Új hozzászólás Aktív témák

  • ChME

    tag

    válasz liquidmoon #576 üzenetére

    Memtest86+? Vagy mi a neve :DDD Újabb, jobb, több mindent támogat. Mellesleg nálam asszem a plusszos memtest simán futott nagyon sokáig anno, pedig az én gépem sem valami ócskaság (esetleg ha valaki nem vette volna még észre: go profilom)...

    #581 ([link]):
    Hát eszmefuttatásnak kitűnő, csak én valahogy nem így tudom. Igazából azt kérdőjelezném meg, hogy a proc. virtuális órajelét (FSBxSzorzó) osztani kellene a mem. órajelének (arról ne is beszéljünk, hogy Double Data Rate SD-RAM-ok (DDR SD-RAM) órajele is csak feleakkora igazából). Sőt, tetszőleges órajelen elketyeg az nForce2 lapomban a mem, ahogy beállítom.

    Szóval én kizárnám ennek a lehetőségét: nem kötelező így működni. De mivel az 5101-k Turionairól beszélünk, lehet hogy a prociba épített memóriavezérlő hasonló okok miatt küldi a RAM-t 500 MHz-n, de ez elég speciális eset.

    666 vs. 667: Igazából az ördög a részletekben rejlik :DDD Csak felületesen vázolva a helyzetet: Már a 133 MHz sem 133 MHZ, hanem 133.33, a 333 sem 333 hanem 333.33, a 667 sem 667, hanem 666.6667, csak hát kerekítenek, marketing szempontból nem untatják a vevőt a felesleges tizedesekkel, s kisebb helyiértékekkel :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák