Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!

    Éppen most tervezek vásárolni egy 5.1 es szettet, minden magasabb igény nélkül. Összehasonlítási alapom maximum a 10 éves Genius SW 5.1 Home Theater szettem lehet, amivel mellesleg teljesen meg vagyok elégedve. Keresgélés közben találtam rá egy Acoustic Solutions DS 633 rendszerre aminek a pikantériája ebben az árfekvésben (legalábbis számomra ami lehet a tájékozatlanságomnak betudható) az, hogy van optikai bemenete. Már jó sok éve rendelkezem különböző optikai kimenettel rendelkező eszközökkel amiket nem igazán tudtam eddig mire kötni, ezért lehet érdekes ez a cucc, de nem sok mindent tudok róla. Mennyire elfogadható a hangzása, mennyire használható az optikai bemenete? olyan 13e Ft-ért kínálják. Megér e ennyit stb.
    Itt egy román olx-es vonatkozású: [link]
    Valamint a műszaki adatok:

    Kimenet
    Mélyhangzó hangszórók 25W, 4 ohm
    Első hangszórók 2X15W, 8 ohm
    Központi hangszóró 15W, 8 ohm
    Htátsó hangszórók 2X15W, 8 ohm

    Áramforrás
    230V / 50Hz

    Teljesítmény
    105W

    Digital Theater System DTS
    Digital Surround
    Dolby Pro Logic
    Stereo

    Tartozékok
    3X3 méter hangszóró kábelek (bal első, jobb első és központi hangszórók)
    2X10 méter hangszóró kábelek (bal hátsó és jobb hátsó hangszóró)
    2 db elem a távirányítóhoz (1,5V AAA)
    1 koax kábel
    1 RCA hangkábel

    A válaszokért előre is köszönet!

  • Danecay

    őstag

    válasz PuMbA #34009 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, bár talán a válaszolók sem olvasták el elég figyelmesen a hozzászólásomat. Már ránézésre sem a legszimpatikusabb nekem sem, de mint írtam, a hasonló kategóriájú rendszereken viszonylag ritkán fellelhető optikai bemenet miatt érdekes számomra ez a cucc. Hogy egy szemléletes példával éljek, van egy médialejátszóm ami rendelkezik egy sztereó (RCA) kimenettel és egy optikai kimenettel. Na most mivel nincs optikát fogadó alkalmatosságom, így marad a 2 csatornára downgrade-lt hangzás, amit ha a minőséget vesszük alapul semmivel nem nyújt jobb élményt pl. egy Genius 5.1-en, amit pl. egy másik hozzászólásban javasoltak alternatívaként. Az, hogy most 10e ft-os cuccokról beszélünk csak viszonylagos dolog, lévén eleve használt dolgokról van szó, és ilyen alapon 10 évvel ez előtt amikor 50e ft ba került egy Genius sw 5.1 home theater, amikor én is vettem a sajátomat, mennyivel minőségibb vételt csináltam mintha most ugyanazt megvenném használtan 10e Ft-ért?
    Én lényegében egy elég kis szobába, kb 8m2 keresek egy elfogadható hangzású (nem Mozart-ot akarok hallgatni rajta) cuccot ami nem torzít, nem is kell, hogy nagyon hangosan szóljon, de ha olyan input van akkor dobálja szét a szoba sarkaiba a csatornákat, ez a cucc pedig mint írtam az optikai jel fogadása miatt érdekes csak számomra is, ettől eltekintve találnék én is 20 szimpatikusabbat is. Mivel én még nem hallottam erről a márkáról, ami könnyen lehet akár az én hiányosságom is, ezért kérdeztelek meg Titeket, hátha más már igen, vagy akár valaki rendelkezik, rendelkezett már ilyennel és tud róla akár némi pozitívumot is mondani a kinézete ellenére is :)

