Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz sedo #33905 üzenetére

    A fűtőt ki is veheted ezekhez a halakhoz, vagy állítsd 24 fokra :)

    Legalább az egyik műnövény helyett majd szerezz be 1 microsorumot.

    Guppiból sok guppi lesz, én azt hanyagolnám, helyettük néhány razbóra, vagy egy pillangósügér pár vagy 1 betta vagy 1 hím mézgurámi és 2 nőstény mézgurámi?

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • Alg

    veterán

    válasz sedo #33907 üzenetére

    Szerintem ok, razbórából mehet akár 10db is, minél nagyobb a csapat annál látványosabbak.

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • sedo

    tag

    válasz sedo #33907 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a segítséget!

    Végül 8db ékfoltos razbóra és 4db foltos páncélosharcsa került a vízbe, nagyjából egy hete.

    Az az érzésem, hogy minden próbálkozásunk ellenére valószínűleg mi is elkövetünk egy csomó kezdő hibát :( Nagyjából 4-5 napig igazából minden teljesen jól nézett ki, de aztán a víz felszínén megjelent valami, amit én surface scumként azonosítottam a google segítségével, plusz enyhe habképződés volt megfigyelhető az akvárium szélein. A halak nem jártak fel gyakran levegőért, nagy ritkán a harcsák mentek fel - amit én ugyancsak google barátom segítségével normálisnak ítéltem a béllégzés miatt - illetve a tesztcsíkok alapján a víz legfontosabb paraméterei is nagyjából jónak tűnnek nekem (0 CL2; 10-25 NO3; 0-0,5 NO2; 7,6 PH; magas GH és KH amivel ahogy olvastam nem túl sokat lehet/érdemes kezdeni).

    A hatodik napon sajnos elveszítettünk egy razbórát, elég sokat nézegetjük őket minden nap, nem figyeltük meg előjelét, szerencsére viszont pár óra alatt észrevettük és ki is vettük szegényt. (Mellékszál, de a kereskedésben amikor vettük a halakat, kifele vettem észre, hogy a razbórás akvárium alján ott is feküdt már 2 áldozat, illetve a harcsákat és a razbórákat simán egybe akarták "csomagolni" - igazából nem tudtam eldönteni, hogy csak én gondolom-e túl, ezért a halakat végül elhoztuk, bár fajtánként külön zacsiban).

    Mindenesetre eljött a heti 20%-os vízcsere (ja igen, vízhőfokot az ajánlásotokra visszavettük 24 fokra, és állni hagyott kb 22-23 fokos vízzel cserélünk), illetve a vízfelszín fodrozására használt esőztetőt lecseréltük a diffúzoros megoldásra (mivel tető van az akváriumon, gondoltam hátha nem old be amúgy elég levegőt a hullámoztatás). Amennyire tudtuk leszívtuk a felszínről a buborékokat meg a hártyát is, pillanatnyilag egészen jól néz ki, meglátjuk meddig.

    Viszont azóta a harcsák állandóan a felszínen vannak levegőért, fogalmam sincs miért.

    Mod.: Az etetést elfelejtettem. Lemezes tápot (sera) és szárított tubifexet (bio-lio) adtunk nekik egyelőre. Igazából nem tudjuk, hogyan kéne, de egy kiskanálba morzsoltunk mindegyikből egy keveset, és úgy öntöttük be. A szűrőt le kellett állítani addig, mert a "hullámoztató" miatt azonnal elsüllyedt az egész. Elképzelhetőnek tartom, hogy sokat adtunk nekik, mert nem zabálták be 1-2 perc alatt (sőt). Amennyit kapásból megesznek, az annyira minimális, mint mikor pl sót szórsz egyetlen szelet paradicsomra, a többi már megmarad. Viszont akkor hogy jutnak hozzá a harcsák, mert azok nem nagyon mennek fel érte? Tudom, ez tök béna, de még nem jöttünk rá, hogyan kéne :)

    Megpróbáltam részletesen leírni mit csinálunk, nagyon megköszönöm, ha ismét segítetek a tanácsaitokkal, hogy mit csinálunk rosszul, min tudunk javítani!

    [ Szerkesztve ]

  • Alg

    veterán

    válasz sedo #33916 üzenetére

    Ammónia tesztet érdemes beszerezni, pl. Seachem ammonia alert, bent lehet hagyni az üvegre tapasztva és egyből látszik ha gond van.
    Etetéssel nagyon vigyázz, inkább kevesebbet adj, mint túl sokat.

    Felszíni hártyát legegyszerűbb konyhai törlővel leszedni, csak ráteríted és leveszed. Vagy skimmer...

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • oszy

    veterán

    válasz sedo #33916 üzenetére

    Az 50 literesben nekem is van folyamatosan. A kaját visszavettem, mert erre gyanakodtam. Van, hogy két napig nem is kapnak semmit. A hártyát minden reggel és délután le kell szívni. Kicsit olajos, de nem vastag réteg.

    Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

  • sedo

    tag

    válasz sedo #33916 üzenetére

    Láttam azóta kérdezték páran, a hártya nálunk egy 20%-os vízcserével egybekötött "hártyaleszívást" követően nem jött vissza, immáron egy hete - alighanem esetünkben túletetés okozta, mivel semmi máson nem változtattunk.

    Viszont a razbórák alighanem betegek voltak már a kereskedésben is (ahogy írtam, az ottani akváriumban is megfeküdt 1-2, csak sajnos későn vettem észre és most már tudom, hogy hibásan, de nem fordultam vissza velük). Sajnos nem igazán tudtam azóta sem biztosan beazonosítani a dolgot (talán a fátyolbetegségre hasonlított legjobban a jelenség), mindenesetre gyakorlatilag naponta vesztettük el a halakat. Végül a betegnek látszókat kivettem, mindössze 3 maradt, azok viszont azóta egészségesnek tűnnek. A vizüket gyakran ellenőrzöm azóta is, de minden paraméter jónak tűnik, ezért nem tudok másra gondolni, csak betegségre.

    Viszont most nem tudom, hogyan kéne visszapótolni őket, mert második akváriumom nincs, szóval az újakkal simán bekerülhet megint valami probléma, vagy éppen a meglévőkről derülhet ki, hogy bár nem betegek, de hordozók, és az újak hullanak el.

  • bringasisti

    őstag

    válasz sedo #33941 üzenetére

    Nem fog tudni senki rá választ adni, mert 509 felé betegség van és nagy része faj specifikus. Ha veszel halat azt mindig le kell kezelni. Sera akvarista füzetek kugli a barátod

    BENEFON DELTA--------N8

Új hozzászólás Aktív témák