Új hozzászólás Aktív témák

  • Madgamer001

    csendes tag

    Sziasztok!

    1 hónapja csináltattam új szemüveget. mind a 2 -3,00/+2,00/10/0,00 lett
    Régi az azt hiszem hogy -1,75 sph, -1,0 cyl 100° másik pedig -1 helyett 0,75 és 80° volt, szemtávolságom 67- vagy 68 volt.
    A mostanit 70 re csinálták... Mert hogy annyit mértek. Plusz eléggé magasra csiszolták be.
    A jobb lencsénél semmi baj nem volt. 1-2 nap alatt megszoktam. A bal viszont homályos volt és maradt is, csak kb, ha az orrom felőli felső sarokba néztem ki oldalra, akkor volt éles.
    Visszamentem pár nap múlva, állitgatták, szokjam...
    Nem lett jó, újra visszamentem, most cserélték, lejebb csiszolták, plusz, kisebbre vették szemtávolságot, mert aki utoljára nézte szerinte nincs az 70, de szerintem se... mivel nem hiszem, hogy már annyit változott volna. 28 vagyok és kb 4 éves volt a régi szemüvegem. DE a mostani is homályos, a bal még mindig nem jó. Most nem fent kell kinézzek, hanem középen a belső szélén nagyon oldalra, csak akkor jó nagyjából...
    Pedig újra meg lett nézve a lencse és a próba szemüvegben jó is ez a dioptria... Mi lehet a hiba?
    Ne nézzek fél szemmel, már rám szóltak ott is, de ez nem így megy!! Mindegyiknek élesnek kell lennie külön külön! A házi orvos is úgy olvastatta velem a táblát a jogsi miatt, mert lejárt az eü.. Még jó hogy ismerem, különben lehet szívtam volna. Meg hát most is érzem, hogy tompa így, és néha meg is fájdul a szemem... Most is még szokjam 2 hétig...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák