Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Falcon C.

    aktív tag

    Acer V3-574G-54T5 tulajdonosa vagyok. Pár napja bővítettem.

    A RAM típusa: Kingston KAC-MEMKL/4G
    Az SSD: Samsung 850 EVO 250GB

    Ki kellett csavarozni vagy 15+ hosszabb csavart a hátlapból, meg 3 széles fejűt, de rövid szárút a DVD meghajtó kivétele után, majd körbepattintgatni a kis műanyag karmokat egy műanyag késsel, de végül könnyen lejött. Egy kis kábel kötötte össze az alaplapot (valószínűleg) a hangszórókkal, azt óvatosan le kellett húzni, s máris feltárult a gép belseje. A RAM egy kattanással került az üres memóriaaljzatba, a HDD-t le kellett húzni és ki kellett venni a szilikon keretből, majd a helyére rakni az SSD-t. Semmi csavar, semmi plusz alkatrész, minden passzolt. Hangszórók kábele és a burkolat vissza, csavarokat betekerni, DVD meghajtó is a helyén, gép indít és a BIOS mindent azonnal felismert, mehetett vissza a Win 8.1. Minden szuperül működik azóta is, a jól fűtött szobában se ment 40 fok fölé az SSD a HDSentinel szerint.

    Első saját kezű gépbővítésem, volt majré rendesen, de végül is nem volt miért. :)

    Még egy dolog, ami nekem új volt, másoknak biztosan magától értendő: bár az akkumulátor beépített, de a hátlap levétele után egyetlen kábel lehúzásával cserélhető (csak lehessen kapni és legyen, aki megfizeti). :B

    [ Szerkesztve ]

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

  • Falcon C.

    aktív tag

    válasz rodder76 #30265 üzenetére

    Nálam ugyanez a helyzet (V3-574G) és sose tudom, melyik a jó. :DDD Úgy szoktam, hogy a nagyobb verziószámúval kezdem. Ha jó, nyertem, ha nem, megy a másik.

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

  • Falcon C.

    aktív tag

    Üdv!
    Tapasztalatot osztanék meg.

    Van egy V3-574G-54T5 laptopom. Nem sokkal múlt egy éves szeptember végén. Pár napra rá nem adott képet a rákapcsolt Samsung monitorom, ami, lévén, alapvetően munkára használom az eszközt, nem tűnt rendben valónak. Miután kizártam a szoftveres hiba lehetőségét live Linuxszal, illetve egy másik monitorral, felhívtam a megadott telefonszámot. Összesen öt napot töltött a UPS kocsijaiban és Brnoban. A mellékelt szerviznaplóból, valamint a garanciajegybe írt bejegyzésből tudom, alaplapot cseréltek.

    Másnap, mikor dolgozni kezdtem, észrevettem, hogy a jobb oldali számbillentyűk furcsán működnek: a 4-es és 2-es helyett 42-öt írt, a 3-as és 5-ös helyett 35-öt, az 1 helyett +1-et írt, a / jel Enterként is funkcionált, az Enter meg / jelként is... stb. Megint felhívtam őket, ellenőriztették velem, hogy a BIOS-ban is rosszul működik-e, majd ismét jött a UPS-es srác.

    Ismét eltelt 5 (vagy 6) nap, s visszakaptam a laptopot. Ismét alaplapot cseréltek. Immár hibátlannak mondható, egy dolog azonban zavar: minimálisan ugyan, de domború lett a billentyűzet. Az érintőpad jobb felső sarka is feljebb van (kiemelkedik). Tényleg nagyon minimális, de nekem, aki napi több órát használta és használja, észrevehető. Másnak biztosan nem tűnne fel, párom se látja.

    Az alaplapcserék okán kérdeztem a hölgyet, akivel egyeztettem a hibákat, hogy ez mit jelent a garancia szempontjából. Azt mondta, mivel főalkatrész, így arra plusz egy év vonatkozik, míg a többire megy tovább a még fennmaradó közel 1 + 1 (vásárolt) év. Utóbbiakra annyival van több időm, amennyit távol volt tőlem az eszköz.

    A laptopban a gyári állapotokhoz képest SSD és +4 GB RAM van. Mindkettőt saját kezűleg szereltem bele, s mindkettőt saját kezűleg távolítottam el, mielőtt elvitte volna a futár (az SSD helyére visszatettem a gyári 1TB-os HDD-t). Egy szót nem szóltak érte. A hazai, hivatalos márkakereskedéstől vettem a laptopot, még akkor tőlük megkérdeztem, hogyan bővíthetem. Ők mondták, hogy nyugodtan megtehetem én is, nem veszítem el a garanciát, de ha javíttatni kell, gyári állapotban kell Brnoban küldenem.

    Egy apróság még: az első alkalommal, mikor visszakaptam, összecsukott állapotban a kijelző kávájának bal felső sarka nem ért hozzá a géphez. Mikor leszedtem az alját a laptopnak, s beraktam a RAM-ot, SSD-t, majd összecsavaroztam, helyrejött. Feszülhetett valahol.

    Köszönöm, hogy elolvastad!

    [ Szerkesztve ]

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

Új hozzászólás Aktív témák