Új hozzászólás Aktív témák

  • Memmaao

    addikt

    Egy kis helyzetjelentés: Most a "második hullám" alatt 1 pozitív lélegeztetett idős betegünk volt, elég súlyos alapbetegségekkel. Nem nyitott miatta az ITO Covid részleget, nálunk az SBOn, az intenzív részlegünkön kezelte az ITOs team. Ezen kívül kvázi mindegyik osztályon van kieső orvos, ápoló, pozitív teszt miatt. Folyamatosan sebészi maszkban vagyunk. Így pl a pozitív kollégával maszkban együtt dolgozó szoros kontaktok mindkét tesztje negatív lett. A kolléga enyhe köhögés és szaglásvesztésen, íz érzés zavaron kívül semmi súlyos tünetet nem mutat. Járványtani szempontból egy vírus úgy marad fent minél tovább, ha a gazdaszövetkezet is túlél. Nem mintha egy vírus ezen tudna gondolkodni, de erősen az a tendencia, hogy jelentősen csökken a tüntetes és súlyos esetek száma, a mortalitasi görbe is lefelé ível. Nagyon úgy fest, hogy a sebészi szajmaszk is kellő védettséget tud biztosítani, ha mindenki hordja azt. Én azt gondoltam, minket EÜ dolgozókat nem fognak szűrni, ehhez képest a sokadik PCR teszten vagyok/vagyunk túl. A kieső szakorvosok miatt eléggé túl vagyunk terhelve, nekem kb havi 200- 240 órám van. Az egyéb betegek száma nem kevesebb.
    Ez a vírus itt lesz velünk, mint az influenza, az RSV, Vagy bármelyik légúti pathogen. Majd talán lesz oltás, de valószínű csak akkor fogjuk elereszteni a dolgot, ha megunjuk a tesztelést.
    A gazdaságnak, az oktatásnak mennie kell! A vírussal meg kell tanulnunk együtt élni.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

Új hozzászólás Aktív témák