Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Most olvasgattam az OpenWRT wiki filesystems lapját, és belebotlottam ebbe:

    "It is possible to contain the entire root filesystem on a JFFS2-Partition only, instead of a combination of both." (Eddig is tudtam, viszont szinte mindig 4Mb ROM-on kellett elférnem, tehát nem nagyon kísérletezhettem vele. Most kezdtem ezen gondolkodni, hogy a következő routeremben 8Mb ROM lesz.)
    " [...] while it would allow you to upgrade the contents of the filesystem you would still be unable to replace the kernel (outside of the filesystem), meaning that a seamless upgrade between releases is still not possible!"

    Miért? :U (Én pont ezt reméltem ettől a megoldástól...)
    Van már azóta valami változás ez ügyben, mióta megírták ezt a linkelt wiki oldalt?
    Lehetséges már egyszerűen csomagkezelővel frissíteni az összes komponenst, a kernelt is beleértve?

    Ohh...
    Most, hogy ezt írom jutottam el fejben idáig (beugrott, hogy ilyet is olvastam):
    "the Kernel image is first packed with LZMA, then the obtained file is packed with gzip and then this file will be written onto the raw flash without being part of any filesystem"

    Gondolom akkor ezért nem lehet újraírni a kernelt...?
    Na, de erre van már azóta valami okos megoldás? Pl. 8+ Mb ROM-hoz optimalizált factory upgrade image, ami már a kernelt is jffs2 filerendszerben tárolja, nem RAW módban írja fel?

    Olyan szép lenne automatizálni, hogy rendszeresen frissítsem minden csomagot, amit tud. Pl. végigfuthatna minden hajnak 4-kor egy katalógus, majd szükség szerint csomag frissítés. :)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Speeedfire #334 üzenetére

    Végül is a hozzászólásom megírása közben azt hiszem megfejtettem, hogy a filerendszeren kívülre van felírva "nyersen" a tömörített kernelkód. (Így nyilván nem tudja lecserélni a csomagkezelő.)

    Csak azt nem tudom, hogy ezt miért lenne nehéz áthidalni, és a jffs2 képfileok miért nem eleve így kerülnek kialakításra a 8+ Mb-os tárhellyel rendelkező modellek esetén.

    Gondolom azért van ez így, hogy egyrészt védettebb a kernel, de még inkább azért, hogy minimalizálják a méretet és be tudják préselni a teljes OpenWRT firmware-t 4Mb-ba is (és még maradjon is valami).
    De ugye vannak már routerek 16 vagy elszórtan még sokkal nagyobb ROM-al is, amikhez szerintem megérhetné a kernelt is jffs2-re tenni az egyszerű update lehetősége miatt. (Akik nem akarnak sokféle csomagot telepíteni, azoknak kényelmes lehetne.)

    Vagy ha szimplán jffs2-n nem is férnének el a kernel fileok még 8Mb ROM-ban sem, akkor lehetne egy szem kernel.gz file a jffs2 felirendszerű partíción, ami így nem foglalna lényegesen több helyet (szemben azzal, mint ha sok-sok apró file lenne rajta), és ezt olvasná be a boot loader, nem RAW olvasási mód helyett.

    Nem vagyok akkora szaki, hogy ezt most (főleg csak így fejben elmélkedve) megmondjam, hogy lehetséges-e, de nekem, mint "intelligens laikus" elvben nagyon is lehetségesnek tűnik. Olyannyira, hogy nem értem miért nem dolgozott még rajta senki, legalább annyit, hogy próbálkozott és kiderítette, hogy miért nem lehetséges a gyakorlatban, vagy leírta volna, hogy miként oldhatta volna meg, de szerinte közel sem ér annyit az egész, mint ami munkába került volna befejezni és inkább csinált valami hasznosabbat.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Sikerült már valakinek OpenWRT-t fordítania Ubuntu 12.04 AMD64 OS alatt?
    (Frissítgetve, most már a pre-release forrásokból is kínomban.)

    Elszórakoztam már jó pár órát, de még sohasem jutottam el az ncurses konfig menüig.

    Bénáztam pár prereq csomag beszerezésével, majd még tovább beleragadtam a csomagkezelőbe, mert vannak WARNING-ok pár csomagról, mint pl. a python-gtk (így próbáltam ezt újrarakni, régi és újabb béta verzióra cserélni, stb), aztán nagy nehezen rájöttem a google-el, hogy ezekről a WARNING-okról már volt bugreport, ami "wontfix"-el zárult, illetve hogy a hivatalos trunk mappás *.bin fileok build-txt-jében is ott vannak az én WARNING-jaim is (sőt, még több is), de láthatóan ettől függetlenül elkészülnek a képfileok, szóval itt elakadtam, mert nincs értékelhető hibaüzenet, amit kövessek.

    Tehát beírom a terminálba, hogy make menuconfig, kidob pár WARNING-ot (python és dpf csomagokra) és ennyi, nem jön elő semmi konfig ablak. Az utolsó sor annyit ír, hogy nem lettek mentve a változtatásaim.

    Néztem már az eredeti 4.6-os és egy 4.7-es GCC-vel is. Utóbbival csak több a hibaüzenet. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #364 üzenetére

    64-biten hasonló hibába ütköztél, mint én?

    Az a gond, hogy nekem UEFI boot módban lett telepítve egy Win8, GPT pratícióra és csak utólag szakítottam le 10Gb-ot az Ubuntu-nak (kifejezetten csak ebből a célból, hogy OpenWRT-t fordíthassak magamnak :D). És az UEFI csak 64-bites EFI bootloadert tud indítani. Itt kezdődnek a problémák, hogy vajon akkor a 64-bits grub-efi is tud-e 32-bites kernelt indítani vagy sem, arról nem is beszélve, hogy az automata telepítő felülírná a grub-ot, úgyhogy manuálisan kéne telepítenem a 32-bitest, megtartva a 64-bites grub-efi loadert.
    Szóval az sem lenne egyszerű, hogy intézzek egy 32-bites Linux-ot.
    Esetleg Win8 alól HyperV-vel VHD-ból...? -> Az sem gyerekjáték azért...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #366 üzenetére

    Ja, tudom, hogy az efi filenek kell 64-esnek lennie, de ezt nem tudtam, hogy a grub és kernel meg kell-e hogy egyezzen.

    Ha csak úgy lerántok egy 32-bites Ubuntu ISO-t és elindítom a GUI-s telepítőt, akkor az le akarja majd cserélni a már meglévő grub2-efi x64 verzióját a CD-n lévő 32 bitesre? Vagy erre is gondoltak már, hogy a gyakorlatban szinte minden EUFI 64 bites és ezért a 32-bites ISO-ban is 64-bites grub-efi van?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #368 üzenetére

    Minden esetre van még OpenWRT-s kérdésem is. :D

    A trunk/target/linux/ar71xx/makefile alatt átírtam a CFLAG-s részt, hogy -mips32r2 helyett -march=74kc paraméterre (vagyis kifejezetten erre a CPU-ra optimalizálja a kódot a GCC, ne csak általánosságban 32-bites MIPS-re).

    Ugyan ezt el kéne még végeznem külön-külön minden olyan csomag makefile-jában is, amit hozzá szeretnék adni a képfilehoz és CPU intenzív (például samba és transmission), vagy ezután automatikusan mindenhez ezek a CFLAGS paraméterek lesznek használva?

    Illetve a -march=74kc egyben lefedi a többi lehetőséget is, mint például a mips16e és DSP kiterjesztések is automatikusan használva lesznek ilyenkor, vagy ezeket még külön is adjam hozzá a CFLAGS részhez?

    Amúgy... most kiadtam neki, hogy make, és szorgosan nekiállt fordítgatni nem tudom milyen konfigurációval. De érdekes, hogy csak a konfig menü nem működik, minden más lefordul...? :U
    És hoppá! Kínomban annyi csomagot telepítettem már, hogy a 10Gb nem lesz elég. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #369 üzenetére

    Azt hiszem ez megválaszolja a kérdésem a transmission makefilból:
    CFLAGS="$(TARGET_CFLAGS)
    Bár logikus is, hogy át kell hogy vegyék, hisz nem csak MIPS-re van OpenWRT.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #369 üzenetére

    Megvan a varázskulcs: ai32-libs
    Szép nagy csomag, de utánna fut minden, a menuconfig is. :C

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #372 üzenetére

    Na igen, addig azért még nem jutottam.
    Kb. a konfig felét túrtam át tegnap. De ma szakítok még 5Gb-ot a Linux-nak (vagy inkább újrarakom, mert amúgy sem jó, hogy teleszemeteltem össze-vissza mindenféle pre-release csomaggal is, míg a megoldást kerestem) aztán kiderül.

    Olyan előfordulhat, hogy hiba nélkül elkészül a képfile, de a router megdöglik tőle? :Y

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    While the OpenWrt Buildroot was intended mostly for developers, it is still simple enough that an inexperienced end user can easily build his or her own customized firmware!

    Ezt ki kéne venni a WiKi-ből, mert én most debilnek érzem magam tőle. :DDD
    Igaz, hogy produkáltam már ugyan képfilet a routeremhez, de csak a szűz alap Atheros beállításokkal. Már a snapsots ftp mappából kiszedett config file-al is hibaüzeneteket kapok, amiket nem tudok kezelni: unused-but-set-variable, először a floating point emulátorra, de ha azt kiszedem, akkor valami másra, pedig egyiket sem szabadna kiszedni, illetve a GCC-nek sem szabadna beriasztani, mert nem szabadna "unused"-nek lennie (pl. nincs FPU a CPU-ban, amire fordítok).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #376 üzenetére

    Ma megint volt időm foglalkozni vele egy kicsit.
    Úgy nézem, hogy a toolchain-t, azon belül is talán MIPS-es GCC compiler-t nem sikerül lefordítani.

    uClibc-vel ezeket a hibaüzeneteket kapom:
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S: Assembler messages:
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:91: Error: illegal operands `la'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:92: Error: illegal operands `move'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:102: Error: illegal operands `and'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:105: Error: illegal operands `subu'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:108: Error: illegal operands `la'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:110: Error: illegal operands `sw'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:112: Error: illegal operands `sw'

    eglibc-vel pedig ezt:
    configure: error: the assembler must support TLS
    -> És hiába állítom be (vagy épp kapcsolom ki), hogy "Enable Thread-local storage (TLS) support", ezt mindig elmondja.

    Próbáltam már 4.7+linaro helyett sima 4.6-os compilert választani, de azzal sem jobb a helyzet.

    Tehát látszólag C könyvtár körül bibis a dolog. Azon belül az uClibc-ben nincs meg pár hívás, ami kéne nekem ide, az eglibc-nél pedig a TLS funkció hiányzik, de azzal nem tudok mit kezdeni.

    (Ja, bocs ha tele van hülyeségekkel a technobaba. Sohasem tanultam programozást, csak ilyen "do it yourself" módon próbálok néha ezt-azt összehozni. Azt is inkább Windows alatt és Windows-ra...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #381 üzenetére

    Még megnézem 32-bites Ubuntu 12.04.1 alól is.
    Nem, még nem jöttem rá és az Ubuntu topicban sem súgták meg nekem hogy lehet Windows 8 x64 mellé UEFI módban feltenni a 32 bites Ubuntu-t (aminek a képfilejában nincs is EFI mappa, tehát UEFI boot kapa), de arra rájöttem, hogy ha felrakom a telepítőjét az egyik pendrive-omra, akkor arról telepíthetem a másik pendrive-omra MBR-el :DDD, aztán az OpenWRT mappát ugyan úgy tehetem az SSD-n már leszakított ext4 partícióra (hogy ne legyen lassú a sok apró file-al végzett művelet USB2-es pendrive-on szöszmötölve).
    Remélem így jutok valahova.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azt hiszem megvan a hiba.
    A célom elsősorban a teljesítmény növelése, így az alap:
    -Os -pipe -mips32r2 -mtune=mips32r2 -fno-caller-saves
    helyett ezeket a CFLAG-eket adtam meg a menuconfig-ban:
    -O3 -pipe -march=74kc -mips16 -mdspr2 -msoft-float
    (Nem tudom, hogy a két AES kiterjesztést automatikusan is használná-e a GCC a march=74kc miatt, de elvileg baj sincs belőle, ha ideírom. A float-ot pedig csak a biztonság kedvéért írtam át kézzel a "use software floating point emulation by default" bepipálása helyett, ha esetleg az az automatika becsődölne a többi CFLAG modósítása miatt.)
    Viszont úgy tűnik, hogy ezzel nem békül ki a toolchain. És ahogy nézem talán az uClibc könyvtár miatt (ki van belőle vágva olyan, ami így már kéne), de az eglibc könyvtárral is vannak egyéb gondok (ami mondjuk nem csoda, hisz a készítői szerint is erősen félkész).

    Fura, hogy mások nem igazán tolonganak azért, hogy a lehető leghatékonyabban fusson a kódjuk ezeken a kis CPU-kon és ne a hellyel spóroljanak. Pedig akinek sok csomag kell, az használhat extroot-ot (akár egy régi apró reklámpendrive-ra is megteszi...). Jelen esetben nekem pedig nem kell kazalnyi vacak, csak luci, torrent és samba, csak ez fusson minél gyorsabban!

    Most állhatok neki kisakkozni, hogy melyik CFLAG-ről kell lemondanom. :(((

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #386 üzenetére

    Ahh. Érdekes. Simán csak ennyi CFLAG-el lefordult:
    -O3 -march=74kc
    Most akkor állhatok neki egyesével visszapakolni a többi paramétert. :W
    Arról meg nem is beszélve, hogy az ember azt hinné a march amúgy is hozzáadja a megadott CPU-hoz használható kiterjesztéseket, tehát elvileg mindegy is, hogy most utánaírkálom-e még az AES paramétereket. :F
    Lehet, hogy a pipe zavart be valahogy az -O3-al és/vagy a -march-al együtt? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #388 üzenetére

    Sikerült végül képfilet generálnom.
    Kicsit jobban utánaolvastam a mips16 AES kiterjesztésnek, és rájöttem hogy egyrészt nagyon problémás lehet, másrészt nem is olyan jó dolog az, mint amilyennek a mips.com-on reklámozzák, így inkább letiltottam. Azóta hiba nélkül lefordult a toolchain és a képfileok is.

    Na de most mehetek is megtanulni az U-Boot debrick-et. :DDD
    LuCi-ból akartam frissíteni vargalex csomagjáról a sajátomra. Le OK-éztam, hogy jó a checksum, mehet a menet, aztán látszólag semmi sem történt úgy 5 percig. Akkor kapott egy ki-be kapcsolást a főkapcsolóval, ami után nagyon hamar kivillan minden LED, és ennyi. Nem oszt IP az ethernet portra kötött gépre, és fix IP mellett sem nyitható sem SSL, sem Telnet kapcsolat. Vagyis szépen hazavágta.

    Ezt azért reméltem, hogy nem lehetséges hogy hibaüzenet nélkül elkészül a képfile, de hazavágja a routert. :((

    Egyébként ez volt a konfig fileom és WDR4300-asra tettem fel: [link]

    És ami azt illeti, én direkt úgy forgattam, hogy make -j4 :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #390 üzenetére

    És erre mi a megoldás? (Akár arra, hogy feltehessem a saját képfileomat, de egyelőre elég, ha újra üzembe állhat a router.)
    Nemrég linkelted Juhos Gábor adatlapját és egy régi postot a TP-LINK ethernet recovery-ről, de nem úgy néz ki, hogy ez menne most nálam.
    (Végső esetre van itt elfekvőben egy RS232 adapter, de ha nem muszály inkább nem szedném szét.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #392 üzenetére

    Fasza, hogy sehol nincs még leírva hogy melyik érintkező a GND, RX, TX.
    Ezzel én mindig bajban vagyok még akkor is ha itt a multiméter.
    Nem akarom felégetni az utolsó mentsvárat is. :N

    (Ja, az utolsó üzi óta háromféleképp próbáltam úgy felrakni virtuláis gépként egy XP-t, hogy lássa az RS232 adapterem, amihez nincs Vista+ x64 driver, csak XP x86, sőt, a linux kernelbe 2.6.x óta integrált driver sem hajtja meg a valóságban, csak elméletben...)
    Lassan több a károm, mint az a minimális hasznos, amit reméltem, ha saját képfilet készítek.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mucsi14 #407 üzenetére

    Egyszer mikor egy WDS hálózatot csináltam, és még nem tudtam hogy kell, akkor én is belefutottam ebbe, mikor a próbálkozások idejére piszkáltam a tűzfalat.
    Nekem akkor úgy tűnt, valahogy a tűzfalhoz tartozik a DNSmasquarade is, amit ha letiltasz, az ehhez hasonló problémákkal jár.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mucsi14 #437 üzenetére

    Megjött végre az új USB-RS232 adapterem, de ez sem az igazi, mert a Win8 ehhez sem talált drivert és csak úgy működik, ha adok neki külső tápot (ami mondjuk épp van is kivezetve a WRD4300-on, de az előző vacak ment enélkül is).

    Itt van az U-boot napló, ameddig elmegy bekapcsolás után:[link]
    Felfedez benne valaki egyértelmű hibát?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #439 üzenetére

    Igen, azóta sikerült is lefordítani egy működő build-et, hogy kivettem a CFLAGS-ből az msoft-float paramétert és bepipáltam a konfig menüben, hogy használjon szoftveres floating point emulálást alapértelmezettként.

    De ez nem egy és ugyan az lenne elvileg? :F

    Viszont ahogy most nézem, nem hogy javulást nem értem el az -O3 CFLAG-el, de első teszteredményre még lassabb is lett a Samba megosztás. :(((

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    r33174 környéről AR91xx-es routeren transmission megy nálatok?

    Csak szétszórtan érek rá babrálni vele, de már egész közel voltam egy olyan konfighoz, amit szerettem volna, most viszont be van dögölve a transmission és / vagy legalábbis a web interfésze, de fogalmam sincs így hogyan tovább. :U

    Minden olyan csomag benne van a képfileban, ami az openwrt-s wiki page és a forráskódos makefile szerint kell a transmission-nek.
    Most a kernel_menuconfig-ot sem használtam, csak a sima menuconfig-ot és végignéztem már azt is, hogy a routeren futtatva is listázza az opkg a csomagokat, amik a transmission-nek hivatalosan is kellenek.

    Próbaképp újrafordítottam mindent az extra compiler optimalizációk nélkül is, de a transmission így sem megy (látszólag minden más működik, amit használok).
    Ha frissen újraindítom, akkor bejön a webinterfész, de üres a torrentlista akkor is, ha a syslog-ba kinaplózza, hogy betöltött 8-at. Ha kiűrítem a torrents és resume mappákat, és új torrentet adnék hozzá, akkor feltölti a torrents-be, de nem jelenik meg a listán. Tehát használhatatlan, és ha kicsit babrálom, akkor le is fagy az egész.

    Releváns hibaüzenet nincs a syslog-ban, csak annyi még induláskor, hogy nem kapott akkora UDP buffert, amekkorát kért. - Ezt próbáltam orvosolni, de hiába adtam hozzá a javasolt változót a konfig filehoz, továbbra is kiírta.
    Később, mikor teljesen megszűnik működni a web interfész, akkor sem naplóz el semmit.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #470 üzenetére

    Körbesakkoztam: a CONFIG_USE_MKLIBS működik rosszul. A többi binary stripping mehet, de ez (strip libraries) nem. Kell valami a Transmission-nek, amit ez véletlenül kivág. (Korábban gondolom valami más programnak is kellett ugyan ez, aminél felismerte, hogy szükséges, de mióta azt kiszedtem, a transmission-nél már nem látja szükségét.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fulopmartin #476 üzenetére

    Ha van serial port, akkor bizonyára visszajön hibás flashelés után.
    Akkor van gáz, ha ha elszáll a boot partíció is, mert akkor már JTAG kell, de első körben a gyári software-nek beadott factory képfile-os flashelés szerintem nem igyekszik majd piszkálni azt a paírtíciót. Ha bedöglik, mert hibás a build, vagy rosszul sül el valami a képfile felíráakor, a boot loader még elvileg menni fog, ami használható soros portos konzollal újbóli flasheléshez.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fulopmartin #478 üzenetére

    Saját tapasztalataim alapján elég nagy. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Peter789 #481 üzenetére

    Én mondjuk egy viszonylag erősen babrált konfiggal forgatok magamnak, de nekem is volt olyan AA trunk-al (még a Barrier Breaker szétválás előtt), hogy mtd-vel tettem fel (a sysupgrade-et már nem használom, mert az én build-jeimmel szerintem nem is megy rendesen), és elakadt bootolás közben (nekem egy másik csomag betöltésénel, de ugyan ilyen módon, ahogy leírtad). A QSS gombbal indított failsafe ment, de a jffs2 formázása nem oldott meg semmit (ami amúgy eleve üres volt még).

    És már csak kíváncsiságból is ugyan azt a képfilet tettem fel TFTP-vel, és csodálatos módon működött, illetve legközelebb mtd-vel is sikerült a frissítés.

    Amúgy meg volt egy komolyabb szerverhiba, így elképzelhető, hogy változtak a fileok. (Ha nem sikerült őket visszaállítani, akkor újraforgathatták őket, ha volt recovery, akkor lehet, hogy nem ellenőriztek minden checksumot, stb.)
    Most is fura, hogy a snapshot mappa is üres, de az AA beta is beta1, pedig már beta2-nél járnak a forráskóddal...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Peter789 #484 üzenetére

    Nekem a jffs2 lenne szimpatikusabb, ha maga a kernel is azon lenne, nem külön particionálatlan területre íródna fel LZMA-ba tömörítve. Nem tudom ezt miért nem oldották még meg, hogy mehessen így. Nekem pl. ~1.6Mb mega szabad helyem van, így szerintem elférne az a kernel ott is, és úgy sokkal szebb lehetne, ha mindent, még a kernelt is tudná frissítgetni a csomagkezelő, mint az asztali linux rendszereken. Még a flash memóriát is kímélné így, hogy a jffs2-ben van wear leveling, és nem kéne minden frissítéshez újraírni az egész területet.

    Na jó, mondjuk én is csak azért frissítgetek heti szinten, mert ez az első OpenWRT-s routerem, és kisebb hobbi lett belőle, hogy játsszak a build konfiggal, csiszolgassam magamnak, stb. És ami azt illeti ebben a verzióban amúgy is mindig újraírnám a flash-t, hisz minden csomagot más GCC beállításokkal fordítok, mint ahogy a snapshot mappában vannak (saját online repót pedig csak nem csinálnék azért, hogy utána onnan frissítgethessen a csomagkezelő...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz SteveBeard #491 üzenetére

    Egyébként hogy kell beállítani a build configot, hogy legyen yffs2 képfileom?
    Adta volna magát, hogy leveszem a csillagot a squasfs elől és hagyom a yffs2 előtt, de az úgy nem nyert (nem hozott létre factory és sysupgrade fileokat). :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #493 üzenetére

    Meglehet, de akkor édekes, mert 6-6.2Mb közt szokott mozogni a squashfs-sysupgrade

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tpeter #501 üzenetére

    A yffs2 is tömörít, csak nem mindent solid archívumként, hogy egyszerűen írható legyen (végül is a squashfs-t is ki lehetne olvasni RAM-ba, frissíteni a fileokat, újratömöríteni és visszaírni, csak kevés RAM mellett lassú CPU-val nem hangzik túl praktikusnak). Ebből is jöhet az ilyen anomáliák egy része. (Nem lehet előre megmondani, hogy mekkora lesz egy file, illetve az az érték is -bár ez nem törvényszerűen, de megeshet, hogy- helytelen lehet, hogy kibontva mekkora az, ami ott most x helyet foglal.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz SteveBeard #511 üzenetére

    Én port forward-al csináltam LuCi alól, de már nem is vagyok benne biztos, hogy végül elértem-e a kábelmodemet. :D

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #513 üzenetére

    WRD3600 -> Csak 1.5x annyiba kerül, de legalább kétszer annyit tud minden téren.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tudok valahogy etherneten át BusyBox parancssorból egy terminát nyitni a router soros portrtjára?
    Bedöglött az USB-serial adapterem, így arra gondoltam, hogy talán a tartalék routerem soros portját használhatnám a bootloaderes felélesztéshez. (Rendeltem egy újat, de mire ideér Hong-Konból. :U)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #689 üzenetére

    Kösz az ifót, de ma végre meghozta a postás az adaptert.

    Viszont azt is megtanultam ma, hogy nem éri meg trükközni, hogy csak szigetelőszalaggal fogatok oda egy csupasz kábelvéget forrasztás helyett (sokszor sok eszközzel csináltam már ilyet - nem azért mert nem tudok forrasztani, csak így nem látszik a beavatkozás...). Így csináltam ma papírnehezéket egy TP 740N-ből, mert hibásan kapta be az uboot parancssor, hogy meddig is akarom törölni a flash-t (zajos lett az átvitel a rossz érintkezés miatt), így szépen lekaptam róla az art partíciót is. :U

    Itt ugye azért nem érte meg, mert az art partíció hiánya épp olyan egyértelmű, mint hogy volt-e valami felforrasztva a com pinekre, vagy sem, szóval nem csak erkölcsösségből nem próbálom majd így legariztatni (meg szerintem a számlája sincs már meg ennek).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #700 üzenetére

    Gondoltam rá, hogy próbálkozzak ilyesmivel.
    Egy v4.21-es 740 szállt el és van kéznél egy v2.1-es 741.
    Aztán kicsit továbbgondoltam, hogy ha megoldható, akkor talán inkább egy default állapotot kéne betölteni, amiből kiindul a gyári kalibráció. Az talán biztonságosabb, mint egy másik router egyedi kalibrációja, ami talán a rossz irányba mutat.

    Vagy akad itt esetleg valakinél egy v4.21-es 740N router?
    Gondolom még mindig közelebb lenne, mint a régi v2.1-es 741, amiben a CPU is más.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #701 üzenetére

    Mondjuk fura, hogy a wiki azt írja, hogy art partíció nélkül még bootolnia kéne az OpenWRT-nek, és csak a wifi nem működne. Akkor talán mindkét irányban tágabb lett a törlendő tartomány, mint szándékomban állt...?

    Talán a legjobb lenne ha szereznék egy teljes 4Mb-os képfilet, amit felírnék faltól falig. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #704 üzenetére

    Meg tudom még szakítani a bootolást és kapok parancssort tlp-t gépelve.
    Nem erre készültem, így nem volt naplózás se, de úgy láttam végül 61 blokkot törölt ki 60 helyett. De ez sem biztos, mert akkor láttam már mindenfélét a terminál ablakban a zaj miatt. Csak tipp, hogy inkább az art-ba piszkítottam bele, mert a bootloader látszólag jó.

    Eredetileg ezt akartam csinálni:
    erase 0x9f020000 +0x3c0000

    Itt az utolsó nulla helyett már kriksz-kraksz jelent meg és mire észbe kaptam, hogy baj van, már ment a törlés.

    Aztán megigazítottam a kábelt, felírtam a képfilet a RAM-ból és "imádkoztam", de nem bootol többé.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nem is az ART, hanem az NVRAM partíciót töröltem!
    64 blokkal indulunk, amiből 2 blokk az uboot
    Töröltem 61 blokkot, ami eddig 63, és maradt 1 érintetlen blokk
    És ahogy most csináltam egy atr backupot egy WDR4300-ason, az csak 64kb, tehát 1 blokk méret.

    Akkor nincs is akkora baj, mert nem az egyedi kalibrációs adatok vesztek el...?

    NVRAM particiót viszont honnan tudok pótolni?
    Az mit tartalmaz? Erről nem nagyon találtam leírást. Mindenhol úgy tüntetik fel, hogy uboot-firmware-art és kész, ennek a 64kb-nak nyoma sincs a wikipédiás leírásokban. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dash17291 #707 üzenetére

    Köszönöm.
    Közben megoldottam a problémát: Lementettem egy 741 v2.1-ről az mtd4-et, ami "minden az uboot és az art közt", felírtam az egészet, aztán ráküldtem a 64kb-al kisebb hagyományos firmware-t is és üzemel. Még a rádió kalibráció sem veszett el, csak az egyedi MAC címek.

    Viszont mostanában balszerencsét balszerecsére halmozok. Egy másik routerrel kizártam magam valahogy WAN-on át, pedig kétszer is ellenőriztem, hogy kézileg ki van nyitva a tűzfalon a 22-es port SSH-nak, mégis csak timeout-okat kapok csatlakozáskor (pingelni lehet az IP-t, arra válaszol).

    Amúgy rakott már valaki össze apróbb féle 802.11s hálózatot?
    Ahol kizártam magam, ott épp egy ilyet készültem összedobni WDS helyett.
    Először megkockáztattam a firmware frissítést régi bacfire RC5-ről friss barrier breaker-re WAN-on át, ami simán ment. Aztán mikor LuCi-ban mondtam neki, hogy 802.11s módot kérek, akkor egyszerűen leállt a WiFi, nem látott SSDI-t a másik router, amit így már nem is érek el itthonról (de a terepen még WiFi-n igen, mert abba WAN nem megy, csak WDS kliens volt, amit még nem állítottam 802.11s-re, így fut rajta egy sima AP is).

    Ekkor néztem át minden más beállítást, és ezalatt szemetelgettem kicsit a tűzfal szabályokon. Valahogy ez alatt sikerült kizárnom magam WAN-on át még SSH-ról is. Így viszont már kénytelen leszek fizikailag megközelíteni azt a routert (ami eddig WDS AP volt), ami problémás.
    Így nem tudom kisérletezzek-e még a 802.11s-el, vagy csak állítsak vissza egy backup konfigot.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Peter789 #711 üzenetére

    Pont most írtam le hasonlót a másik topicba. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dani3 #732 üzenetére

    A másik oldali készülék is tud 2.4GHz-en 40MHz módot?
    Az Intel 4-es sorozatú WiFi kártyái például csak 5GHz-en tudják.
    Jelerősség milyen? router közvetlen közelébe vitt eszközzel is teszteltél már?

    Amúgy én sem szoktam elérni 2.4GHz-en sehogy a névérték felét sem, Atheros-os router és azintén Atheros-os aptop közt, egymás mellé tett eszközökkel sem.
    Az 5GHz viszont hasít még két fallal arrébb is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dani3 #738 üzenetére

    Több áramot vesz fel az új winyó, amit megérez a rádió?
    Próbáltad azóta kihúzott winyóval?
    Illetve mit tesztelsz? A winyórol olvasol fileokat?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Próbált és esetleg sikerült is már valakinek egyedi kernel build konfiggal (OpenWRT buildroot-ból "make kernel_menuconfig", nem a sima menuconfig-on belül élerhető néhány kernel build beállítás) működésre bírni olyan 5Ghz-es Atheros WiFi rádiót, ami csak akkor hajlandó üzemelni, ha az OpenWRT menuconfig-ban be van pipálva a DFS (Dynamic Frequency Scaling) támogatás? Találtam a kernel_menuconfig-ban a debug opciók közt DFS-re vonatkozó dolgot, de annak a leírása azt mondja, hogy az egyelőre még nem csinál semmit, csak debug célokból és a jövőre készülve van ott (alapvetően elrejtve) és ugyan úgy nem indul el az 5Ghz rádió, ha bepipálom. Ettől eltekintve minden működik az így forgatott kernellel, a 2Ghz-es WiFi is, ami alapvetően ugyan azt az Atheros driver-t használja (TP-Link WDR4300).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #6040 üzenetére

    Helo.

    Igen, WDR4300 és a gyárilag NYÁK--ra épített PCI-E 5Ghz rádió (AR9580).

    Lehet, hogy más a gond. Most csak abból következtetek, hogy mikor először megjelent ez a DFS opció a menuconfig-ban, akkor tapasztaltam, hogy enélkül nem működött az 5Ghz-es WiFi. Persze lehet, hogy ez csak egy fura bug volt, azóta nem próbáltam letiltani. A kernel konfigot pedig nem piszkáltam akkoriban, csak még korábban, illetve most futottam volna neki ismét.

    Azért gondolom, hogy ez a gond, mert az a hibaüzenet, hogy nem támogatott a csatorna, amit a régi beállítás kér (40-es), ahogy gyakorlatilag egyetlen csatorna sem, csak auto mód mehet, ami kiválasztja a "semmi" listából a semmit, így lényegében leáll a rádió, a Wiki pedig írja, hogy sok 5Ghz-es rádiónak kell a DFS.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sesomaru1989 #6052 üzenetére

    Bocs, félreérthető ez a hozzászólásom az előző nélkül.
    Csak akkor nem működik az 5Ghz-es WiFi, ha kézileg állítok össze egy egyedi kernel konfigurációt (make kernel_menuconfig). Tehát a fordításhoz használt kernel beállításaimban van valahol a hiba. Azt a paramétert keresem, ami hiányzik vagy nem kéne odatenni, ha minden más jó, csak az 5Ghz-es WiFi nem (és nem a PCI-E driver az, mert látja és kommunikál a chip-el a SoC, csak nem tudja rendesen konfigurálni/működtetni).
    Ilyenkor nem is igazán tudom Auto-ra tenni, mert nem engedi konfigurálni, hanem magától hullik vissza Auto módra, miután a korábbi csatornát érvénytelennek tekinti, de nincs miből válogatni, mert egyetlen csatorna sem érhető el.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Itt most én vagyok hülye, vagy a menuconfig?
    Balra oldali verzió úgy állt elő, hogy átmenetileg áthelyeztem másik mappába a .config file-t, a jobb pedig úgy, hogy bennhagytam a régit, amit korábban már módosítgattam.
    Valahogy nem látom át, hogy baloldalt miért van kötött módon kijelölve ez a modul, miközben ugyan azok a "selected by" kapcsolóállások láthatóak a jobboldalon is, ahol nincs kijelölve még kézileg sem.
    Azért kezdtem el így átlapozni, mert hibásan kezdett működni a rendszer, ha a régi config file-ommal forgatok egy képfile-t.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pepe1984 #1644 üzenetére

    Én az openwrt-18.06.2-ar71xx-tiny-wnr2000v3-squashfs-factory.img file-t próbáltam feltenni a gyári updater-el, és azóta bootloop-ban van: kivillan minden egy pillanatra, ég a sárga másodperceken át, kigyullad a 2-es sárga LAN és a zöld (valami?) LED egy másodpercre, aztán kezdi elölről.
    Esetleg az NA végződésű IMG kellett volna, vagy másik gyári firmware-ből kellett volna indulni? (Fogalmam sincs, mikori kiadás volt rajta, nem tudom frissítgette-e a régi tulaj. Nem hiszem.)
    Te megoldottad végül?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Feladtam a várakozást, hogy a Mikrotik hAP ac^2 router-ek megkapják-e végül az új "wifiwawe2" driver-t (a Qualcomm adatlap szerint a chipset AC wawe2-es, és valószínűleg elférne a kis 16Mb-os ROM-ban is az új driver, ha nem a ROS7 alapcsomag mellé kéne telepíteni, hanem eleve csak ez lenne a ROS7-ben, vagy lenne külön "mini" csomag a wawe2-ből, amiben nincs 10-20 driver, csak ami az adott eszköznek kell), így elkezdtem nézelődni, hogy mit tud ma az OpenWRT, de a google-el nem nagyon találtam rá választ, hogy az OpenWRT IPQ-4018 driver-e mit tud (MU-MIMO, stb...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #18308 üzenetére

    Reddit-en olvastam egy random üzentben (nem igazán bízom a hitelességében, de mindegy...), hogy az OpenWRT driver-e tudja a wawe2 funkciókat, úgyhogy telepítettem az OpenWRT-t az egyik AP-re.

    Ugyanakkor az OpenWRT-s wiki oldal tartalmával ellentétben (legalább is miután kitöröltem az alapértelmezett WAN és WAN6 interfészeket, mert nem router-nek, hanem csak WiFi AP-nek használom ezeket a dobozokat) nincs két VLAN, csak egy, és a Switch konfig oldalon csak 0-4 portok konfigurálhatóak, az 5-ös PoE-s (eredetileg mindkét firmware-ben WAN) port nincs listázva, ami komoly probléma, mert a PoE porton át kap áramot (és nyilván nem akarok most nekiállni szerelgetni, és vagy külön vinni oda az áramot, vagy behúzni még egy UTP kábelt).

    Hogy tudnám bridge-be tenni az összes portot? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #18309 üzenetére

    Na csodás, átraktam az interfészt a "br-lan"-ról eth1-re (az eth0-nak ugyan az volt a MAC címe, mint az alapértelmezett br-lan bridge-nek, ennek viszont más), és most elérhetetlenné vált (legalább is nem találom a DHCP szerverem listáján, hogy kért és kapott volna IP-t).
    [Igen, "DHCP Client"-re volt állítva a br-lan interfész már korábban, és az egyik LAN porton át ez már működött is így, míg le nem cseréltem az interfész alatt az eszközt.]

    Kezd derengeni, hogy miért hagytam hátra örökre az OpenWRT-t pár éve, és lett minden ROS...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz xabolcs #18311 üzenetére

    Kösz, de ehhez ugye már OpenWRT-nek kell futnia a dobozon...
    Érdekes módon, ha a bridge-hez adom hozzá az eth1-et, akkor működik a PoE WAN portról is a DHCP-s LAN (mióta utoljára OpenWRT-t láttam, azóta máshol van a bridge config, de közben megtaláltam).
    Kíváncsi leszek, hogy működik ezt a .11r roaming a CAPsMAN-hez képest. :)
    Kár, hogy a web interfészen nem írja, hogy melyik kliens milyen titkosítást használ (most mixed módba tettem). Bár nem hiszem, hogy elhagyhatnám a WPA2-t.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák