Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz nyikszi #769 üzenetére

    találtam az /etc/mpd.conf -ban egy ilyet:

    #id3v1_encoding "ISO-8859-1"

    default-ból ki van kommentelve, de beraktam egy ilyen sort és újraindítottam:

    id3v1_encoding "CP852"

    a kmod-nls-cp852_3.3.8-1_ar71xx.ipk fent van, de letojja, továbbra is csak fals karakterekkel ír ki minden magyar ékezetet - a 852-es kódlap kellene pedig, nem?

    mondjuk egyelőre találtam más megoldást, ami hosszútávon lehet jobb is nekem: magát az mpc-t egy php program hívogatja meg, az vezérli egy webfelülettel. így a php kódba tettem egy konstans táblát, ami kicseréli a fals karakterpárokat a helyesre. mivel hosszútávon az lenne a cél, hogy multinacionális legyen a program és mindenféle rádiók infó sorait meg tudja jeleníteni, így nem is kellene az mpd-t egy adott karakter kódlaphoz kötni - jobb az ha on-the-fly javítom a hibákat, így minden nyelvhez tud igazodni... vagy esetleg valaki tud ennél jobb megoldást?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák