Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    válasz suste #10775 üzenetére

    Nem lehet 40MHz-re kapcsolni. Amikor mindkét routeren a te fw-d volt, akkor tudott 40-et, meg azon ott a 40 kényszerítés is. Akkor megvolt a linksebesség akár 135Mbps is. Most ha a 841-et amin a te fw-d fut ha 40-re erőltetem akkor is csak 20, és 65Mbps a max linksebesség a telefon szerint. Bár a routerek szerint a kettőjük közötti kapcsolat RX 115 mcs13 és TX104 mcs13, bármit is jelentsen ez. A 841-en a te fw-d van és az megy másodlagosnak, és a wifi résznél van client és master rész is. A master sokszor, pl most is halottna látszik. 0% a jel. Ez normális? Miért van? Vagy az csak akkor aktív, ha ahhoz is csatlakozik valamilyen eszköz?
    A basic mentés felrakás és cpu tesztet szívesen megcsinálom, ha jó részletesen leírod mit és hogyan. Mert tudod, analfabéta vagyok rúterból :D

    Még egy nem teljesen ide vágó kérdés. Wifi analyzer app-al figyelem a telón a környező hálózatokat, csatornákat és azt hogy a teló épp melyik routerhez milyen sebességen csatlakozik. Pl felmegy a fő routerre, van net meg minden. Aztán elsétálok a másodlagos routerhez, bár még ott is tök jó a jel, pár másodperc után felmegy a másodlagosra, az app mutatja a mac cím alapján hogy már azon van, mutatja hogy 65Mbps excellent, sőt, mutatja az összes látható hálózat jelminőségének alakulását is. Elvileg fent van a hálózaton. De csak elvileg, mert a netet már nem éri el, speedtest kiírja egy kis pingteszt várakozás után: network communication issues
    És ez független attól hogy melyik rourterre csatlakozom, lehet 1->2, de lehet 2->1-re váltáskor, sőt a legdühítőbb, amikor ott vagyok akár 2 méterre a routertől és akkor ezt csinálja. Ilyenkor vagy várok sokáig, és valahogy magától rendbe jön, vagy a telefonon újraindítom a wifit és akkor tökéletes. De random, hogy mikor csinálja újra. Igazból azért szerettem volna a wds-t megcsinálni, mert amikor csak 1 router volt, azt hittem a wifi jel gyenge a konyhában (bnőm legtöbbször ott tapasztalta ezt a leszakadást), de azóta többet tesztelgettük a lakás minden pontján és bárhol képes előjönni ez a hiba. Tudom hogy ez nem kimondottan ebbe a topikba tartozik, elnézést érte, de annyi kikívánkozott belőlem, mert erre szerettem volna gyógyírt. Mondjuk ha valakinek az olvasók közül van megoldási javaslata, annak azért örülnék :K Router hiba kizárva, 2db 1043 v3, 841D v9 és 3600-as tp-link routereim voltak mostanában amióta ez a 2db egyforma telefonunk van, és a hiba mindkét telón, minden routernél fennállt.
    Na jó, nem ragozom tovább, biztos a telók szarok meg zsúfolt a 2,4GHz, de .... :O

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák