Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZeUS2140

    aktív tag

    válasz vargalex #376 üzenetére

    Szia.

    Egyik pillanatról a másikra megbolondult a routerem. Másolok egy file-t pl. kb 100mb után megszakad a kapcsolat. Ha ránézek ilyenkor a luci-ra akkor a terhelés kb 4.32, 3.27, 2.15
    . Várok vele kb 10 sec-et akkor leesik 0.xx-re, és újra tudok másolni. Persze, amíg nem áll le újra. A transmission detto. Tölt szépen 300kb/sec-el kb, majd idle, vagy 840b/sec.
    Már újra indítottam és ki is húztam pár percre. Egy venti folyamatosan mozgatja a levegőt a vinyó, router, modem körül, szal' tuti nem melegedés baja van. A net szinte mindig stabil. Olyan, mintha a vinyó elérés szakadozna. De nem kattan le a vinyó, szóval nem áram, vagy fizikai probléma.
    Van valami ötleted?

    Üdv!

    hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #376 üzenetére

    Ma megint volt időm foglalkozni vele egy kicsit.
    Úgy nézem, hogy a toolchain-t, azon belül is talán MIPS-es GCC compiler-t nem sikerül lefordítani.

    uClibc-vel ezeket a hibaüzeneteket kapom:
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S: Assembler messages:
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:91: Error: illegal operands `la'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:92: Error: illegal operands `move'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:102: Error: illegal operands `and'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:105: Error: illegal operands `subu'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:108: Error: illegal operands `la'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:110: Error: illegal operands `sw'
    libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:112: Error: illegal operands `sw'

    eglibc-vel pedig ezt:
    configure: error: the assembler must support TLS
    -> És hiába állítom be (vagy épp kapcsolom ki), hogy "Enable Thread-local storage (TLS) support", ezt mindig elmondja.

    Próbáltam már 4.7+linaro helyett sima 4.6-os compilert választani, de azzal sem jobb a helyzet.

    Tehát látszólag C könyvtár körül bibis a dolog. Azon belül az uClibc-ben nincs meg pár hívás, ami kéne nekem ide, az eglibc-nél pedig a TLS funkció hiányzik, de azzal nem tudok mit kezdeni.

    (Ja, bocs ha tele van hülyeségekkel a technobaba. Sohasem tanultam programozást, csak ilyen "do it yourself" módon próbálok néha ezt-azt összehozni. Azt is inkább Windows alatt és Windows-ra...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák