Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajtokarpi

    senior tag

    válasz Aszfaltbetya #10232 üzenetére

    Szia!

    Én pontosan ugyanazt írtam amit te, ha figyelmesen elolvastad az előző hozzászólásomat. Én is csak ajánlani tudom őket, de ettől még igaz, hogy hiányos a biológiai szűrőanyag készletük. Igen Magyarországon nagyon kevés az az üzlet, ami Ad. szinten megüti a mércét. Oké, mekkora akváriumba ment a hordósod, hány literes volt a hordós szűrésed, és milyen szűrőanyagok voltak benne? A hordós helyett most mivel szűrsz? Szerintem nem lehet összehasonlítani egy hordós szűrést, egy gyári külső szűréssel. Én megmondom neked őszintén nekem 2 db Atman 3338 van beállítva a 300 literesbe. Az egyik biomechanikai szűrésre, a másik csak és kizárólag biológiai szűrést lát el. Sokáig gondolkoztam egy hordós szűrésen, de én félek megcsinálni. Nagyon jól muzsikál a 2 Atman, de a közeljövőben szeretnék egy 1000 liter körüli akváriumot, és oda bizony már ez közel sem lesz elég.

    [ Szerkesztve ]

    battletag: bossi#2666

  • SSJmeszes

    senior tag

    válasz Aszfaltbetya #10232 üzenetére

    Először is köszönöm a kielégítő válaszod!

    Akkor lassan, lassan a második lépésnél tartok.:)
    Mondjuk észre veszem napról napra, hogy egyre kevésbé félnek tőlem.
    A másik akváriumban csak úgy szaggatják az ember kezéből a kaját, de ami le is megy azt is megeszik, és remélhetőleg az enyémek is így fognak tenni.

    A lökdösődés inkább úgy vettem észre, hogy egymás ellen. De van mikor picit löknek egymáson, vagy esetleg elhajtja onnan.

    És volna még egy olyan kérdésem, (kicsit csatlakozik a pm emben küldött halakhoz is) tehát a pirosak tele vannak fekete pigment foltokkal. Ez mitől lehet? Vagy elfog ez tűnni?

    Köszi a választ!

    YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

Új hozzászólás Aktív témák