Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Srácok, segítsetek pls, megőrjít ez a mac, a primitív multi monitor kezelési képességeivel.
    Van egy vertical monitorom is amit ritkán használok, pár napja megint kell, visszakötöttem, mert hogy simán letiltani nem lehet, és azóta hiába állítom be hogy 90 fokos fordítással mutassa, minden egyes nap elfelejti, és reggel újra kell állítani.
    Ráadásul a ez a monitor nem is kellene egyből reggel, tehát ki van kapcsolva (gombról, nincs kihúzva), de a mac érzékeli, ezért oda rakja a taskbart, és csak azután dobja át a main monitorra hogy beindítom ezt a 2. monitor amire nincs szükségem délig.

    Régebben ment normálisan, nem felejtette el ezt a beállítást, vajon mi történhetett, nem frissítettem os-t még mindig monterey van.
    --
    Más, windowso ha másolni szeretnék egy formázott szöveget netről, ami pl bold, vagy van háttere stb, akkor ctrl+shift+v vel kell beillesszem és letörli róla ezeket, de macen nem működik, sőt hiába másolom a note-ok közé, vagy akár a browser keresőbe csak rajta marad, és nem tudom sima szövegként beilleszteni, van rá valami trükk?

    Köszi

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák