Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz V/ #51989 üzenetére

    Nem látok semmi más olyan azonosítót, ami ioss lehetne.
    Egyébként úgy tűnik, hogy az ioss azonosító szimplán csak a cégnek kiadott egyetlen kód, nem egyedi küldeményenként. (múltkori holland linkemen írtak róla, hogy ugyan mi akadályoz meg csaló cégeket, hogy rátegyék más cég kódját a küldeményükre) A tax invoce sorszám ami egyedi. Még a nevem sincs rajta, csak a címem. [kép]

    Nem ellentmondásként írtam, hanem csak megosztottam az eddigi tapasztalatomat :)
    Úgy tűnik akkor hollandiában igényelhették az ioss kódjukat, ha minden számlán hollandia van.

    A hollandok kapcsán abban reménykedtem, hogy ha már hollandiában regisztráltak, hátha a küldeményeket hollandiában is léptetik be az eu-ba, hogy ne legyen plusz költség. Bár épp előttem a luxemburgi posta tájékoztatója és náluk is díjtalan az ioss küldemények kezelése. [link] Szóval még bejöhet így is ingyen (postai kezelési költség nélkül) :D De persze tényleg meg kell látnunk az első tapasztalatokat, mert nem tudjuk, hogy aliék leszereződtek-e a holland/luxemburgi postával ottani vámkezelésre. Drukkolok nekik.

    Igen, főleg a változás előttiek kapcsán lesz vicces a dolog. Azt hiszem sokszor nem rendesen szerepel a telszámom valamiért az alis borítékokon, az országkód lemaradt általában. Email meg persze nincs rajta. Szóval ezért tippelnék, hogy a posta nem igyekszik majd okosan intézni, hanem szivatósan. Mondjuk nekem max elveszett régi küldemény kerülhet elő, igyekeztem elkerülni az átállás időszakot.

    #51991V
    nem azért írtam a pos terminált, mert az online fizetésnek számítana. Arra gondoltam, hogy a kézbesítőnek pos terminál hijján nem lehet fizetni kp-ban az általam olvasottak szerint valsz. Meg amúgy sem akarnak kézbesítők várni emberekre. Szóval arra tippelek, hogy majd minden fizetnivalós küldeményhez csak értesítőt dobnak be, akár sérti az ászf-et akár nem. És akkor lehet majd sorban állni az átmeneti időszakban és utána is az SA módú vámkezelt küdemények és az online ki nem fizetett ioss-ek átvételéért, mert a postás nem fogja kihozni szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák