Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi94

    őstag

    Sziasztok!

    Évek óta úgy van használatban az autó, hogy a hűtővíz a tartályból távozik (valahol lyukas lehet a rendszer, vagy nem tudom), de utána kering tovább, és stabilan tartja a hőfokot rendesen. Eddig semmit nem kezdtünk vele. Ma feltöltöttem a tartályt majdnem színültig, mondván, hogy úgyis kifolyik, akkor miért ne lehetne tele, majd mentem vele fél órát. Utána megnéztem a szintet, de majdnem leforráztam magam. Ahogy tekertem le a kupakot gőz jött ki, majd onnantól, hogy nem tömített, folyt ki a hűtővíz. Nagyjából 4-5 dl folyhatott ki. Egyből megijedtem, hogy felforrt a hűtővíz, és hogy rossz bent a műszer. Utólag visszagondolva, lehet, hogy csak az volt a gond, hogy túltöltöttem a tartályt, és nem tudott hol tágulni a rendszer, ezért nyomott ki valamennyi vizet a letekeréskor. Igazat adtok ebben nekem?

    Ugyanakkor gondolom, hogy kis szerencsétlenséggel ezzel az autóban is kárt tehettem volna.

    Voltak olyan aggályaim, hogy hengerfejes az autó, vagy ilyesmi, de lehet, hogy tényleg csak ennyi volt a gond, ugye? :U

    Köszönöm a segítséget!!! :R

    u.i.: Biztos van bent a rendszerben valahol valami biztonsági szelep, ami az ilyen szerencsétlenek motorját védi, nem? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák