Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fjudors

    aktív tag

    válasz Thom7 #33225 üzenetére

    mán nem halazok..az utsó akváriumba a garnélatenyészetre ráengedettem négy bozóthalat, így csak ők hárman vannak.


    kígyóból bleheri tenyészpár volt

    bichir-ekből volt/tenyésztettem:
    ornatipinnis
    lapradei (az igazi nilusi sokúszós)
    senegalus (ezt adják boltban Nílusinak)
    endlicheri

    link
    link

    az akvarista.hu-n írunk totem évre sokmindent..ha elő tudod ásni cache-ből, akkor érdemes elolvasni.
    tőnkre tették azt a fórumot

    beszerzésre anno hívogattam a boltokat, kunyeráltam listát.valami mindig sikerült. hol a podmanyczkibe, hol a mamutba, hol Orosi hozót valamit.
    nem követtem már a beszerzést..Bár,a múltkor beugrottam link , volz pár a honlapon szereplő csukákból, az ár már más kérdés...

    itt link is szoktak hirdetni.

    én anno hónapokig leveleztem, telefonáltam. A német nagyker listán vannak, illetve kint lehet is vásárolni.Itthon van kereskedő aki hoz be.A kérdés a minőség. Sérült,-e a hal, általában a kicsik nem vadon fogottak. a tenyésztetteknél sok a hibás egyed, mert injekcióval szapprítják őket.
    anno 5-20 e között mentek ezzel a fajok, mérettől függően.De lehet, csak 6-8 példányból lessz egy szép pár.

    [ Szerkesztve ]

  • fjudors

    aktív tag

    válasz Thom7 #33225 üzenetére

    ha komolyan, és jól akarod csinálni, akkor a fő akvárium mellett indíttat még pár kisebbet, abból az eleség hal tenyésztéssel sokat lehet tanulni.
    könnyen, nagy mennyiségben tenyészthető például:
    Bíbor sügér
    rózsás díszmárna

    nem lehet minden nap élőt adni, de jó néha, kell.

    A bleheri ilyen télen nagyon jó, mivel rovarevő. soha, egy halat se bántottak.
    Csakhát, hála az idióta törvényhozásnak , nálunk az összes kigyófejű tiltott.
    pedig pici (15 cm) színes, könnyen tartható, mivel „levegőt vevő"így a vízre de kényes, szájköltő.

    mondjuk én mindig vörös szúnyog lárvával és cylopsal etetek..a garnélákat is..

    link
    link

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák