Új hozzászólás Aktív témák

  • májkimiki

    őstag

    válasz Sub-ZeRo #31724 üzenetére

    Gondoltam, azért is kérdeztem. Ilyen esetben mindig dual boot lesz a végeredmény, még ha nem is akarod. Az ubin lefut az os-prober és felveszi a grubjába a többi os-t amit talál a rendszeren.
    Gondolom az ubi grubját akarod kihagyni gépindításkor, hogy egyből a win bootoljon.
    2 féle képpen tudod kihagyni a grubot a folyamatból.
    1: Az uefi/bios-ban első helyre teszed és lefixálod a Windows boot managert.
    2: Az ubit telepítés után átkonfigolod uefi boot-ra. Ilyenkor nem lesz grub, közvetlen uefi boot lesz és csak az alaplap uefi menüjében választassz (F12 boot menü). Ez körülményesebb és plusz munka.
    3: Itt megmarad a grub, de manuálisan vagy a grub-customizer programmal az ubiban módosítod a grubot és a Win-t teszed első helyre.

    Én az elsőt csinálnám, a legegyszerűbb, legkevesebb melóval jár. Akkor amikor tényleg kell az ubi. Előhívod a boot választó menüt és rányomsz az ubira.

    Egyébként, ha ki is vennéd az M.2 ssd-t a telepítésig, az is ideiglenes lenne. Elég lenne egyszer elindítani az ubit és ha kernelt frissít, akkor default lefut az os-prober is és máris ott lennél a nem kívánt állapotnál.

Új hozzászólás Aktív témák