Aktív témák

  • SaNyEe

    aktív tag

    válasz bolondgomba #14 üzenetére

    Hi!

    Szerintem a te célod is az, hogy minél tovább tartson ki a géped a lehető legkevesebb plusz költség nélkül. Tehát most nemrég jelent meg az Athlon 64 ami egy új platform ami jól is sikerült. A 462-es jelenlegi platform pár éven belül ''eltűnik'' a piacról és a P4-es is (sztem) hamarosan ugyanerre a sorsra jut.

    A megbízhatóságról pedig: amióta gépekkel foglalkozom (drága hobbi) szinten azóta csak AMD-s platform járt végig a kezemen és semmiféle kompatibilitási vagy stabilitási problémám nem volt velük.

    Az élettartamról: az első AMD cuccom egy 450-es K6-2 volt és most is tökéletesen működik mint szerver. Aztán egy XP 1800+ om is volt most egy közeli ismerősnél van és még most is frankón működik. Jelenleg egy 2600+ os Athlonom van egy Nforce2 ultra lapban 512MB DDR400 rammal és stabilan működik.

    Ha ennyi pénzed van akkor mindenképp az Athlon 64-re állj rá a hozzávaló alaplapokról tájékozódhatsz a nagyobb alaplapgyártóktól.
    A memóriákról annyit, hogy még csak regiszteres memókkal műxik de hamarosan menni fognak standard memókkal is.
    Videókareszről: Én igazából bátran ajánlom neked az ATI 9800XT-t és az Nvidia 5950 ultrát ami igazán ütős karesz csak a driverek lehetnének még jobbak.

    De ha nem akarsz Athlon 64-et akkor vegyél egy 3200+os Bartont ha nem szeretsz tuningolni hozzá egy Nforce2 ultra chipes lapot és minimum 512MB DDR ramot
    Na így szűken ennyi.
    Na így szűken ennyi

    -- end of transmission --

Aktív témák