Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz Darksool #33314 üzenetére

    Telenyomják növénytáppal, a növény felvesz amit tud, aztán jön egy minimum 50% vízcsere (hetente minimum egyszer, de szerintem inkább kétszer) amivel kiöntik a maradék tápot + takarítás(ahol még a kövekről is lesikálják az algát fogkefével) és kezdődik elölről: friss víz, újra beállított mikro/makro tápösszetétel. Külön ember van foglalkoztatva csak a karbantartásra.

    Akinek erre van ideje meg türelme az csinálja nyugodtan otthon is, nem csalás ez csak baromi sok munka és elég könnyen fel tud borulni :)

    CO2 szerintem nem vészes téma, nem kötelező baromi karbantartásigényes diorámát építeni hozzá, rengeteget segít egy alap kis karbantartás igényű akváriumhoz is. Csak stemeket nem szabad betenni mert azok 2 hét alatt kinőnek az akváriumból - bár van amikor pont ez a cél, az is tud jól kinézni mikor lent a halak úszkálnak fent meg virágzik a Bacopa :)

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Darksool #33314 üzenetére

    Szövegértés, vagy mindig csak a mondatok felét olvasod el? :)

    Nekem nem tetszik, hogy 50% vízcserét kommunikálnak, aztán valójában heti 75-100%-ot cserélnek, de szerintem normálisan fogalmaztam.

    Mondjuk lehet, hogy ez csak engem érintett nehezen, én ugyanis bezöldültem (környezetvédelem) az akvárium óta, és 180 literből a heti 60-80 literből 40 litert ellocsolok a panelben, 20 litert a panel körül egy fára és csak 0-20 liter megy hetente lefolyóba (csak 3 db 20 literes kannám van). Nem is értem egyébként, hogy miért kommunikálják még mindig ezt az 50%-ot.

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Új hozzászólás Aktív témák