Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stickermajom

    addikt

    válasz AeSDé Team #6113 üzenetére

    "milyen könnyű elhelyezkedni kezdőként a közelben (Baranya és környéke) ilyen végzettséggel?"

    Én csak erre tudok válaszolni, összehasonlítani a kettőt nem tudom, én a mérnök infót végeztem el, a másikba bele sem szagoltam :))

    Szóval: ha megy a német és megelégszel viszonylag alacsonyabb fizetéssel, akkor az ITServicesnél, vagy a Unisysnél egyszerű lesz elhelyezkedned Pécsett. Utóbbinál kezdetben sima helpdesk pozíciókra kell gondolni (de ha jól tudom van helyben L2 is), de ITServicesnél vannak azért komolyabbak is, a helpdesket úgyis betöltik a bölcsészek ( ;] ). Más úgy nagyon nincs a városban, ami esetleg a CV-ben is jól mutatna. Baranya sajnos leszakadóban van jelenleg ilyen téren.
    ITServices-nél vannak gyakornoki pozíciók is, második-harmadik évben mindenképpen érdemes jelentkezni, esetleg ha érdekelnek a hálózatok akkor a T-Systems is kínál kb. évente egy egész darab gyakornoki állást.

    Ez a közelmúlt és a jelen állapota. Hogy mi lesz 2-3 év múlva mire aktuális lenne neked, azt nem tudom sajnos megmondani.

    Szerintem a lényeg amire gyúrj rá a főiskolai évek alatt az a nyelvtanulás. Angolul minimum, de ha mindenképp helyben maradnál, akkor a német is fontos lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • sutszi

    veterán

    válasz AeSDé Team #6113 üzenetére

    Én a PMMIK-n végeztem mérnök info szakon, a nem olyan távoli múltban. (2012).
    A progterv az másik karon a TTK-n fut. Sok jót nem hallottam róla...és nem csak a matek miatt. Többnyire inkább eljöttek onnan, mint odavágytak az emberek.

    Nem akarom idealizálni, de szerintem nyugodtan jelentkezz a Pollack-ra, mert aránylag rendben van. Ha becsülettel végigtanulod, és bejársz az órákra, nem csak vizsga előtt olvasol bele az anyagba, hanem folyamatosan tanulsz, és az órán sem a metropolt olvasod, meg puskákat írod akkor nem lesz problémád. Gondolom az átjön, hogy az előbbieket a valóságban láttam a "díszes" társaságtól.

    A felsőoktatási legendákat szerintem hagyjuk. Egy olyan tanár volt akire ilyen szempontból kiakadtam. De az már rég nincs ott szerencsére... Ő egész félévben meg sem jelent, majd a végén úgy kellett vizsgafeladatot csinálni. Szerencsére kivágták mert volt más is.
    A többi tanár segítőkész ha látják, hogy van benned szorgalom.

    Az anyag meg nehéz, mint minden új dolog, de nem teljesíthetetlen. Tanulni kell. Mindig vannak akik a könnyebb utat választják...ne tedd.

    Nem tudom, hogy megy már, de a gyakorlati helyed jól válaszd meg. Ennek folyamatán valamit változtattak amióta eljöttem. Van pár kisebb cég akik mindig szívesen látják az ifjúságot... Meg van a mamut ITSH is. Utóbbi nyilván multis környezet. Ízlés kérdése is kinek mi jön be... Ez már nem csak a gyakorlatnál, de a későbbi elhelyezkedés miatt is fontos. Persze lehet gyúrni a papíron szép pedigrére, mert jól néz ki egy nagy cég neve az önéletrajzban, de attól még lehetsz sík mint egy asztallap...Szóval érted nem ettől leszel jó. Azt csináld ami szimpatikus. Amúgy nincs elvi akadálya, hogy több helyet is kipróbálj a tanulmányaid során. Én sem egy helyen dolgoztam.

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha van még valami amire kíváncsi vagy akkor nyugodtan kérdezz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • kovsol

    titán

    válasz AeSDé Team #6157 üzenetére

    PTE-PMMK-Műszaki infóra jártam. Most már Mérnök infónak hívják. Ott lehet felvenni németet ha akarsz, én három félévig toltam heti 6 órában a németet, és mivel mindenki angolra akart járni, így volt olyan félévem, hogy 2 fős csoport volt, sőt egyik félévben egyedül voltam egy tanárral. :D

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák