Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz World-Soft #62408 üzenetére

    Szó szerint az nem volt beírva hogy a kézhezvétel után kezdjünk reklamálni mert úgy gondoltam hogy ha az leírom hogy kell a csomag címkéjét is beküldeni az csak akkor lehetséges ha nálad van a csomag. Szóval akkor ezt csak beírtam, más ne essen ebbe a hibába.
    AliExpress vásárlás címkéje és rajta az IOSS szám? Ez most új, mert ezt nem teszik rá, mert nem nyilvános adat, az elektronikus vám-árúnyilatkozat tartalmazza és csak azt fogadják el vámos vonalon.
    A vám akivel beszéltél hülye. IOSS vásárlás azaz 150 € alatt amikor az AliExpress beszedi az áfát az eVám nem használható.
    IOSS vásárlás, azaz 150 € alatt a Magyar Posta van törvényileg felhatalmazva a vámolásra teljes egészében ők végzik nem a NAV-VÁM és ez az egyik ok arra hogy nem lehet használni az e-Vámot.
    Ha használod ezt a eVám dolgot akkor a Posta 799 Ft-ot kér egyébként az adattovábbításért, hiába nem fizetsz a vámszervezetnek, ez több mint a Posta által elkért 399 Ft az általuk végzett 150 € alatti vámolás esetére.
    Ezeket is beírtam az Összefoglaló 7.ponti vámolási leírásba.

Új hozzászólás Aktív témák