Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz rushty #2174 üzenetére

    "Nekem erre egyszer azt mondták, hogy van akinek 2-3dpt eltérése is van."
    - itt mire gondolsz? A két szem között? Mert ott akár tizen (10+ dptr) dioptria is lehet! Van is ilyen pácienssem - köszöni szépen jól van. Kontaktlencsét hord.

    "Hallottam olyanról, h 0, -0.5, de nekem az elég hihetetlen... vagy vicces a fél-szemüveg igény."
    Mi a vicces? Egyik ( a jól látó ) szemére kap egy un. PLÁN (Dptr nélküli) lencsét, másikra meg azt, ami szükséges az éleslátásához.

    "A 0.25-ös eltérés sem lenne feltétlenül észrevehető (szerintem, ha egyébként van cilinder), mert lehet, hogy 0.125-ben lenne szubjektíve a legjobb, akkor viszont nem tudom, hogy a kisebb érték a jobb-e." - Ezt nem igazán értem, hogy mire is gondolsz.
    1. Észrevehető 0.25 Dptr különbség. A mondat második (ill. "harmadik") fele katyvasz.

    2. Van domináns, és van natív (nem dom.) szem is. Honnan tudható? Legalább 2 módszer van a vizsgálatára. S van amikor a két módszer által kapott eredmény nem egyezik... eztán jön még a hozzáértő számára is a nehézség. De hogy milyen jelentősége van a dolognak...az a helyzettől függ. Magyarán mit szeretne a páciens.

    Megjegyezném, hogy a POLATESZT ilyen esetben is lehet JÓ segítég!

    Üdv: Ferkó

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Új hozzászólás Aktív témák