Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz X2N #7 üzenetére

    Szemléletes, de amúgy több sebből vérző, baromi demagóg ez a kép. Először is, ez közel egy lakosságarányos (vagyon)eloszlás. Most mégis kinél legyen a nagy lóvé? ~120 millió nyuggernél, akiknek már 50 éve is saját házuk volt (aminek az értéke csak az elmúlt 40 évben 500%-kal - tehát a hatszorosára - nőtt*), vagy azon ~15 millió huszonévesnek, akik még most fejezik be az egyetemet? :U Nekik legyenek csilliárdjaik nyugdíjalapokban?

    Sokkal érdekesebb lett volna már akkor /kopf lebontásban látni. Mert ez így most majdnem ugyanolyan torzítás, mintha én a Lölö BT-nél dolgoznék harmadmagammal (+a főni), a 2 millió forintommal én vagyok a 2. leggazdagabb, aztán kijön az, hogy a cégben dolgozóinak összvagyona bőven meghaladja az 570 milliárd forintot (vagy ha úgy tetszik, bő 110 milliárd/fő).

    *Lásd itthoni kádárkockák. Annak idején szarért-húgyért összekalákázták, majd 50 évvvel később, nulla korszerűsítéssel, csak 50 évvel lepusztultabban hirdetik 60 milliós ékszerdobozként. :U

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Gave

    addikt

    válasz X2N #7 üzenetére

    Szerintem ezek annyira nem mutatják jól az aránytalanságokat mert pl.: elég egy húzó vagyonos és akkor egész család és baráti kör erős luxusban szintben van, ami sokat torzít ilyenkor az összképen. Ha itt az assetet jól használták, (szerintem nem), még elég sokat elárul a borzasztó arányokról, ami trend erősítő spirálban rekedt még vélhetően jó sokáig..6-10 év minimum.

    1981-től mindenki mint Millenial, hát ez így összemosva nagyon nem jó, azért nem mindegy a diffi egy 1981-es és egy 1986-os között, a 2000-es korosztály meg teljesen más kategória..

    Azért még az X-nek is sokat adott a zárt ajtós, kézrázós, zsebből-zsebbe mutyizás, ami az én generációmra pl.: kb kihalt. Köszönhetően társasági élet lerohasztásának, az extrém előítéleteknek és az extrém kettősmércének ( = nekünk lehet, neked nem)..

    Nagyon sok X-es ismerősömnek még megvan a jó szokása, hogy naptárban él, van társasági élete, jár tárgyalni, baráti köröket tart fent, stb. Nálunk ez is teljesen ledöglött, bizonyára akadnak kivételek, feltételezem ahol még család nincs, de cserébe jó jövedelem van.

  • bteebi

    veterán

    válasz X2N #10 üzenetére

    A Silent Generation az 1928-1945, és már gyakorlatilag majdnem mind halottak (mivel mostanra már 79-96 évesek). És nem is ők az igazi boomer generáció, emiatt valószínűleg átlagosan talán szegényebbek is. De nem ennyivel. Egyszerűen csak nagyon kevesen vannak már. A millennialoknak tényleg sok minden beüt(ött). Tudom, én is az vagyok, bár szerencsére (mostanra már) mi viszonylag jól átvészeltük. :U Szerencsére viszonylag jó állásaink voltak viszonylag jó fizetésekkel.

    #9: "Nagyon sok X-es ismerősömnek még megvan a jó szokása, hogy naptárban él, van társasági élete, jár tárgyalni, baráti köröket tart fent, stb."

    Már amelyiknek erre van lehetősége. De az még az a korosztály (leginkább az idősebbikje), akik még némi szerencsével sok dolgot tudtak "szerezni" a közösből (bár ez a boomerekre, és az ő gyerekeikre sokkal inkább igaz). Fiatalnak lennie meg anyagilag brutál nagy szívás. Ha nincsen szülői hátszél, akkor itthon kb. lehetetlen vállalható időn belül elfogadható ingatlanhoz jutni, hacsak nem vagy nagyon szerencsés, pl. programozó vállalkozómérnök-jómunkásember.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz X2N #16 üzenetére

    Jó de a japánoknak meg koreaiaknak van munkájuk napi 12 órában. Attól tartok a szabadidő ázsiában, nem értelmezhető kifejezés. Ha a beutazást is veszed, dolgoztam ázsiai tempóban, és volt napi 45 perc szabadidőm, de a zuhanyozási idő nem volt benne, de ha tehettem a cégben kakáltam.

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák