Új hozzászólás Aktív témák

  • F_Gergely

    őstag

    hát most előtúrtam a kollektív szerződést, de még ilyennel se találkoztam...
    "bármely fél által közölt felmondás esetén..." a ledolgozott évek számával nő a felmondási idő, pl aki 10 éve itt van annak már 4 hónap a felmondási ideje... Ilyet lehet? Ez nevetséges....
    E szerint nekem 70 nap a felmondási időm, de holnap ezt megbeszélem... Reméljük a legjobbakat.

    ez mondjuk érdekes...

    "Az új Munka Törvénykönyve (Mt.) meghatározza a felmondási idő hosszát, ám a törvényi mértéktől a felek eltérhetnek. Munkaszerződésben legalább 30, legfeljebb 6 hónap felmondási idő írható elő. Kollektív szerződésben még hosszabb felmondási idő is kiköthető, de a minimális időtartam ekkor sem lehet rövidebb 30 napnál. A jelenlegi törvényünk szerint a felmondási idő a munkaviszonyban töltött idővel arányosan növekszik. Ezt a szabályt az új Mt. csak a munkáltató felmondására alkalmazza. Tehát, a munkavállaló a törvény alapján akkor is 30 nap felmondási idővel szabadulhat a munkaviszonyból, ha egyébként már hosszabb ideje, akár évtizedek óta dolgozik ugyan annál a munkáltatónál. Ez alapvetően kedvező változás, hiszen a munkavállaló tipikusan akkor mondja fel a munkaviszonyt, ha már tudja, mit fog csinálni utána. Ilyen esetben viszont viszonylag rövid felmondási időt kell csak letöltenie.'

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák