Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz emvy #6392 üzenetére

    egy projektemben a vezető architekt ha meglátott egy új technológiát, azt fel akarta használni. akár volt értelme, akár nem. így lett egy jó ágas-bogas rendszer, aminek az üzemeltetése kb. 3x annyi melót igényelt, mintha valaki ésszel megtervezte volna.

    ugyanígy nem értem ezt a virtualizálás-docker mániát sem. mindenki azt akar használni, ha kell, ha nem. ha egy adott szerveren ugyanahhoz a projekthez tartozó dolgok futnak, akkor felesleges a docker/openstack stb. minél kevesebb cucc van a gépen, annál kevesebb a hibalehetőség és annál olcsóbb üzemeltetni.

    a fejlesztőkkel meg az volt eddig a gondom, hogy nem látták át a rendszert, de legalább bátrak voltak és kitartóak. láttam olyat, aki nem tudta debianon csomagmenedzserrel felrakni a postgres szervert, hát megnézte, hogy van becsomagolva, kicsomagolta és kézzel felgányolta.

    a deployolásnál nekem szempont volt, hogy a hibakeresés érdekében bármikor bármelyik időpillanatban kipakolt verziót meg lehessen ismételni. ezt vagy teljesen megoldja az üzemeltetés, vagy hagyja, hogy a fejlesztők kendácsoljanak, de akkor nem lesz soha rendes qa. ezért én pl. nem hagytam, hogy a fejlesztő a saját gépén buildeljen csomagokat, mert ott soha nem lehetett tudni, hogy mi van felrakva.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák