Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz vargalex #895 üzenetére

    Szia Alex!
    A fonerás vason a 12.09-rc 1 attitude adjusment,müxik. Már van és megy a transmission és a samba.

    -Még szeretnék miniDLNA-t telepíteni ,tudnál segíteni, hogy ahhoz milyen csomagok kellenek?
    -Mi kell a brute force védelemhez, vagy ez már az alap ROM-ban benne van?
    -A fel és lecsatoló scriptedet , ha koppintanám , vajon működne ebben is (azt a változót kell definiálni valahol ami a scriptben ügyködik, vagy meglehet tenni ezt a script elején is, vagy nem is kell definiálni a változót csak használni?) A doboz hátulján egy WPS/reset nyomógomb van (és egy Wifi on-off tolókapcsoló,ami OpenWrt alatt itt sem működik) .
    -Ha ez mind meglenne akkor majd megkérdezném , hogy milyen fájlokat mutassak be itt , hogy megtudjátok nézni , hogy hátulról (vagy akárhonnan) nézve biztonságos-e ez a router.

    Ennyi kellene az elégséges és szükséges verziómhoz szerintem. A terv az , hogy MAC szerint kiosztott fix IP-vel menne egy switch-en túlra a hálózat belsejébe (a switch azért van beiktatva hogy ne legyen kötelező mindig bekapcsolva tartani ezt a routert, ahhoz hogy egy PC a switch-ből jövő másik UTP végén boldogulhasson, ha bekapcsolja a csemete) és AP funkciója lenne ,ill transmission , miniDLNA, samba a /mnt-hez , HA be van neki kapcsolva az éltető energia.

    Ja a csemete swtch-hez menő UTP-köldökzsinórját majd az én routeremen szabályozgatnám cronnnal.

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

  • JKalo

    tag

    válasz vargalex #895 üzenetére

    Nem jutok vele düllöre.

    #Port 15000 Jelenlegi verzió
    config 'rule'
    option 'target' 'ACCEPT'
    option 'name' 'myserver'
    option 'src' '*'
    option 'proto' 'tcpudp'
    option 'dest_port' '15000'

    *****************
    #Előző verzió:
    #Port 15000
    config 'redirect'
    option 'src' 'wan'
    option 'proto' 'tcp'
    option 'src_ip' ''
    option 'src_dport' '15000'
    option 'dest_ip' '192.168.1.1'
    option 'dest_port' 15000'

    config 'rule'
    option 'src' 'wan'
    option 'proto' 'tcp'
    option 'src_ip' ''
    option 'dest_ip' ''
    option 'dest_port' '15000'
    option 'target' 'ACCEPT'

    Port Forwarding Tester: Port 15000 is close
    Nincs valakinek ötlete?

    Kösz
    Kalo

  • JKalo

    tag

    válasz vargalex #895 üzenetére

    Szia Alex,

    Azt szeretném megkérdezni, hogy extroot-ra vagy a 1043nd routerre ajánlod inkább a telepítést?
    Ha routerre kerül, akkor ott mennyi helyet foglal?

    "A sysupgrade parancs -n paramétere mondja meg, hogy a config file-ok megtartása nélkül történjen a frissítés. 1.02.1, vagy régebbi verzióról történő frissítés esetén ajánlott a használata!"

    Az FW leírás szerint, Luciból a config file-ok megtartásával telepíthető 10.03.1 Backfire-ra.
    Ha így telepítem, akkor telepítés után a samba jelszavas elérésem, ftp kapcsolat is müködni fog úgy mint elötte.

Új hozzászólás Aktív témák