Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kurion

    senior tag

    válasz PazsitZ #11491 üzenetére

    Én mikor az ország másik végén kerestem árat konkrétan rákérdeztem. Ahol nem mondták meg ott mondtam hogy igen nemmel válaszoljon, "10-ből 8 dolgozó megkeres xy Ft-ot?" ha nem határozott a válasz tehát hezitál már köszönök is el.

    "Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

  • Kleroo

    veterán

    válasz PazsitZ #11491 üzenetére

    Bérigényt tisztázni, és megfelelő érzékkel de határozottan megtudakolni, hogy az általam imént kibökött bérigény(szépen érthetően artikulálva hogy br v net) az ő erre allokált bérsávjukba belefér-e, amennyiben elég ügyesnek minősülök; avagy totálisan kívül van. Tehát már az elején eldöntheted, hogy vállalod-e így.
    Illetve ha a végtelenül default kérdéseket kapod egy gynaúsan más siteról dolgozó HR-estől akkor szintén esélyes hogy senki sem tudja hogy a bérigényed reális-e a céghez képest. (Pl: X cég CEU-t egy kalap alá veszi, és más országból hív HR-es. Ő pedig nem nagyon fogja tudni, hogy adott cég lokálisan mekkora kerettel rendelkezik, illetve megmozgatnak-e köveket ha kereten kívüli a pályázó, de inkább megoldják okosba, csak ne veszítsék el)

    Nekem kb 100%-os ez a mutatóm, ahol éreztem hogy érdemes tisztázni, hogy stimmelnek-e az igények, ott szépen le lehetett tisztázni. Érdemes még kitérni arra is, hogy bónusz, cafeteria, medicover, stb egyéb cuccokat ki minek értelmezi.
    A lényeg hogy nem ajtóstúl a házba, hogy "mi a max amit megadtok"

    De van ahol kb már csak "egoból" sem mentem el. svéd telco-soknál kicsit gáznak érzetem, hogy 5év finn telcos tapasztalattal a hátam mögött, egy középvezetői pozinál is default el kellett volna mennem a több órás kódolós, tesztelős, hálózatsimeretek stb tesztírásra. Igaz talán tudtak volna kviételt tenni, mert azért szóva tettem h ezt komolyan gondolták, vagy csak véletelenül a random pályakezdő fejlesztőnek szánt levelet kaptam. (De végül a bérigénynél nem találkoztunk)

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák