Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #26032 üzenetére

    "attól hogy ilyenem van meg pláne nem veszem személyes sértésnek, egyszerűen csak visszajelzések a készülékről nem azok amit most itt próbálsz állítani..."

    Értem én, hogy nem veszed személyes sértésnek, de látod? Most is milyen kifejezést használsz... Nekem mindez nem arról árulkodik, hogy nem vitted el személyes irányba a beszélgetést.

    (Jóhogy csak azt nem mondod, hogy "próbálok bemesélni", vagy "hazudni"... )

    Miért gondolod azt, hogy az én véleményem kevésbé fontos, ill. mérvadó, mint a többi, az említett TV-t tesztelő felhasználóé?

    Én is a saját tapasztalataimat írtam le, előítéletek nélkül, a maximális tárgyilagosságra törekedve. Ez nem jelenti azt, hogy a SONY W815 rossz készülék lenne, vagy hogy a Toshiba L7335 lenne az egyedüli jó alternatíva, ha valaki TV adást nézne.

    Viszont ott, abban a környezetben, többszöri teszt alapján, úgy ítélem meg, hogy főleg TV adások megtekintésére a Toshiba a jobb.

    Egyébként pedig Blakey nagyon jól fogalmazott, amikor ezt írta:

    "Nyugodtan nézelődjön és a saját szemének higgyen, ne mi döntsük el, hogy ő mit szeressen. Néha túlzásba esünk, hogy mások helyett döntjük el, hogy neki mi tetszik."

    Szerintem kiváló gondolatébresztő. :K

    (#26034) Popes válasza Piftuka (#26030) üzenetére
    "Ne haragudj de te hol tesztelted ezeket a készülékeket?
    Amiket írsz hogy pixeles, szellemképes, életlen kép, az biztos hogy forrás hiba lehet[..]"

    Írtam, hogy hol teszteltem a készülékeket. A "forrás hiba" kapcsán feltett azon kérdésemre, hogy az miért nem érintette a SHARP és a TOSHIBA ominózus modelljeit, viszont még senki nem adott érdemi választ.

    Áruházról beszélünk... teljesen "konstans" körülmények között fut minden készülék. Ugyanazt a jelet kapják.

    Ha rossz a forrás, és amiatt rossz a SONY képe is, akkor hogyan lehet értékelni azt a TOSHIBA, SHARP, vagy LG készüléket, amely emellett a rossz forrás mellett is meglehetősen jó TV képet produkált, kis állítgatást követően pedig egészen kiválót? Erről mi a véleményed?

    (#26034) Popes válasza Piftuka (#26030) üzenetére
    "ha a tv adás és nem egy jó minőségű pendrive-on vitt teszt videó alapján akarsz választani[..]"

    Erről is írtam. Tessék figyelmesen olvasni. Ha HD demo alapján döntenék, akkor csak és kizárólag SONY lenne a választásom. (Abból is első sorban a Triluminos technológiás csúcsmodell.)

    Jelen esetben viszont a televízió csatornák megjelenített képminősége volt a kérdés. Azt nyilvánvaló módon csak TV adással lehet tesztelni.

    Az pedig olyan, amilyen. Hidd el... örülnék neki, ha a saját otthonomban lenne lehetőségem tesztelni a TV-ket, mielőtt döntök, melyiket veszem meg!

    Viszont mivel erre nincsen lehetőségem, úgy teszek, mint bármely más vásároló: abban a közegben tesztelem, ahol forgalmazzák.

    (#26037) BBéci válasza Piftuka (#26030) üzenetére
    "Múlt héten egy 55 colos W815-öt vizsgálgattam [..]. 2003-óta tesztelek tévéket, pontosan tudom, mire kell figyelmi és milyen a jó kép."

    Tudod jól, hogy adok a véleményedre, és vitán felül áll, hogy óriási személyes tapasztalatod van a különféle készülékekkel.

    Azért ugye a fenti mondatod nem jelenti azt, hogy csak és kizárólag egy szakértő tudhatja, "mire kell figyelni, és milyen a jó kép"?

    És itt visszautalhatok arra, amit fentebb B.L.A.C.K fórumtársunknak írtam: miért érzem azt, hogy szerintetek az én véleményem nem lehet mérvadó?

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák