Új hozzászólás Aktív témák

  • mustang26

    csendes tag

    Üdv mindenkinek,

    Elérkezett az idő, hogy én is a segítségeteket kérjem.

    Adott egy 320 GB-os Western Digital my passport usb-s külső HDD, ami a következő tüneteket produkálja.

    Windows7 alatt rádugom az usb-re és úgy tűnik, mintha semmi sem történne, a merevlemezt nem ismeri fel, nem kap meghajtó betűjelet, de miután lehúzom kiírja, hogy You need to format the disk in G: before you can use it. Természetesen nem akarom formázni, így cancelelem.

    A fura az, hogy akármilyen recovery programot indítok, azok csak not respondingolnak majd miután eltávolítom a merevlemezt elindulnak, ekkor újra csatlakoztatva némelyik még mindig látja a driveot, van hogy el is tudom indítani az alkalmazást, de eddig semmivel sem jutottam előrébb.

    Amikor a vinyó csatlakoztatva van, egy halom ilyen üzenet látható az Event viewerben:

    An error was detected on device \Device\Harddisk1\DR24 during a paging operation.

    Ha disk managert indítok, akkor az nagyon sokat homokórázik mielőtt történne valami, de végül látja a driveot, ellenben (szerintem) nem lát semmilyen partíciós adatot és ezzel az üzenettel fogad:

    you must initialize disk before disk manager can access it

    Amit kipróbáltam Hetman NTFS Recovery, Recuva, Getdataback, Testdisk.
    Recuva még csak nem is látja a driveot, Hetman egyszer még a Könyvtárszerkezetet is meglátta.

    Testdisk meg azt írja, hogy nem lát partíciót rajta és egy végeláthatatlan analyse folyamatot indít, ami sectoronként vizsgál, de eszméletlen lassú, nem vártam meg, mert szerintem nem jut eredményre és órákig futott.

    A vinyót mobilvinyóként használtam egy-két fontos dolog azért volt rajta, amit ha mód van rá szeretnék viszontlátni :(

    A probléma akkor kezdődött, amikor cubieboardhoz (linaro linux alatt) felmountolva használtam. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a cubieboard nem látja a merevlemezt.

    Szerintem a partíciós tábla szállhatott el, de igazából annyira nem értek hozzá.

    Már kezdem feladni, ezért is bárminemű segítséget szívesen fogadok tőletek.

    Előre is köszönöm. Szép napot!

    It doesn't matter who we are, what matters is our plan.

Új hozzászólás Aktív témák