Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz p_adam #2300 üzenetére

    Igen, ha elhiszed ha nem, teljesen ugyanígy mondtam el a véleményemet énis aki kérdezett engem. Volt egy Z-3e-m, igaz nagyon erős a mélye, ennek ellenére nem hiányoltam a mélyet a Z-10-es megvétele után. Sőt 2 hónap Z-10 használat után bekapcsoltam a Z-3e-t és kifejezetten nem jött be a hangja zenénél. Filmhez viszont tényleg elég gyenge a Z-10, semmi ilyedtségérzetet nem adott egy filmnél, ahhoz kevéske a kis 7,6 cm-es mélynyomó.
    Node ami miatt én írok neked. Mert neked van Z-10-esed. Ha esetleg játszol, nem tudom találkoztál-e ilyen problémával, esetleg lenne e lehetőséged kipróbálni havernál/ismerősnél.
    A probléma
    A problémát a Z-10 okozza, de nem tudom miért
    A Logitech ügyfélszolgálat nagyon kedves volt velem, bár megoldás nincs rá, próbálták arra fogni, hogy ez az USB csatlakozás miatt van, persze rögtön mondtam, hogy ez nem így van, mert nemrég ment tönkre a Z-3e-s hangfalam és egy Creative USB X-Fi hangkártyát vettem az árán, mert levásárolhattam, és ezzel rendben van minden.Tulajdonképpen a Logitech ügyfélszolgálata arra tippelt, amúgy én is, hogy ez nem egyedi hiba, tehát kicserélni nem sok értelme lenne, de azért ha megtudnád nézni nekem jó lenne, mert ha ez egyedileg hibás ,és nálad megy akkor kiharcolom a cserét.

    Amúgy hihetetlen, de én ezekkel az agyondícsért Logitech cuccokkal nagyon megjártam,(és a haverom) 5-ből 5 rossz.Komolyan - OFF-os rész Úgyhogy most egy LG FA162 szolgáltatja nekem a hangot egy USB-s X-Fi hangkarin. Hát, a hangélmény egyszerűen hihetetlen, olyan a 16 000Ft-os Logi Z-3e-hez képest ez az LG, mint a 2000Ft-os hangszóró után ez a Z-3e, ég és föld. Nem utolsósorban a kinézete. Bárki meglátja a szobámba, mindjárt ezt kezdi vizsgálgatni.Gondolkodtam a Logi Z2300-asán, de ha egy termékből 5-ből 5 nem válik be, akkor nem merek megkockáztatni egy hatodikot. Persze tudom, jó a Logitech, csak nekem nem volt vele szerencsém biztos.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz p_adam #2306 üzenetére

    Nekem is volt kétszer ilyen hasonló, bár nem pont ugyanez, hanem hogy a hangszóró furcsa hangokat adott ki magából bizonyos időközönként. Nekem megoldotta az, hogy teljesen áramtalanítottam a gépet. Kapcsold ki, húzz ki a konnektorból mindent(a számítógépet is), a hangszórót is húzd ki az USB-ből. Nekem ez segített.
    Amúgy azon kívül, hogy van az említett baja nálam, tehát Multiplayer alatt lefagynak a játékok, 2 hete nálam meg az a jelenség van, hogy mintha a jobb hangszórónak már alacsonyabb hangerőn is berezeg a fedele. Közel sincs max hangerőn és hallom a fedél berezgését.
    Hát adok egy nagy NULLÁS osztályzatot a Logitechnek. Siralmas amit velem tettek, bár lehet kiérdemelném már tőlük a Legpechesebb Logitech vásárló díjat.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz p_adam #2308 üzenetére

    Azért ha lenne rá lehetőséged, akkor kipróbálhatnád a hibát amiről írtam, hogy a CoD2/CoD4-nél lefagy-e a játék ha a Multiplayer részüket indítod el. Nem kéne vele játszani meg semmi, csak hogy elindul-e. Esetleg csak ha annyit megtudnál csinálni, ha valakitől kölcsöntudnád kérni a DVD-jét a CoD2-nek és feltelepítenéd, elindítanád a Multit, megnéznéd mi a helyzet, majd letörölnéd.
    Mert ha egyedi lenne a hiba, akkor megpróbálnám kiharcolni a cserét, és bontatlanul eltudnám adni. Szóval jól jönne,nagyon megköszönném, mert ez nekem 20 000Ft-ot jelentene.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz H_Adam #2317 üzenetére

    Nálam gyorsan működött a Logitech szervíze: csütörtökön telefonáltam, hogy rossz a Z-3e hangfalam (amúgy már fél éve rossz volt, csak nem foglalkoztam vele, gondoltam letellik a 2 év gari 1 hónap múlva, megpróbálkozok a cserével), erre pénteken elvitte a futár. Következő héten szerdán vagy csütörtökön már hívtak is, hogy következő hét hétfőjén szállítják ki az újat. Persze nem kértem, mert már sokkal komolyabb hangrendszerem van, levásároltam az eredeti árát(15 500Ft).Szóval elég jól kezelték a dolgot.Ettől függetlenül töbet nem veszek Logi cuccot, mert nekem még egyse vált be.

