Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacafaca

    őstag

    válasz Parci #49178 üzenetére

    csak a paracetamol miatt linkeltem, mint tudod, én szuperman :DDD a fejfájást sem ismerem (amúgy tényleg nem :B ), de asszony-lány sokat gyötrődik vele és csak az algo...semmi más. jó továbbindulnék lenkei vonalon, hogy mi jobb még annál is, de pár derékbeadás, majd öklendezés után offolták a dolgot, így marad a házipatika a nyápicoknak algoval

    [ Szerkesztve ]

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • tboj

    tag

    válasz Parci #49178 üzenetére

    "Ma kicsit dermedten emlékszem vissza, hogy kislányom 2 éves kora körüli hányásos betegségekor rendszeresen a Rubophent (paracetamol) adtuk neki magas lázára, mert akkoriban már lehetett tudni, hogy az aszpirin is veszélyes."

    Ezt nekem is fájt olvasni, mert a Rubophen-t csak 6 év felett szabad alkalmazni, a betegtájékoztatón is rajta van.

    Egyébként az emberek, akik nem olvassák el (vagy nem elég figyelmesen) a betegtájékoztatót egy gyógyszer beszedése előtt, azok szerintem legalább annyira felelősek ezen esetek miatt, mint azok a gyógyszergyártók és háziorvosok/gyógyszerészek, akik nem adnak teljes körű tájékoztatást hozzájuk (lásd Coldrex). Az alkohol is csak kis mértékben "orvosság", nagy mértékben méreg, mégsem akarjuk betiltani, pedig jóval több mérgezést, májkárosodást és halált okoz évente. Mondjuk legalább akkora üzlet, mint a fájdalomcsillapítók, de inkább nagyobb.

    Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

Új hozzászólás Aktív témák