Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brian_GT

    őstag

    Sziasztok!

    Sajnos nem találtam megfelelőbb vagy aktív topicot, ezért elnézést ha nem éppen aktuális, de ha valaki dob egy topic linket átírom oda és nem offolok itt.

    A kérdésem az lenne, hogy playstation terén nagy konzolos vagyok, PS1el nőttem fel minden csak akkor nem volt aktuális a kérdéses ügy.

    Most fogok vásárolni egy PS3at és ahogy tudom azon is a csodálatos optikai csati van amivel az 5.1et elő lehet csalni a konzolból.
    Nah most nekem ezzel csak annyi a bajom, hogy az SW-HF 6000 fadobozos hangcuccon nincs optika.
    PS2m-nél nézve ha simán a sztereó fára rá van kötve, akkor a hangcucc kis intelligens módon igyekszik egy virtuális 5.1et kialakítani és előhozni, hogy szóljon mindegyik hangfal, dee azért itt hallani, hogy nagyjából nem a hangszintek oszlanak le, mint az igazi 5.1nél hanem nagyjából hallani mindent mindben. Persze ez is jobb, mint egy alap sztereó, dee kiváncsi lennék, hogy valami más megoldás nem született-e már erre.
    Mivel PS3as topicba nem találtam be, gondoltam PS2n is áll ez a helyzet, hátha.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz rudymester #1856 üzenetére

    Hát igazi persze, azért is írtam, hogy egy valamilyen 5.1en álcázott térhangzást ad, mivel megszólaltatja így az összes szatelitet, csak hát szinte mindben ugyan úgy.
    Hát akkor marad ahogy eddig is, nem értem 2011ben miért nem lehet leszakadni erről az optikai csatiról.

    Panelbe minek vegyek olyan ,,igazi" erősítős szettet? Ettől is kidől az ablak.

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz rudymester #1859 üzenetére

    Hát ez PS3 lenne csak arra nem leltem topicot ami aktív.
    De köszi az infót, hogy nektek hogy van. Hát nekem is marad akkor így virtuálé 5.1ében. Egy új hangrendszert ezért nem akarok venni, főleg, hogy ez sem 5000 volt :)

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz djnyakesz #1874 üzenetére

    MInt volt PS2 slim tulaj én is azt tudom mondani, hogy slimnél sem megy sajnos a psx game.
    2 PS2m volt egy 74004es majd később egy 90004es vagy 92004 nem emlékszem a számra, mindegy is...uccsó amit kiadtak.
    Nah szóval a 74esben lévő chip minden vacakolás nélkül gyönyörűen vitte az összes psx játékomat, viszont volt, hogy kellett néha 2x startot csinálnom, mert elsőre nem olvasta be rendesen a ps1-ps2 lemezeket.
    De ezt inkább elfogadtam volna a 90es verziónál is, ugyanis ezekhez már olyan chip van, ami egy az egyben levágja a ps1 támogatást... se gyári se írott semmi. Sőt nálam levágta a dvd film és a zene támogatást is. Persze visszaszerezhető a dolog, dee pö***lés árán.
    És mielőtt valaki azt mondja valami garázscucc volt biztos, Magyaro. legjobb csapatától volt a konzol is és a chip is...alapból így kértem.

    Nah de nem akarok nagyon offolni tört kérdésben, mert megkapom, hogy megint egy szemét ingyenélő!! ( Ha valaki ilyet vélne, elmondom PS3m van...most már olyan lassan 30-40 GYÁRI játékkal szóval csókolom, csak PS2 idején nem tudtam ezt a luxust magamnak megengedni)

    Ha gondolod privátban írj rám és megadom a cég elérhetőségét és tőlük kérj tanácsot ez ügyben, nagyon korrektek és futárral oda-vissza eltudjátok intézni a konzol szállítását.

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz ldave #1879 üzenetére

    Eredetiből nincs, csak a PS3 alá vezették be a wireless-t, utángyártottban tudsz keresgélni...dee ha csak a távolság a gond, akkor egy hosszabító kábellel olcsóbban kijössz. Persze ha mindenképp a kábel a gond, akkor marad az utángyártott vásárlása.

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz Wlac #1885 üzenetére

    Hello!

    Ha nem szeretnél rosszat magadnak akkor ne feszegess chip és egyéb írott játékokról szóló kérdéseket.
    Ami a PS1 játékok futtatását illeti, a PS2 támogatja teljes mértékben a PSX játékok futtatását. Az meg, hogy chippelve viszi e őket, há pont ezért ne chippeltesd ki, mert az csúnya dolog!!! Ha lesz PS3ad akkor majd megérted mit vesztesz el ezekkel ha elköveted ezt a tettett, nem éri meg hidd el, a sok jó kis szolgáltatás elvesztése.

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz Wlac #1889 üzenetére

    Nah látod, bizonyos szavak nincsenek, máris nem fognak lefejezni érte :)
    Tény és való ami igazán Playstation nagy címek azok PS1en kezdődtek, azonban érdemes számba venni azt is, mennyire gyakran tudsz ilyen jellegű kiadásokat tenni.

    Ugyanis jelen állás szerint mivel a mostani konzolgeneráció, vagyis az XBOX360 és PS3 már kifutó szériában van sajnos, mint PS3 tulaj én sem örülök ennek mert nem épp régóta van meg, de hát ez van. Nem épp tavaly jöttek ki :) Ezért az exkluziív címeken kívül erősen odaver már nekik a pc, így már gondolom te is láttad az új verziókra készülnek.

    Szóval egy PS3 beszerzésének az ideje elég jó lenne, ha nem akarod úgy érezni pénzkidobás volt az asztalon, mert pl 1 éven belül befut az új. Nem mondom biztosra, de erősen gyanítom az ilyen ütemű címek után, mint a BF3 és a többiek, hogy nem fognak a konzolnagyok sokáig várni.

    Ami meg nagyon jó érv, hogy igaz, hogy rögtön pl. 3. részzel játszanál a címeknél, mert pl. onnantól van PS3... dee nagyon jó kis netes tartalmakhoz tudsz hozzá jutni, demókat tudsz letölteni, témákat, trailereket...és természetesen multizni is tudsz ingyen.
    Sajnos támogatás vásárlás ügyben elég gyér mögötte, mert nincs magyarországi ügyfélszolgálat, itt XBOX tulajok erősen rávernek a Sonyékra....dee talán ez a legkevesebb.

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz Wlac #1893 üzenetére

    Konzolok Szervize
    JoeyStation Játékbolt
    PlatinumShop

    Mind árul használtat is!

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz huntenseN #1898 üzenetére

    Ha mindenképp PS2t akarsz akkor okés, bár az kissé furi érv, hogy a PS3-t azért nem akarod, mert 2-3 hónap múlva beunnád. Grafikában is és új címekben is messze jobban el van látva, mint a PS2. Én azt mondom neked PS2-n max azt érdemes játszani, ami nincs pc-n..szóval exkluzív címek...Tekken..Gran Turismo...God of War..stb. viszont ezek mind újabb verziói már elérhetőek PS3-on is. Egyedül nyilván az ár az ami magasabb is jóval. Ezt én nem tudhatom mekkora anyagi háttérrel rendelkezel, dee ezt a 2-3 hónapos kérdés végett hülyeség :) Akkor a PS2 is hülyeség :)

    De ha ps2 akkor mint előttem is szóló írta az olvasófej az ami nagyon kényes. Mivel a lemezt úgy rakod be, hogy a kiugró tüskék pattannak a lemezre, bizonyos nyomás hatására, így ezeket meg kell nézni nincs e valamelyik letörve.
    Meg kell nézni mennyire koszos a gép, ha áll a dzsuva akkor felejtős, de ha kívülről tiszta akkor is lehet látni a gép belsején ha el van hanyagolva. Maga a lézer körüli részt tilos takarítani, szóval ott mindegy mi van...de lehet látni ha az a gép kinyitott tetővel még törlőrongyot nem látott.
    Továbbiakban pedig el kell indítani és meg kell nézni milyen a hangja és hogy működik. Ha nagyon hangos már bekapcsoláskor akkor ott már jót nem találsz... egy idő után a rendes gép is hangos lesz, ez a beépített ventillátor kapcsol magasabb fordulatra ha már nagyon melegnek érzi a gépet...de ezt indításkor kihűlt gépnél kizárt, hogy alap zümmögésnél hangosabbat halhass. Illetve hallgass rá, hogy olvassa a lemezt... értem itt mennyire zökkenőmentesen indul el a játék és indítástól mennyire ,,karistol" esetleg a fej. Ha nagyon ,,kaparja" akkor abban a fejben már sok nincs. Egy ilyen csere meg kb a gép ára.

