Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    fel szeretnék tenni egy wines játékot, szerver módban. Fishsim2 a címe, nem tudom, ismeri-e valaki. én nem ismerem, viszont egy barátom szeretne vele játszani, csak neki/nekik nincs olyan gépük, ill. netkapcsolatuk, amivel aktívkodni tudnának (mikrós, vagy egyéb natolt háló). nálam csak liunx van, de van 2 leírás, ami szerint akár mehet is:

    Azert nyitottam ezt az oldalt, hatha masok is szeretnek a jatekot Linux alatt futtatni, ok ne szenvedjenek fel evet, mire rajonnek.

    Én így oldottam meg UHU 1.1 alatt.

    Elsőként a wine nevű emulátorral próbáltam futtatni, de ott hiányolta a játék a dirxet. egy ideig feladtam.
    Mikor egy ismerősömmel a Linuxot vitattam, fel is hoztam a játékbeli gyengeségét. Ő mondta erre a megoldást.
    A neve az emulátornak CEDEGA.
    Na ha ezt telepítem, ez alatt menni fog minden dirxes játék... ja telepítem. Aki látott Linuxot belülről, az tudja, nem oly egyszerű a mutatvány, hogy letöltöm, kicsomagolom a helyére oszt hali...

    Lehet kinlódni annak, aki nem ismeri a rendszert, és itt nem elég a felhasználószintű ismeret.

    Profik ne is olvassák tovább.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Viszont, nagyon kezdőknek (mint én)
    UHU-n van egy ''Gnome terminál parancssor'' nevű ikon kis képernyő a képe, enyhén elfordítva.
    (Na ezt pl konzolnak hívják, pedig nem is az a neve... hanem Gnome terminál...)
    Na erre katt.
    miután bejön egy dos formájú ablak amiben látod a felhasználói neved, meg ezt :~$
    beírod, hogy su, majd enter. kér egy jelszót, ami a root jelszó.
    beírod, és teljes hatalmad lesz az oprendszer felett.
    Ezt írja ki: root:/home/felhasználói név
    beírod: mc
    egy kellemes, Norton commander jellegű fájlkezelő jelenik meg.
    Itt a cedega.tgz kicsomagolt állományát bemásolod a usr/bin, usr/lib usr/share könyvtárakba.
    ha kész, exit parancs, amíg a felhaszn neved nem látod a fekete sötétben... ekkor beírod cedega
    sikít, mint a hülye, hiányol pár file-t, de szrd le.
    Következő meló.
    telepítsd a fisingszimulátort emígyen
    (Én először a home/felhaszn könyvtárba betettem a fs2_full.exe filet egy fishsim mappába)
    :konzolba a következőket beírva: cedega fs2_full.exe
    csodák csodája, elindul, mint a winben, a telepítés. jelöld ki telepítendő helynek a korábban létrehozot fihsim könyvtárat, és kész is vagy a telepítéssel. egy röpke puki sem jött ki a seggeden, máris végzett a gép.
    Na akkor indítsuk a progit.
    persze... nem ikonozunk, hanem: konzol

    cedega fishsim2.exe

    és indul a progi!!!! És talán ez alatt tudsz játékszervert is indítani... (persze ez nem szentírás)


    ezzel az a probléma, hogy a cedega fizetős, és nem igazán akarunk rá költeni többet.


    I installed Fishsim2 using WINE sometime last year, or maybe it was the year before, I don't remember. I was using Fedora Core 3 at the time and the experiment wasn't entirely unsuccesful. I managed to install and run FS2 ok, I could fish too, but the keyboard didn't work at all, so I couldn't change rods , tackle or bait.


    ez alapján meg... hááát, nem tudom, érdemes-e belevágni. ha valakinek van ötlete, vagy tapasztalata akkor ne kíméljen. a játék elérhetőségét mindjárt előkeresem, remélem az nem fizetős...

    no, ezt találtam: [link], [link]

Új hozzászólás Aktív témák