Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz HaroWerks #632 üzenetére

    Hát ez az. Ez a verzió lett volna a legtipikusabb folytatás mintapéldánya. Ez a háborús dolog nekem nem tetszik. Főleg hogy az ilyen méretű nemzetek közötti háborúk kora leáldozott már most is, akkor nem is beszélve arról, hogy mi lesz 200 év múlva. Egy ilyen történetnek már csak azért sincs értelme, mert amint már az Alien 2-ben is láthattad, az Idegeneknek a high-tech fegyverekkel szemben semmi esélyük. Veszélyesek, kegyetlenek, viszont teljesen védtelenek az emberek fegyvereivel szemben, láttad mekkora irtást rendeztek köreikben. Az egyetlen ok, ami miatt felülkerekedtek, a létszámbeli fölény, valamint az emberek helyszín adta meglehetősen véges fegyverzete. A komamndósokkal pedig a hazai pálya előnyeit használták ki. Most gondold el, ha egy jól felszerelt, nagy létszámú sereg ellen engednék szabadon őket... esélytelen. Túl könnyen sebezhetőek. Ha megfigyelted a filmeket, az Idegenek a frontális támadással soha nem értek célt, emlékezz mekkora vérfürdő volt az ajtóknál ahol a két automata ágyú várta őket. És az csak két kisebb kaliberű gépágyú volt.... A kommandósokkal lesből végeztek, rejtőzködve támadtak. A végén meglepetésszerűen támadtak, ott ahol semmi védelem nem volt. A nyílt színi támadás nem erősségük, éppen a gyengeségük miatt. Így pedig hadviselésre teljesen alkalmatlanok. Kegyetlen gyilkosok, de van szituáció, ahova ez már kevés.
    Vessék be a Predatorokat a háborúban, a Predatort ugysem szeretem, szal nekem 8 hogy azt a sztorit hogyan teszik tönkre:) Az Alien 4. része pont azt a sablont veszi elő, amit a 3. részben még sikerült elkerülni, nevezetesen az Idegenek felhasználását. Egy csomó film ilyenről szól, hogy katonai kisérletek eredményei a lények, vagy ha nem, akkor csak egyszerűen felhasználják. Tetszett hogy ez nem valósult meg. Az már annyira klisés dolog, lerágott csont, sokan, sokféleképpen megcsinálták már. Az Alien az elejétől fogva szerintem egy különleges film, és hiba volt beállítani a sablonos folytatások sorába.

    Húú de jó kis vitatéma kerekedik ebből a filmből :D

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák