Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz 7Heads Drago #96 üzenetére

    ''A legnagyobb baj a mai házaságokban az a baj hogy a feleség már rég nem a házi munkát végzi, hanem a karrierjét épiti.''

    A legnagyobb baj a mai házasságokkal, hogy a férfiak még mindig nem társnak tekintik a nőket, ahnem háziszolgának, aki elvégzi a házimunkát, gondot visel rájuk, és szül nekik pár gyereket a nőknek pedig már több eszük van annál, hogy ezt hagyják.

    A lakókörnyezetünkre való igényesség pedig valóban nemfüggetlen.

    És hogy mi a baj a topikkal? ''Én nem szidtam a feleségem csak néhány hibáját világitottam meg!'' Igen, egy nyilvános fórumon, vadidegenek előtt. Ez valóban érző lélekre, és a feleségét tisztelő, szerető és megbecsülő régivgású gavallérra vall. Ha a saját hibáidról nyitsz topikot, azzal semmi gond, szíved joga, de valaki más hibáit így kitárgyalni kevéssé elfogadható és legalábbis beteg dolog.

    Javaslom, hogy a topik ne erről szóljon, mert ennek semmi értelme. Ha a házasélet apró-cseprő problémáit szeretnétek megbeszélni, annak állunk elébe, de kérek mindenkit, hogy mások személyiségét tartsa tiszteletben, és mellőzzünk minden fajta megalázó és degradáló megnyilvánulást bármilyen irányban.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz 7Heads Drago #102 üzenetére

    ''Ha rjtam múlna az iskolákban a sok felesleges hülyeség helyett inkább főzni, takaritani, és jó modorra kellene őket tanitani!''

    Ez az a sovinizmus, ami miatt a topiknak nem sok értelme van, és amire Sipi kolléga első felháborodásában rámutatni prbált.

    Ha tetszik, ha nem, a nők emancipálódtak, és többre vágynak, mint hogy kiszolgáljanak egy férfit egy életen át. A házasság már régen nem arról szól, hogy az egyik fél keresi a pénzt, a másik pedig kiszolálgja őt mindenben, hanem arról, hogy két egyenrangú fél egymást szeretve és tisztelve él együtt. Ehhez pedig hozzátartozik az is, hogy akit szeretek és tisztelek, annak a hibáit nem nyilvánosan, vadidegenekkel beszélem meg a háta mögött. Még az is ok lenne, ha nem vele, hanem a háta mögött teszed ezt, de köynörgöm, ezt úhy kell tenned, hogy többszáz ember olvassa?

    Ez a topik utolsó esélye. Ha képesek vagytok ezen felülemelkedni, és ténylegesen általánosságban a házasságról, és annak problémáiról, mindennapjairól beszélgetni, akkor maradhat, de jelen formájában semmi értelme sincs.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tildy #111 üzenetére

    Miért kell valakinek kezelni a családi kasszát a két fél közül?

    Közös a bankszémlánk, mindkettőnk teljes fizetése oda megy, és mindkettőnknek van kártyája hozzá. Onnét vonják a hiteleinket (amiket együtt vettünk fel a közös autónkra vagy a közös házunkra), a rezsit, a telefonszámlákat, és arról vásárolunk, és ez nem okoz törést egyikünkben sem. És eszembe sem jutna megvenni valamit úgy, hogy ne szóljak róla (nagyobb értékről van szó). Nem azért, hogy engedélyt kérjek, hanem hogy tudjon róla. Ha pedig kicsit is bizonytalan vagyok benne, hogy szükség van-e rá, akor kikérem a vélményét, amit amúgyis bármikor szívesen meghallgatok. És tudom, hogy ez kölcsönös.

    Érdekes, pénzen még soha nem vitatkoztunk, ezt még így végig sem gondoltam ebben a formában, annyira természetes...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tildy #116 üzenetére

    Ne haragudj, tildy, de az alapvető bizalmatlanságon kívül más okot nem tudok elképzelni. Másrészről pedig ha egy házasságban (együttéléses párkapcsolatban) azt vagdossák a felek egymás fejéhez (vagy csak figyelik árgus szemekkel), hogy ki mennyit költ magára, ott valami nagyon nem működik, és erre nem megoldás az sem, ha rálátásuk sincs a másik anyagi helyzetére, mert a baj valahol egészen máshol van.

    Re #116: Az nem az ő pénze, hanem a ti pénzetek, ahogy a te pénzed sem a te pénzed, hanem a ti pénzetek. A család alapvetően nem csak szociális és pedagógiai, hanem gazdasági egység is - ez a gyermekvállalás és a közösen megalapozott élet alapfeltétele. Ha gyereketek lesz, akkor neki is külön számlát nyittok, amire mindketten adtok pénzt, és arról költetek neki? Elnézést a túlzó és sarkított példáért...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz deniro2 #121 üzenetére

    Más a barátnő és más a feleség. Olvasd el, mit írtam a családról, mint gazdasági egységről. Ha a pár egyik fele nem tud bánni a pénzzel, akkor ezt nyilván a közös megbeszélések során belátja, és további közös megbeszélések tárgyát képezi a leendő költések felülvizsgálata. Ha pedig valaki erre nem képes, ott a kapcsolat már eleve problémás.

    Tudom, hogy változik a világ, de az imént is emlíettek miatt nem érzem helyénvalónak a házastársak egymástól való teljes anyagi függetlenségét. Ami ezzel együtt akár működhet is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz 7Heads Drago #130 üzenetére

    Három.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák