Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz wm2 #22032 üzenetére

    Nem feltétlenül. Nálam most átmenetileg ssd-n van a rendszer, és egy normál hdd-n a home dir. Elképesztő milyen lassulásokat bír előadni pár dolog, hiába vannak maguk az appok ssd-n. A skype pl percekig indul, mert felolvassa 6-8 év chatlogját az user könyvtárából. A Safari képes strandlabdázni kilépéskor szintén nem kevés ideig, mert gondolom akkor zárogatja le a file-jait (history, cache, egyebek), amik ugye szintén hdd-n vannak. De egy boot utáni login is látványosan szar tud lenni: desktop még sehol (nincsenek rajta az ikonok, vagy lehet látni ahogy egyesével pakolgatja ki őket), de már régen meg tudtam nyitni a böngészőt, levelezőt és egyebeket azonnal, mert azok ssd-n vannak :)

    Én azt nem értem teljesen hogy hogy a francba tudott ez idáig fajulni. Szerintem egyértelműen fejlesztői kényelmességről és nemtörődömségről van szó. Jó példa erre a skype, ami 100% hogy minimális mennyiségű adatot olvas fel induláskor, de ezt mégis sikerült úgy összehoznia a fejlesztőknek, hogy kevés legyen neki egy mai hdd.

Új hozzászólás Aktív témák