    Direkt megkérdem az elején, amikor először telefonáltam nekik gari ügyben, akkor ez az elvitel mennyibe fog nekem kerülni. Azt mondja az ügyintéző: 3000 Ft-ba, amely tartalmazza a visszaszállítási költséget is. A hangkari amit vettem, 16700Ft+3000Ft a szállítás-15 500-at levonnak ugye, tehát 4200Ftra számítottam. Amikor megbeszéltem velük, hogy akkor hangkártyát kérek az árán és ráfizetek, megkérdem, akkor mennyi lesz erre a szállítás, merthogy ugye nem az eredeti Hangcuccot kértem vissza, susmognak többen a hátam mögött, erre tájékoztat 1500 Ft lesz a kiszállítás+1200Ft a ráfizetés, mondom ok. Mire kihozta a futár, aztmondja: 1200Ft-ot kérek, ez kellemes volt, végül semmi szállítást nemszámoltak fel, csak a különbözetet fizettem rá, az 1200 Ft-ot a hangkártyára.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz ZotyoHQ #2431 üzenetére

    Én próbáltam, sőt így használom jelenleg a gépet. Amúgy egy Z-3e-t cseréltem le egy hifi-re, persze nem azért mert nem felelt meg a Z3e, hanem elromlott. Este szabályosan kikapcsoltam, másnap reggel megse moccant, semmi kék LED vagy ilyesmi. Szóval elég furcsán adta meg magát másfél év után. És mivel nekem és a haveromnak eddig minden Logitech termék bedöglött, vagy alapból hibás volt ezért nem mertem bevállalni a Z2300-at. Így hirtelen felindulásból megláttam egy /számomra/ hihetetlenül jól kinéző hifi-t(amire ránéztem és azt mondtam, nekem ez kell :D ), erre még azis rájött, hogy ez lett 2007-2008-as év Legjobb kompakt audio rendszere, (a lap alján), gondoltam rossz csak nem lehet. Szóval ez ilyen hirtelen vásárlás volt. És azt kell hogy mondjam, hogy tényleg jó vásárt csináltam, a Z3e-re már csak rossz emlékként gondolok. Sokkal élvezetesebb rajta zenélni, összességében is, illetve sokkal szebben szól a mélye például, illetve sokkal gyorsabb is, nagy hangerőn gyors mélyeknél sem "folyik össze" a mélyhang, mint a Z3e-nél.
    Mindkét hangfala tartalmaz 4 hangszórót: 1 mélynyomót, 1 magasat, és 2 középhangsugárzót és ráadásul annyira feldobja az asztalomat is, hogy nagyon durván néz tőle ki: valahogy így. És ugye tökre nem különül el a géptől sem, tehát nem látszik rajta, hogy ez egy hifi, simán elmegy számítógép hangszórónak is. Mindenesetre nekem bejött, számomra ez best buy vásár volt.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Eskimoka #2433 üzenetére

    Lehet nekem nem teljesen világos így az éjjel közepén, de hogy is akarod? Ha teszem fel a sztereo rendszer mellett döntesz, akkor a laptop hangkártyájáról akarod működtetni a cuccot, vagy akkor is megakarod venni ezt a Trust szerkezetet? Csak azért kérdem, mert először is tudni kéne, hogy az a sztereo kimenet,ami a laptopon van elég lesz-e a Z3e-nek (ha ezt veszed). Mert én nem vagyok kötözködő típus, például az alaplapi Gigabyte-on lévő Realtek hangkártyámmal sincsen semmi bajom, de nemrég egy Acer laptopon olyan hangkimenethez volt szerencsém, hogy tényleg használhatatlan volt, bár lehet hibás volt, nem tudom. És ezt azért kérdem, mert teszem fel: megveszed 16 000-ért a Z3e-t, mint sztereo rendszert. De utólag kiderül, hogy a laptopon lévő kimenet esetleg nagyon rossz, akkor mégiscsak ott kötöttél ki, hogy megkell venned ezt a Trust USB-s 5.1-es hangkarit. Ennél olcsóbb külsőt én sem találtam, sőt az X-MOD X-Fi és Asus Xonar U1 15000Ft körül van. Viszont ha így jársz, akkor most ott tartasz, hogy van egy sztereo hangszetted egy 5.1-es hangkarival, és felvetődik benned, hogy nem-e lett volna jobb egy Logi X540-es 5.1-es rendszert venni 3000 Ft-al többért. Ja, és ez nem szimulált 5.1-es hang, hanem ez rendes 5.1-es hangkari, nem kell hozzá DPL2 vagy hasonló hókuszpókusz.
    Edigital-os vélemények
    1 Pixmanias
    Amazonról vélemények
    Ha nem tudnál angolul akkor ennek segítségével meglehet fejteni azért a dolgokat, bár néha elég értelmetlen.
    Még annyit hozzátennék, hogy 2.1 vs. 5.1 . Ha főként sorozatokat nézel és vígjátékokat, akkor szerintem ezeknél nem olyan fontos az 5.1 . Viszont akciófilmeknél például azért én az 5.1-et támogatom, még akkor is, ha esetleg kicsit rosszabb minőségűt kapsz esetleg ennyi pénzért. Mondjuk nem hallottam az általam is említett X540-es szettet, de éppen a múlt hétvégén hasonlítgattam a Matrixot, cserélgettem a DVD-t a sztereo és az 5.1 rendszer között. Bár csak egy régi, 3 évvel ezelőtt vásárolt 5.1-es szettel tudtam összehasonlítani, de egy Matrixnál, Gyűrűk uránál simán az 5.1-es hangzást választom, még akkor is, ha nem olyan részletgazdag a hangja, mint a sztereo szettnek. Azért térhatásban jobb nézni az ilyen filmeket. Bár mint említettem, azt sem tudom mekkorát szólhat az a Logi 6 csatornás rendszer ahhoz az 5.1-es LG-hez viszonyítva.
    Remélem nem hülyeségeket hordtam itt össze éjjel, félig már alszok, legfeljebb ha holnap értelmetlennek találom amit írtam, akkor kitöröltetem.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz #59070464 #2435 üzenetére

    MM-al az a baj, hogy túl nagy a tér, nem igazán lehet meghallani, hogy hogyan szól egy hangcucc, szerintem. Például azért a Z3-e zárt térben a szobában azért nagyot szól és erős méllyel, de amikor kivolt téve a MMba, nem szólt sehogy sem, maxon volt a mélynyomó erőssége, simán feltekerte haverom az egész rendszer hangerejét is maxra, de egy erőtlen rendszer volt, még a barátom is azt mondta, hogy ez alapján meg nem venné ezt a szettet, aztán itthon azért nem szólt rosszul.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz #59070464 #2449 üzenetére

    Ma voltam a Fehérvári MM-ba, csak nem volt nálam zene, legközelebb ha megyek és kint lesz még az FA162 akkor meghallgatom az általam hozott zenével hogy hogyan szól a benti térhez viszonyítva.

    Azaz X200R az edigital-ból lett volna? A múltkor árul(hat)ták ki az utolsó darabokat gondolom, mert 3-ad áron volt, mint bármely másik webáruházban. 30 ezer volt, még énis nagyon szemeztem vele, csak addig halogattam a dolgot, amíg nem lett a végén raktáron. Bár őszintén szólva nem biztos hogy megvettem volna, de így hogy nincsen, így legalább nem is gondolkodok rajta.
    Amúgy hallottad is hogy hogyan szól ez az X200R ?

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz dudika10 #5168 üzenetére

    Egyéni problémám, és biztosan peches voltam, de én hallottam hibás példányokról, konkrétan az összes Logi cucc /kb.6 féle/ ami nálam volt az vagy alapból hibás volt, vagy egy év alatt teljesen elromlott. Köszönöm, de én ebből többet nem kérek.A legutóbbi amit gariztattam, de természetesen eladtam becsomagolt új állapotban, arról most jelezte a tulaj/másfél év után/, hogy elromlott az érintésvezérlése. :(
    Amúgy megfigyeltem, hogy ezek az erős mélyhangzással rendelkező cuccok /pl.: Z3e/ is a nagy terekben /MM/ teljesen erőtlenek, viszont azért hoztam ezt elő, mert egyszer régebben én hallottam az Auchanban egy Philips PC hangszettet, ami olyan nagyon jól szólt, hogy a haverommal nagyon figyelmesek lettünk rá. Sajnos a típusát nem tudom, de egyszerűen nagyon tisztán szólt, és nagyon szép mélye volt akkora térben is. Asszem 15 000 körül volt az ára.De tényleg mindenhol a Logi van elterjedve, pedig biztosan van más jó hangszóró is.

    (#5158) Turboraider A Z-Cinema USB hangkártyáját használod ha minden igaz. Játszol is mellette? Találkoztál olyan problémával, hogy esetleg bizonyos játékokat nem szeret és lefagy? Például én a CoD 2-4 -el jártam így, míg a Single része ment rendben, a Multiplayer része el sem indult, lefagyott állandóan.Jó pár napot elszenvedtem vele, BIOS frissítések az alaplapon, friss XP telepítések, mire rájöttem hogy a Logitech beépített hangkártyáját nem szereti a Multiplayer részt, szóval jól megtréfált, mindenre gondoltam, csak arra nem hogy a hangfal beépített h.kártyája okozza a problémát. Miután átálltam creative hangkártyára, a probléma természetesen megszűnt. Amúgy ezzel a beépített hangkártyával más szoftvereknek is meggyűlt akkoriban a bajuk, sok szoftver fel sem ismerte.Logitech amúgy akkoriban lerázott ezzel a problémával, merthogy azt nem tudják garantálni, hogy egy játék USB-s hangszóróval is működjön :((( Hátha az a csatlakozása könyörgöm, akkor mivel működne? Ja meg azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy nem USB-s hangkártya van benne, ebben nincs hangkártya, hanem USB-n viszi át a hangot. Komolyan ekkora barmot.Amúgy szerencsére lett más baja, és végül az miatt tudtam gariztatni. :D

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz dudika10 #5171 üzenetére

    Tudom, hogy az otthoni környezet a mérvadó, csak amíg hallottam a Z3e-t MM-ban és szarul szólt, pedig otthon azért amíg működött tényleg nem volt rossz, addig annál a Philipsnél feltűnt, hogy már nagy térben is mennyire jól szólt, sokkal szebben, mint a Z3e. Persze ugyanolyan körülmények között kéne összehasonlítani, ezzel tisztában vagyok. Nekem a Z3e úgy adta meg magát, hogy este szabályosan kikapcsoltam, másnap reggel azthittem nincs áram, mert nem volt kék LED. Más persze működött utána. Vagy a 15 000-res egér+bill-em alapból hibás volt, nekem nem volt a Logival szerencsém.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz beci #11038 üzenetére

    Szia!

    Nem tudom milyen típusú hangfalak tetszenek, a "modernebb" fényes fekete vagy a faborításúak, de ez egy egész jó 2.1-es rendszer: LG HT44C
    - 2.1-es rendszer
    - optikai bemenet
    - távirányító

    - 3 bemenet: 2 analóg + 1 optikai, a bemenetek között egy gombos váltás
    - egy gombbal megoldott hangerőállítás mindhárom hangszórón, miközben hallod a hangot és menübelépés nélkül. (régebbi modelleken csak menüből lehetett hangerőt állítani a hangszórókon és amíg a menüben voltál nem adott hangot, szóval találomra lehetett állítani csak a hangerőt külön a hangszórókon, majd ha nem tetszett a beállítás lehetett visszamenni a menübe)
    -DVD lejátszás Full HD felkonvertálással
    -USB bemenet: vagyis kapsz egy médialejátszót is egyben. Eddig amit betettem mindent lejátszott, kivéve persze a HD tartalmakat.

    Én PC hangszóróként használom és teljesen jó a cucc. Egyszerűen "egyben van", mást nem tudok róla írni. Jó hangja van és nagyszerű a látvány ha ránéz az ember. Használtam több Logitech rendszert, hát nem kívánom vissza azoknak a hangzását ez után :N Pedig akkor azokra azt hittem milyen jól szólnak. :)

    Ha megakarod nézni, akkor itt megtalálod.
    Elég nagyok a sztereo hangszórói, ahhoz viszonyítsál, hogy az LCD ami mellette van 32-es, én kép alapján kisebbnek nézném.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz beci #11065 üzenetére

    Persze, én is így használom. HDMI kábellal össze van kötve a PC az LCD-vel, a hang pedig 3,5mm Jack-RCA átalakító kábellal megy a hangkártyából DVD lejátszóba.
    Az optikai bemenetre a TV optikai kimenetét kötöttem simán TV nézésre illetve ha a TV multimédia lejátszóját használom.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz beci #11094 üzenetére

    Hát mást nem tudok róla írni, mint azt, hogy nekem nagyon bejön. Torzítani nem torzít, de hát azt vedd, hogy ennek hónapokkal ezelőtt még 75000-85000 Ft körül volt az ára webáruháztól függően, csak ugye már ebbe az ársávba a blu-ray lépett és ezt már csak kiárulják a boltok, amik megmaradtak (szerintem). De én úgy voltam vele, hogy blu-ray igaz nincsen, de úgyis csak az erősítő részét használom, mint PC hangszóró.

    Amúgy meg haverom elég kötözködő típusú, azt a két hibát találta rajta, hogy a DivX filmek listázásakor nincsen ékezet illetve, hogy az a "baja", hogy a kishangszórós rendszerekhez képest túl nagy a hangszórója, viszont az állványos hangszóróhoz képest meg pici, és ezért "se ilyen, se olyan". De a hangzására azt mondta, hogy "tényleg nagyon egyben van".
    Egyébként a Samsungnak is van ennek megfelelő rendszere, ha esetleg az szimpatikusabb márka: Samsung HT-D423H, bár én az LG-t jobbnak tartom. Használati útmutatót is találsz mindkét termék hivatalos oldalán, megnézheted mindegyik részletes leírását hogyan működik, mik a beállítások.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz beci #11117 üzenetére

    20cm-es átmérőjű, itt vannak a részletes adatok. Műszaki leírás/Méretek almenü.

    Leírnád nekem, hogy milyen 3D TV-t vettél? Játszol-e rajta, ha igen milyen bemenetet használsz, és hogy tapasztaltál-e rajta input lagot?

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Tybtsee #11437 üzenetére

    Esetleg 2.1-es rendszerbe: LG HT44C.
    Sztereo hangszóró magassága: 58 cm. Igaz el kell helyezni egy mélynyomót is pluszba.
    Kép róla:
    Kép 1
    Kép 2

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz enterlaci #36870 üzenetére

    Én is valami hasonlóban gondolkodom. Nemrég egy Microlab Solo 9C-ben nagyot csalódtam.

    Egyelőre a két kiszemelt:

    Denon D-M40 - 130000Ft
    Panasonic PMX70 - 75000 Ft
    Nem tudom a Denon jobb lehet-e, és főleg annyival amennyivel többe kerül.

    (Ezt nem konkrétan Neked írtam, csak úgy az utolsó pár hozzászólásra, ha már szóbakerültek ezek a "komolyabb" mini HiFi-k.)

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok!

    Jól értelmezem, hogy a Panasonic PMX80
    és efölötti számozású HiFi-k egyben PC hangfalszettként is funkcionálnak? "USB-DAC csatlakozás PC-kapcsolathoz" - mit kell ezalatt érteni? Úgymond "belső hangkártyát" tartalmaz, amit felismer a PC? Anno a Logitech már csinált ilyet.
    A PMX80 hátulja például.
    De például nem világos, hogy akkor a leírásnál miért vannak támogatott formátumok, lásd itt., hiszen ha a PC felismeri, akkor tulajdonképpen mindent lejátszik, amit a PC. Valahogy nem teljesen világos...

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #40516 üzenetére

    "Bármilyen szett jó PC-hez, csak kábel kell hozzá." - persze, ezzel tisztában vagyok, most is az egyik gépemhez egy LG 2.1-es házimozit használok.

    Amúgy arra jutottam, hogy ez csak félmegoldás, mármint a Panasonicnál az USB összeköttetés. Ahogy beleolvastam a használatiba, nekem ez jött le: tulajdonképpen szerintem egy USB kábel és egy PC program segítségével csinál egy megosztást, amivel lehet a zenefájlokat lejátszani. És ezért vannak USB DAC-nál is támogatott formátumok. Tehát videó hangját vagy egy játék hangját "élőbe" már nem szólaltatja meg. Csak amit előre leszedek zenéket. Lehet félreértelmezem, de nekem ez jött le, ahogy olvastam.

    Kár, mert amúgy elég jól szólnak ezek a hifik. Legalábbis, ha azt veszem, hogy a Pana PMX80 a Microlab Solo9C-vel van egy árban, de annál sokkal jobban szól. Csak az a gond, hogy a Panasonicot nincs mivel rákötni a gépre: optikai csatlakozója nincs, analógban meg gyenge. Ezért érdekelt volna az USB összeköttetés.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz #04441088 #40673 üzenetére

    Szerintem érdemes meghallgatnod ezt a HiFi-t (MM-ba van). Nálam vendégeskedett egy Microlab SOLO9C. Ha választanom kéne gondolkodás nélkül a HiFi-t választanám. Szerintem hangminőségben is sokkal jobb, mint a Solo9C. Hangerősségben meg egyenesen körberöhögi ez az LG. Bár a HiFi-t csak MM-ban hallottam, de azért tudok viszonyítani, az elmúlt 10 évben jó pár szettet hallottam.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz jeromosi #41287 üzenetére

    Csak ahhoz szeretnék pár mondatot írni, hogy korábban ezt írtad:
    "...egy elég öreg lg-m van." Ez így nagyon nem egyértelmű. Most ilyen 40-50 ezres szettre gondolsz, esetleg drágább szetted van, vagy esetleg egy prémium LG-Mark Levinsonos szettre? Nagyon nem mindegy. Én pl. egy ilyen 2.1-es LG-t cseréltem volna egy Microlab Solo 9C-re és hát a Microlab ehhez képest vicc kategória volt. A mély az,amiben megfelelő volt a Microlab, ez meg is lepett, mert ugye nincs külön mélynyomó. Minden másban elvérzett a Microlab: nem volt elegendő hangerő, vagyis nem éreztem hogy lenne tartalék: egy sorozatot 60-as hangerőből 40-50 között néztem. Akkor miért ilyen nagy és nehéz(25 kg), ha csak ennyit tud. Nem volt részletgazadag a magas és közép, nagyon gyenge volt. Ha ráadtam egy kis mélyet elnyomta a magasat, ha nem, akkor meg kevés volt a mély. Röviden szólva: a bögreszettnek csúfolt LG-mhez köze nem volt.
    Ezt csak azért írtam, mert ha esetleg valami komolyabb régi LG-d van, akkor ilyen Microlab szint, az nagyon nagy csalódás lesz.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Bodz #41289 üzenetére

    TV mellett próbáltam kb. 20nm-es szobában. Nagyon gyenge volt hangerősségben, hangminőségben is. Legalábbis az LG-hez képest, pedig a kép alapján szerintem mindenki a Microlabot választaná.

    (#41290) jeromosi

    Ok, akkor valószínű tényleg valami "olcsóbb" cucc. Csak azért kérdeztem, mert ugye típust nem írtál és így ki tudja milyen cuccod van.
    Jó kevés az esélye, de ha pl. valami 10 éves prémium LG-Mark L. szetted van, akkor ne menjél le Microlab szintre...bár akkor valószínű nem is akarnád lecserélni, esetleg csak ilyen alapon, hogy eltelt 10 év, a maiak biztos jobbak: pedig nem. :)

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #41294 üzenetére

    Pedig nem azzal van a gond, hogy hozzászoktam az LG-hez. Egyszerűen régen voltak olyan prémium minőségű szettjei, amiket manapság egybeszettbe nem hiszem, hogy gyártanak. Főleg azok sikerültek jól, amikor Mark Levinsonnal 1-2 évre összeálltak. Egyszerűen ezek a szettek nagyon ott voltak-vannak. Elég, ha csak egy ilyet meghallgat az ember. A kettő magassugárzó nehezebb, mint némely mai termékbe a mélynyomó. Ha a magassugárzó reflexnyílásába benézek, akkor nem 10-20W-osokat látok, hanem 50W/db-os hangszórókat találok. Ezekben a mai cuccokban nincs meg egy tág térérzet, a hang teljesen a hangszórókra korlátozódik, nem tágul ki...

    Nehéz leírni számomra mi a jó hang: legyen határozott mély, de ne legyen tolakodó. A magas közép erőteljes-csattanós legyen, legyen "éle" a magasnak. De mégse legyen fülsértő, hanem selymesen simuljon bele a fülembe. A hangot ne a hangszóróból halljam, hanem mintha csak előttem a falból jönne a hang. Bocs, lehet h.lyén hangzik, de röviden kb. így tudnám leírni. Ja, és mély nélkül is hallgatható legyen a magashangszóró, jól szabályozható legyen. A zenét a magassugárzó vezesse, és ne a dübörgésre alapozzon.

    A Microlabnak kb. a mélye volt jó. A magas közép szegényes, erőtlen volt. A hangban nem volt semmi dinamika sajnos, és "tere" sem volt a hangnak.

    "1. az LG erősítője valószínűleg dinamika-kopressziót alkalmaz, felhangosította a halk részeket"
    - A DRC ki-be kapcsolható.

    "2. a Microlabnak jobb a dinamikája, nem torzít magas hangerőn, ez pedig halkabbnak tűnik"
    - Szerinted az LG-m 50W/ db hangszóróval hol torzít? :)

    Csak azért írtam ezeket le, mert nem csak 40-50 ezres LG egybeszett létezett régen, hanem bizony nagyon komoly darabok is. :)

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Degeczi #41301 üzenetére

    Én csak annyit akartam mondani, hogy ahol el kezdene torzítani, ott már szétesne a ház.
    Amúgy nem akarok vitát ebből, tisztában vagyok vele, hogy az általános vélemény LG egybeszett =sz.r.
    Úgysem tudom bizonyítani, hogy egy LG-Mark Levinson szetthez képest egy Microlab illetve egy mai pár százezres cucc sehol nincs. A PH-n is anno az ment, hogy kamu, és lepénzelték, csak adta hozzá ML a nevét, mindezt úgy, hogy nem is hallották. Nekem meg van, és tudom, hogy nem kamu.

    "valszeg annak a módosított hangzásához szoktál hozzá."
    - Akik nálam ezeket a szetteket hallották, mindenkinek az álla leesett. Pedig ők nem szoktak hozzá. Értetlenül álltak itt, hogy "ez most hogyan?" vagy "ez szól, ez nem létezik" vagy "ilyet még nem hallottam".
    De mondom, tisztában voltam vele, hogy ez lesz a vége, hogy hozzászoktam meg hasonlók...

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Bodz #41305 üzenetére

    Nem tudom mi nehéz és mi nem...úgysem lehet ezeket már kapni, szóval mindegy...
    Én itthoni körülmények között jó pár szettet kipróbáltam, és ezek a Mark Levinsonos LG szettek teljesen más kategória, mint ilyen Microlab meg hasonlók :)
    De ezt csak akkor tudja meg az ember, ha hall egy jobbat, addig biztosan a Microlab is jó. Ha nem hallottam volna ezeket, biztosan a Microlabot is jónak találnám, és nem egy tompa hangú cuccnak hallanám és azt ajánlanám :)

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Locutus #41310 üzenetére

    Én is Logitech 2.1-es kezdtem, de már nem bírnám elviselni azt az erőltetett mélyet. :) A Logitech a mélyre épített...
    Nekem inkább az kell, hogy a magasra építkezzen a rendszer...de ha kell, akkor a mély is ott legyen.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Degeczi #41312 üzenetére

    Nem nagyon értek a technikai részéhez...
    De igazából mondhatnám azt, hogy rohadtul nem érdekel mennyire torzít-nem torzít, vagy éppen most mennyi köze van hozzá Mark Levinsonnak - lehet nem sok, de akkor is adta hozzá valami miatt a nevét, és sokkal jobb cuccok ezek, mint a többi. Meg lehet mondani ezt a fix EQ-t meg hasonlókat...
    De a lényeg, hogy messze jobban szólnak ezek, mint a mai pár százezres cuccok. Ennyi. Ez a lényeg. Én saját magamnak, illetve a fülemnek hiszek :)

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz ricsi0307 #42926 üzenetére

    Hangerősségben mennyire vagy elégedett a cuccal? Nekem volt ilyenem rövid időre (szerencsére), de kisebbik bajom a hangerő volt. Ha jól emlékszem a 60-as hangerőből kb 10-nél kezdtem valamit hallani, sorozatot-filmet lazán 40-50 hangerő között hallgattam úgy, hogy nem is volt durván hangos. Nem éreztem azt, hogy van benne tartalék. És ahhoz képest, hogy ugye mekkora darab és milyen súlyú önmagában ez is nagy koppanás volt.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #42930 üzenetére

    " egyszerűen csak halk volt a forrásod, amire a Microlab Solo 9C-t rákötötted."
    Ugyanarról a forrásról az LG mégis sokkal hangosabb, dinamikusabb, részletgazdagabb. :)
    Szerintem ne a 40 ezres 5.1 szettekből indulj ki, voltak annál sokkal jobb/drágább dolgai is.

    "A hang meg azért nem tetszett, mert nagyon hozzászoktál az előző, jóval szerényebb hangminőségű szettedhez." . Remélem ezt viccnek szántad, az LG-m porig alázza a Microlabot. Hidd el, jó pár szetthez volt szerencsém, nem baromságokat beszélek. Azért maradjunk annyiban, hogy én hallottam egymás mellett, és bizony a Microlab vérzett el, de nagyon, amin magam is meglepődtem...anno írtam is, hisz jóval nagyobb darab a Microlab.

    "Be kell járatni a füled, ez van. " - Hidd el, jó fülem van :)
    Egyébként itt vagy a közelbe, ha jó az adatlapod, szóval mondanám, hogy gyere, hallgassuk meg együtt, de annyira kitartasz ennyire ez mellett a Microlab mellett, hogy úgysem ismernéd el, hogy jobb az LG-m (nem sértésnek szánom, de így érzem, hogy sosem ismernéd el), és úgyis próbálnád megmagyarázni, hogy de miért jobb a Microlab.

    Nem akartam ebbe újra belemenni, mert nem fogok újból 100 emberrel szembe menni, akik nem is hallották, és úgy mondanak véleményt. Hisz úgysem tudom bebizonyítani az igazamat. Csak azért olvasgatom néha ezt is, láttam, hogy van egy friss 9C tulaj, mondom megkérdem mi a véleménye a hangerőről.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz TheZukker #42935 üzenetére

    Egyáltalán nem sértődtem meg. Sőt priviben pár szót váltottunk. Simán felajánlottam neki, mivel 20 km-es távolságra vagyunk egymástól, hogy majd egyszer ha akarja, meghallgathatja. :)
    Kár vitatkozni itt úgy, hogy nem hallotta senki, egyszer már régebben belefutottam itt ebbe, hogy engem támadt másik 10 ember...semmi értelme. Meg kell hallgatni azt kész :)

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz ricsi0307 #43280 üzenetére

    Csak megemlítem, hogy hang kimenetnél mind a két lehetőséget kipróbáltad? Van "Optikai-HDMI ARC kimenet" és van külön "Optikai" hangkimenet. Nem ugyanaz a kettő.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz ricsi0307 #43282 üzenetére

    Arra gondolok, hogy szoftveresen két lehetőséged van bekapcsolni az optikai hangot:
    Optikai/HDMI ARC kimenet, illetve választhatod a "sima" Optikai hangkimenetet is a TV-ből (legalábbis nálam: a webOS-nél is és a régi Netcastnál is). Csak mint lehetséges megoldásként írtam illetve kérdeztem, hogy mind a kettővel kipróbáltad-e. Én már jártam úgy erősítővel, hogy baj volt az optikai hanggal, amikor előtte másik erősítővel működött. Amikor átkapcsoltam a sima Optikai hangra jó volt. Ugyanakkor egy másik erősítő meg akkor mőködött jól, amikor az Optikai/HDMI ARC volt bekapcsolva. És mindkét esetben ugyanazzal az optikai kábellel volt összekötve.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #43671 üzenetére

    Egyébként mit tekintesz bögreszettnek? A méretét nézed? Vagy minden bögreszett amit pl. egy Samsung, LG cég gyárt? Vagy a "pont egy"-es rendszerekhez tartozó hangszórók a bögrék?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #43673 üzenetére

