Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz #96349952 #21046 üzenetére

    ha a sorozatszámos dolog nincs, akkor ugye első évben (=jótállás!) őket terhelte volna a bizonyítás kényszere, miszerint te hibádból tört el ....

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • tobias88888

    őstag

    válasz #96349952 #21046 üzenetére

    "törött termék egyenlő user error" - Ez rajtad múlik csak. Az emberek többsége nem ismeri a jogait és nem mer kiállni az igazáért, ezt használják ki. Én eddig kettőből kettőt megnyertem ilyen esetnél, egyik anyaghiba

    Ide vonatkozó jogszabály összefoglalva röviden:
    - Jótállás az első 1 évre érvényes (ebben az esetben), ilyenkor az eladónak kell bizonyítania hogy nem szakszerű használat miatt következett be a hiba. Ez nem azt jelenti, hogy oda mész és azt mondják, hogy te vagy a hibás, hanem azt, hogy egy független szakértőnek (nem vicc) fizetnek és az megállapítja. Nálunk persze előfordulhat, hogy nem teljesen független az a szakértő, ezért még azt is megfellebbezheted felsőbb szinten teljesen ingyen (persze az idő pénz)
    - 1 év után jár a szavatosság ennél a terméknél 2 év garanciánál, amikor már neked kell bizonyítani egy független szakértővel, hogy bizony az a termék rossz volt mikor megvetted, de ez itt most nem játszik

    Ha tényleg végig akarod járni az utat:
    - Eladónál személyesen jelzed a hibát számla, blokk, jótállási jegy.
    - Jegyzőkönyv róla (esetleg panaszkönyv is esélyes) és átadás-átvételi elismervény. Nem tudom hogy közvetlen a szervizben ilyent lehet -e amúgy.
    - Eladó ezek után a szakszerűtlen használatra fog hajtani, de ha tényleg egy fém anya törött ketté (homályosak a képek) ahhoz sok sikert kínálok neki, nyert ügyed van.
    - Fel fogják ajánlani a javítást (15 napon belül), de ha akarod kérhetsz cserét

    B verzió:
    - elviszed te egy független szakértőhöz és aztán javíttatni, majd a számlát benyújtod a forgalmazóhoz vagy a gyártóhoz (ilyent még nem csináltam)

    "ráadásul a sorozatszám matrica is leesett róla valamikor" - És nincs sehol máshol egy azonosító rajta ami alapján tudnád igazolni, hogy ez az a kormány? Mert az viszont tényleg kell.

    fan fact: Bizonyos termékeknél a jótállás 10 év bizonyos fő alkatrészekre. Példa: Ha egy mosógép dob tartó anyája műanyagból van és normális használat esetén bizonyíthatóan 5 éven belül tönkremegy, azaz tervezési hibás, akkor visszajár a pénz (nem azonnal, ezt is bizonyítani kell)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák