Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz Kernel #969 üzenetére

    Igen, ezekkel is egyet értek !

    Az NiCd nagyobb környezetkárosító tulajdonsága (Cd tartalom, nehézfém, az élő szervezetekben az enzimek és egyéb fehérjék szerkezetét károsítja és ezáltal működésképtelenné teszi azokat), szerintem azzal megoldható, hogy szelektíven visszagyüjtsék az elhasznált cellákat és megfelelő technológiával újra hasznosítsák azokat !
    Ez az ipari területen viszonylag könnyen megolható, lakossági téren már kevésbé, de kevésbé is veszik, tehát itt a probléma is kisebb.

    Amúgy az "emlékező tehetsége" miatt elavultabb technológia, elvileg (memória effetktus), ami azt jelenti, hogy ha nem sütik ki rendesen, akkor egyre kevésbé tölthető fel és folyamatosan csökken a kapacitása !

    E mellett érzékeny a túltöltésre is, és a mélykisütésre is. Apró kristályok keletkeznek a cellék belsejében, az elektrolitban, amik átszúrják a szigetelő rétegeket és ezáltal zárlatossá téve a cellákat.
    Ez a folyamat valamelyest visszafordítható bizonyos leírások szerint enyhe ütögetéssel és/vagy nagy áram 1 percen keresztül történő, impulzusokban való ráadásával (10A körül/cella). Mindkettő a keresztkötő, zárlatot okozó kristályokat hivatott szétszedni, eltávolítani.

    Jóbban tolerálja a magasabb hőmérsékleten való üzemet és ahogy mondtad, a nagyobb kisütő áramokat is !

    [B]Namost, a NiMH akkukra azt mondják, hogy nincsen memória effektusuk és nem érzékenyek a túltöltésre sem annyira és nagyobb a töltéssűrűségük ![/B]

    Az a baj, hogy ezt én és még sokan mások sem igazán tapasztaltuk, sőt, saját tapasztalataim szerint, egyesek még jobban is érzékenyek szerintem.
    Különösen igaz ez a túltöltésre !!!
    A töltéssűrűségük valóban több, de ez csak egy dolog, másik, a kezelhetőség és a tartósság, amiben szerintem gyengébbek, mint egy jól kezelt (rendszeresen megfelelően lemerített, kisütött) NiCd akkuké
    .

    Tehát ezen túl, legfelejebb a környezet kímélésében jobbak még, bár azt is ki tudja, mivel addig rendben van, hogy nincs benne Kadmium, de ki tudja, hogy mi egyéb van benne, ami hasonlóan, vagy még akár jobban probléma, csak azt nem híresztelik, mert az nem üzleti érdek !!!

    Üdv.:

    [ Szerkesztve ]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák