ez alapján párhuzamosan futtatni, hiszen pont befejezi az 1. plot a phase 4et, amikor a 2. plot belép a phase 3ba és a 3. plot indul phase 1-el, tehát egyszerre így mindig csak 2 plot lesz a rendszerben.

    Tehát ha 6 óra 1 plot legyártása (és itt most nem a szóló plotolásra gondolok, hanem arra amikor 2-3 plot is megy egyszerre), akkor kb. 3 óra mire phase 1+2 lemegy és mehet a 2. plot, ergo a delaynek 3 órának kéne lennie, de ez így csak 2 plot egyszerre.
    HA a rendszer párhuzamos plotolgatás mellett 6 órás szintidőt tud tartani 3 párhuzamos plottal is, na akkor pedig 2 órás delay-ekkel lehetne számolni, de itt akkor már lesz átfedés, hiszen 2-2-2 órás szakaszokban indulnak a plotok, és 3 óra lesz mire phase 1+2 lemegy.

    HA phase 1 után indítod a következő plotot, akkor kb. ez a teljes plotolási időd 1/3-a lesz delayben.

    3ezres író/olvasó SSD-vel sztem hozható a 2 órás delay (nemsokára kiderül), 2ezresekkel már kevés a 2 óra, oda 135-145perc kell.

    Nem tudom milyen SSD-d van, de a végső eredmény kb ez lesz.
    Persze a proci és a memória is ott van mint extra változó és ezek elviekben főleg csak phase 1-2-ben számítanak jobban, de sztem még mindig előbb limitál az SSD, mint maga a proci v. a memória így 2-3 párhuzamos plotnál!
    Persze 6-7 párhuzamos plothoz már 32GB ram kéne meg 1+1 v. 2TB SSD, és most nekem 10+10szálat adva teljesen jól muzsikál, az SSD-n múlik csak a dolog, nem a procin v. a memórián (persze biztos kell x mennyiségű szál meg tutira kell x GB ram).

Új hozzászólás Aktív témák