  • Danecay

    őstag

    válasz vinczepeter2 #34021 üzenetére

    Elfogadom amit írtok, de sajnos úgy látom, hogy mindenki ránézésre és az ára alapján mond véleményt nem pedig saját tapasztalás, vagy objektív, magalapozott dolgok alapján. Könnyen meglehet, hogy igazotok is van, ránézésre én is erre hajlok, de az is lehet, hogy nem, mert senki nem írta azt, hogy hallotta már szólni és rosszul, szól, csak, hogy ránézésre gagyi. Ár alapján véleményt formálni megint csak nem hiszem, hogy túl objektív dolog lenne, hiszen ennyiért ugyan úgy használtan Genius SW 5.1 Home Theater-t is lehet venni, ami akkor, vagy szintén gagyi kategória, vagy pedig én vagyok teljesen igénytelen, hiszen már 10 éve nyúzok egy ilyen szettet, és a mai napig nincs egy rossz szavam sem rá. Én nem hifi cuccot keresek, és bármilyen nehéz is elfogadni, nem is sztereót :) Zenét hallgatni már egy jó ideje csak nagyon ritkán hallgatok, de a Genius, e tekintetben is kielégíti az igényeimet, elég egy jó hangkártya hozzá, igaz még a laptopról hajtott e-bay-es 2000 Ft os USB-s 5.1 es hangkártyával is teljesen elfogadhatóan szól mind a mély, a magas és a közép tartomány is. PC-ről hajtanám és elsősorban filmek és játékok térhatású hangzása miatt gondolkodom 5.1-ben.
    Nem életem 5.1-es rendszerét akarom megvenni csak a jelenlegi, DVD lejátszós házimozi szettet aminek csak egy sztereó bemenete van és amiről jelenleg szólaltatom meg a PC-t szeretném lecserélni egy nem túl drága de nem is a leggagyibb, csatornákat külön fogadni és erősíteni tudó valamire. Sztereónak ez is jó lenne de már a térhangzás amit a Dolby Pro Lgocic állít elő az már nem a legjobb.
    Gondolom nem árulok el újdonságot, hogy ebben az árkategóriában nagyon sok ismert gyártónak is van sok terméke az új árukat is beleértve. Ezek szerint egytől egyik mindegyik egy használhatatlan vacak? Hol kezdődik akkor, vagy mi az amiben el lehet már egyáltalán gondolkodni?
    Egyébként egy ilyenben gondolkodom még, csak kb. féláron:
    [link]
    Ezzel kapcsolatban esetleg?

  • Danecay

    őstag

    válasz lezso6 #34023 üzenetére

    De szeretnék egy értelmes és magalapozott választ is kapni ;) Még mindig a Genius 5.1-emmel hozakodok elő de minden bizonnyal csak hallucinálok amikor a csóri használtan 13e Ft-ért megvásárolható rendszeren hallom a térhangzást.

  • Danecay

    őstag

    válasz PuMbA #34025 üzenetére

    Te ilyen nagy sztereó fanatikus lehetsz, ne vedd személyeskedésnek :) de eddig minden hozzám intézett válaszodban szerepelt a sztereó :)
    Valójában senki sem írta le, hogy alacsonyabb kategóriában, ami engem aktuálisan érdekelne pl. mit érdemes inkább venni, ha már az általam felhozott cuccra, kb. bemondásos alapon elmondta, hogy vegyél mást (vagy sztereót:) ), minden érdemi érvelés vagy technikai paraméterre való hivatkozás nélkül. Az én érveléseimet, igényeimet, összehasonlítási alapomat kb. mintha el sem olvasta volna senki. A legutóbb linkelt Philips cuccnak, pl. fából készült a mély ládája, igaz nem fél m3-es, de nem is falat szeretnék vele bontani, de ez is tejfölös pohár? Nagyjából megérteném a reakciókat ha valamilyen HI-FI-s tematikájú topicba írtam volna, de ez még mindig a PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1) topic ha el nem tévedtem.
    És a végére, hogy ne tűnjek teljesen dilettánsnak, olyan 20 éve (belegondolni is hihetetlen) volt asztali erősítőim, CD lejátszóim, kazettás magnóim (DECK), equalizerem, legutoljára ha jól emlékszem mindenből Technics kivéve az equalizert, no és volt mellé egy pár szép Jamo hangfalam. Tehát tisztában vagyok azzal, hogy egy ~10 Ft-os cuccal nem lehet megváltani a világot, de eléggé részletesen leírtam az aktuális igényeimet, és nagyon egyszerű erre azt mondani, hogy vegyél jobbat. Milyet, mennyivel, mennyiért? Azért ezek a paraméterek sem mellékesek.

  • Danecay

    őstag

    válasz varmi2 #34027 üzenetére

    A legutóbb vásárolt hangkártyám kb. vagy 14e ft volt Áfa nélkül egy jó pár éve. Telik az idő, változnak az igények, a két gyerek mellett örülök ha a saját gondolataimat hallom :)

    Mindegy, hagyjátok, majd veszek valamit a saját meglátásom és igényeim szerint. Azért köszi mindenkinek aki válaszolt!

  • Danecay

    őstag

    válasz lezso6 #34050 üzenetére

    Amennyiben rám célzol a meg nemértésem miatt, sokkal inkább Ti néztek hülyének engem mit én Titeket, pedig csak egyszerűen Ti nem értitek meg, hogy mennyire egyszerű az amivel kapcsolatosan kérdést mertem itt feltenni. Persze menet közben én is rájöttem, hogy rossz helyre jöttem kérdezni. Az, hogy az embernek nem áll rendelkezésére több 10e vagy 100e ft, hogy valamilyen hangot facsarjon ki a PC-jéből az még nem azt jelenti, hogy igénytelen. Ha adnál a kezembe erre a célra pl. 100e Ft-ot, hidd el, hogy én is a legjobbat szeretném a rendelkezésre álló összegből megvenni, de nekem erre most nincs komolyabb ráfordítható összegem. Gondolom ennek megfelelően akkor a Ti véleményetek az, hogy akkor inkább ne is vegyek semmit, inkább csak bámuljam a monitor.

    Bár valami nálad is sántít a profilodban szereplő kettőpontegy alapján lévén az sem éppen az ajánlott kategória :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy digitális jel fogadására alkalmas PC-s 5.1-es rendszer. A Digitális jelet mind optikai módon mind pedig koaxiális módon képes fogadni ill. támogatja a Dolby Digital-t és a DTS-t is. A hangkártyám koaxiális kimenetével szeretném összekötni, viszont a hangkártyán 3,5-s Jack csatlakozási lehetőség van, míg az erősítő bemenetnél RCA, a gyári kábel pedig ami van hozzá az RCA-RCA. Jobb híján egy RCA-Jack átalakítóval kötöttem össze de sajnos semmilyen hang nem jön a hangszórókból, nem hogy több csatornán, egyen sem. Nem tudom, hogy ez betudható e az átalakítónak mert egy sima sztereó jack-et két monó RCA-ra bontó átalakítóról van szó, ahol próbáltam mindkét RCA-ra kötni de semmilyen módon nem szólal meg. Szoftveresen elvileg jól van beállítva, a hangeszközöknél a "kivezérlésmérő" az S/PDIF-nél mozog. Nem tudom miként lehetne meggyőződni arról, hogy a kábellel, a hangkártya oldallal, vagy az erősítő felőli oldallal van e baj. Sajnos más kábelem nincs is, hogy kísérletezgetni tudjak.

  • Danecay

    őstag

    válasz thornadoj #38484 üzenetére

    Köszönöm a választ. Digitális jelet ugyan úgy lehet kábelen, RCA vagy Jack dugós csatlakoztatni nem csak optikával, ha erre gondoltál. Cikk Időközben sikerül egyébként megoldani a problémát, ami user error volt mert mint kiderült félre digtam a jack dugót :) Mivel zéró tapasztalatom van a témában mindenben kerestem a hiba lehetőséget, úgymint a fiók aljáról előtúrt Jack-RCA átalakítóban is, ha már a kábel elvileg egy 75Ohm-os (bár ezt az ellenállást nem tudom mi között kellene mérni mert sehogy nem sikerült) kábelnek kellene, hogy legyen.

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!

    Digitálisan PC-re csatlakoztatott 5.1-es hangrendszernél hogyan működik a többcsatornás hangleképzés mondjuk egy 5.1-et vagy 7.1-et támogató játék esetén? Nem feltétlenül technikai oldalról érdekel a dolog, de leírom mire gondolok. Kicsit olvasgatva a téma után az jött le, hogy digitális úton ha jól értem 2 sztereó csatorna vihető át a vevő egység felé, ennél több csatorna esetén valamilyen tömörítési eljárást kell használni, úgy mint mondjuk a Dolby Digital vagy DTS. Film lejátszása során a kiválasztott hangsáv függvényében szépen érzékeli is a hangrendszer, hogy milyen hangforrásból dolgozik (Dolby, DTS) és ennek megfelelően üzemel is, de mi a helyzet egy játék esetén? Játék audió beállításain belül beállított 5.1 hogyan megy át a hangrendszer felé ha nem vált át Dolby Digita-re vagy a DTS funkció-ra, ugyanúgy Pro Logic-on marad a hangképzés, mintha egy stereo mp3-at hallgatnék szétdobva minden hangszóróra? Hogyan működhet így 5.1 vagy 7.1-be?

Új hozzászólás Aktív témák