    Én azt mondanám mindenképp olyannal menj el megnézni a konzolt, akinek van vagy volt és jól ért hozzá...azt meg, hogy vmi vaterán ilyesmin vegyél látatlanban...azt csak saját felelősségre...konzol nem az a termék amit el is hiszünk, hogy semmi baja. Sok sikert.

    Egyébként tanács, ha mindenképp használtan szeretnél...bár írtad 15-30k...30 alatt már vadi újat kapsz...minden bolt igyekszik kiszórni raktárról, szóval akár egy akcióba is belefuthatsz...nah de ha használt akkor érdemes olyan webshopoknál, konzolboltoknál érdeklődni, akik vesznek be használt terméket. Ők alapban nem vesznek be rosszat, hisz akkor nem tudná eladni ismét, így garantált feléd is, hogy nem fognak átba***ni. Árban meg ugyan ott vagy.

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz huntenseN #1900 üzenetére

    Mindenképpen...15 vagy 22 nem akkora árkülönbség annyira, hisz egy vadonat új és egy használt cuccról beszélünk. Konzolnál kényes téma a használtság, kivéve ha az előző kommentem alapján vennéd boltban.
    A fat gépekről meg sok jót nem hallani.. ha veszel akkor mindenképp slimet...chippelt szó meg chips akart lenni ugye? :) Véletlenül sem valami csúnya dologra gondoltál ugye?

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tud e valamit arról, hogy hogyan lehet előfizetni a PSN illetve ugye már a SEN :) rendszerben a plus szolgáltatásra?? Azt hallottam olyan 1.500Ft lesz kb. havonta, de sehol semmi infó hogyan lehet kérni is a szolgáltatást.
    Ugye elindult a magyar store, de én nem vagyok oda a digitális tartalmakért sok pénzért, de a plus-t jó dolognak találom és általa jó pár régebbi PSX cím is letölthető. Meg sok extra dolog, így érdekelne a store.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    Sziasztok!

    Van valakinek PSN Plus előfizetése? Ha igen akkor rám írna privátban vagy írna ide és akkor megkeresném 1 kérdés erejéig. Köszönöm!!!

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    Sziasztok!

    Külön PS3 topicot nem találtam, így ide írnék.
    A kérdésem az lenne, hogy akinek van PS3 és wifin keresztül használja, neki milyen sebességgel megy illetve megy-e annyival mint a pc-n ha netet mér?
    Kaptam hozzáférést psn plushoz és tölteném le a finomságokat, de elég lassan csordogáltak lefelé.
    Megnéztem és 12,5/8at ír csak ki a PS3 sebességre, pedig minden beállítás rendben van, jelerősség 100% és routeren sincs semmilyen korlátozás.

    Eddig nem vettem észre, hogy lassú lenne, pedig neten is játszom a PS-en, de ha már 80/25ös netem van, szeretném is kihasználni. Vagy a store-on van alapból ekkora sebesség csak engedélyezve és lehet bármekkora netem ennyivel jön csak?
    Bár hülyeség elvileg, mert a sebességet akkor írja ki ha kérek a netről egy státust... és ott semmi köze a store-hoz, szóval az alap sebesség amit kap a ps ennyi.

    Segítene valaki ez ügyben aki wifin tolja a ps3at?? Köszönöm!!!

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

  • Brian_GT

    őstag

    válasz ldave #2797 üzenetére

    Köszi

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

Új hozzászólás Aktív témák