Keresés

Aktív témák

  • karib

    addikt

    Szasza nem túlságosan empatikus és konstruktív hozzászólása után megpróbálok néhány gondolatot felvetni. Ezeket korábban Llam barátunknak küldtem mailben, aki más jellegű problémákkal küzd, de tán itt is lehet velük jutni valamire... Szóval:

    Leginkább a fődarabcserés vizsgálatot tudom javasolni, kompletten más alkatrészekkel építkezni.

    Táppal minden rendben van? Esetleg azzal kéne variálni.

    Jumperelést nézd át (a legtriviálisabbakat is), flashelj egy BIOS-t, ha lehet (ha nem üzembiztos, csak óvatosan, mert oszt annyit sem fog mozdulni...). Bármi el lehet csesződve. Egy bit is elég...

    Port, stb. szedd le, mert néha áthúzhat a nyákon. Külsérelmi nyomokat is lehet keresni (karcok, zárlatok, lenyalt alkatrészek...).

    Ja, mindezt házból kiszerelve, ugye. Videokártya, RAM, proci, hűtő, esetleg kbd. legyen benn csak az első próbáknál.

    Még egy fontos dolog: csereberénél KÁBELEKET IS CSERÉLD KI. Eccer ezzel szívtunk, mindent kicseréltünk a gépben totál újra, és mégis ugyanúgy random fogyott, mint a korábbi -- kivéve a kábeleket, mert miért is bontsuk ki az új csomagot... Eredmény: az egyik IDE kábel marginális volta okozta a problemát.

    Hirtelen ennyi ötlet.

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    válasz pogacsa #11 üzenetére

    Nemtom, de Abitok nem híresek a jó erőforrásgazdálkodásról.

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    Hát, Iwillel én nagyon jól eljátszottam, amíg nálam volt. Igaz, nem is volt benne ennyi cucc. Meg hát nem két fillér.

    Elég sok IDE cuccod lehet, ha 3x2 channel kell... Mé nem mennek azok slave-ként is?

    Live-ot gondolom próbálgattad másik PCI slotba dugogatni.

    Department of Redundancy Department

Aktív témák