Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz coco2 #12453 üzenetére

    100.000 EUR/bank/ügyfél.

    Tehát lehet több mint 100k Euród, csak egy banknál ne legyen több ennél az összegnél.

    Én ingatlanra szavaznék mint hosszútávú befektetés, kivéve, ha akkor van krach amikor majd nyugdíjba mész. ;]

    Egyébként ez a nyugdíj egy furcsa álom. Nem is biztos, hogy akarja az ember.
    Hiszen akkor általában csökken az életszínvonal, és sokaknak akkor jön elő valami betegség, amikor megszűnik a napi rutin.

    Én idősebb koromban is szeretnék utazgatni a világban, amennyiben az egészségem engedi, viszont ehhez pénz kell. Tudok-e annyit spórolni a jelenben, hogy a jövőben legyen elég pénzem utazgatni úgy, hogy nem dolgozom?

    Valószínűleg ezt csak úgy tudom megengedni majd, hogy vannak bevételforrásaim mondjuk ingatlanból vagy más helyről.

    De még, ha van is elég bevételem. Akarnám, hogy egyik napról a másikra ne csinálhassam amit szeretek? (Persze, sokan utálják a munkájukat, és egy megváltás nekik a nyugdíj.)

    Továbbra is hasznosnak érezném magam a családom és a társadalom számára?

    Mit tennék, hogy ne öljön meg az unalom?

    Persze lehet mondani, hogy unokák, de unokák nincsenek 0-24-ben, hiszen van saját életük, és családjuk, sőt talán idegen országban élnek, és csak néhány havonta látjuk egymást.

    Vagy jöhet az utazgatás, de akkor ugorjuk a gondolatmenet elejére, hogy van annyi bevételem, hogy ezt megengedhessem magamnak?

    Számomra a hagyományos akár állami/magán nyugdíj az egy 40 éves vakrepülés.

    Az állam bármikor emelheti a korhatárt és nincs garantált összeg, sem sem az, hogy az a pénz amit kifizetnek mire lesz elég.

    Magánnyugdíj pénztár pedig ahogy korábban említve lett gyakorlatilag tőzsdézik a pénzemmel évtizedekig.
    Jó esetben nem bukja el a pénzt, és még nyereséget is termel. De nincs semmilyen garancia, hogy én mennyi pénzt fogok kapni a végén, abból milyen színvonalon fogok élni, és az megfelel-e nekem?

    Még mindig stabilabbnak tűnik egy ingatlanportfólió építés, általában jóval az infláció fölött teljesít, bármikor eladható, ha gáz van, vagy kell a pénz.
    Ideális esetben bérletidíj formájában folyamatos bevételt is termel, ami szintén legalább az infláció mértékével folyamarosan emelkedik, garantálva az életszínvonalam stabilitását.

    De lehet bedobni befektetési alapokat, devizát, nemesfémet, vagy egyszerűen csak több országban szétosztani az ingatlanvagyont így csökkentve az egyes országok gazdasági kockázatait.

Új hozzászólás Aktív témák