    Ok, akkor megnyugodtam.
    Akkor az enyéim a leírásod alapján nem tartoznak ide. Csak kíváncsi voltam, ha van egy prémium egybeszettem, attól, hogy az LG gyártotta, még nem számít bögrének.
    [link] Itt a képen a bal oldali LG center sugárzó.
    Bár lehet bögre is, jó nehéz bögre. :)
    Vagy ha van egy prémium 50 kg-os Samsung házimozim, akkor az sem bögre ezek szerint, hisz alig tudom az egységeit megmozdítani.
    Ezért írtam már a múltkor is Neked. A Microlab csak egy prémium dobozba bújtatott valami, semmi egyéb, megtévesztés, mint írtam már hallottam egymás mellett sok hangrendszert, azonos körülmények között. A Microlabnál sokkal jobban éreztem, hogy a hang a másodlagos, hiszen még a nem prémium, sokkal olcsóbb LG-m is jobb volt nála.
    Ezért voltam kíváncsi, mi a bögre, de ok, tisztáztuk.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #43675 üzenetére

    "De anno valami tök mást mutattál" - Nem csak egy hangcuccom van.
    "ami tipik dizájncucc" - ami porig alázta a Microlabot.
    "valami neves emberrel agyonmarketingelve" - Ez nem kamu, ha elhiszed, ha nem.
    "Ahhoz képest a Microlabot megtévesztésnek nevezni kissé erős" - pedig hidd el, hogy az. Csak akik elégedetten használják, ők nem hallottak jobbat. Illetve teljesen egyetértek veled azzal kapcsolatban, hogy írtad, hogy az utóbbi időben nem előre, hanem visszafele halad az audio technika fejlődése.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #43675 üzenetére

    "Illetve teljesen egyetértek veled azzal kapcsolatban, hogy írtad, hogy az utóbbi időben nem előre, hanem visszafele halad az audio technika fejlődése."

    Ez lehet nem teljesen egyértelmű, hogy miért is írtam. Szóval azért, mert teljesen igaz, hogy a mai egybeszettek nem érnek semmit. De a régiek között voltak nagyon brutálisak. Ezért egyetértek abban, hogy visszafele fejlődünk, de abban nem értünk egyet, hogy leszólod a régieket is és designterméknek nevezed őket, mert ez nem igaz, csak nem hallottál jót. De ettől még léteznek, ha tetszik, ha nem.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #43679 üzenetére

    A fő probléma az, hogy Te nem hallottad, és mégis állítod, hogy "valószínű" csak nekem tetszik, mert hozzászoktam a régi rossz hangzáshoz (régebben).
    Pedig már többször leírtam Neked, hogy mindenki tátott szájjal távozott tőlem. Ismétlem, nem csak nekem tetszik, hanem mindenki csodálkozva távozott tőlem. Mindenki megsüketült nálam?
    Nem vérpistulok, csak elferdíted a dolgokat, nem érted meg.
    Hallottad a linkelt LG típust, amihez az a center tartozik? Nem? Akkor miért bizonygatod, hogy nem jó...
    Hallottad a régi prémium Samsung, LG, Panasonic egybeszetteket, amik 400W felvett teljesítménnyel rendelkeznek? Nem a mai 50 W-osokról beszélek, a régi drágákról. Az biztos, hogy nem azok terjedtek el, de léteznek. Na ezeket könyörgöm ne hasonlítsuk már egy Microlab szintű termékhez.
    Ok, belém lehet kötni, hogy de anno ezek az átlag fizetés 15-szörösébe kerültek, miért hasonlítom hozzá. Ok, persze jogos. De itt most a vita arról folyik, hogy beállítod azt, hogy az egybeszettek mind rosszak. Ez pedig nem igaz. Ezért is kérdeztem mit tekintesz "bögreszettnek". Leírásod alapján az enyém nem tartozik közéjük. De Te rögtön "design" terméknek nevezted őket, illetve, hogy a hang másodlagos. Tehát rögtön támadsz, hogy ez csak rossz lehet. Őszintén kívánom, hogy mindenkinek ilyen rossz szettjei legyenek. Amiből még nincs kispórolva az anyag, rendesen összevan rakva.
    Erre tényleg kíváncsi lennék, szóval hallottál prémium LG, Samsung, Panasonic szettet régebbről? Valami 400W-os 50-60kg-os szettet?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Frogged #43684 üzenetére

    Persze, itt azért is nem lehet kiegyezni, mert túl sok a kategória különbség:
    2.0 vs 2.1 vs 5.1
    házimozi vs multimédia felhasználás
    árkategória, vs akár 20-szoros árkülönbözet
    régi vs új
    Hogyan lehetne ebben megállapodni?
    De nem is erről van csak szó. Egyes emberek szerint egy egybeszett csak rossz lehet. Igaza van 95%-ban. Lehet több is.../-maiak 100%-a szinte használhatatlan-/ De akkor is létezik a maradék, amit egyes emberek nem ismernek el. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Frogged #43690 üzenetére

    Az én szettjeimre voltak durva beszólások, régebben is többször. Olyanoktól, akik nem hallották, fogalmuk sincs róla.
    "Érzékenyen érinti öket ..." - lezso6 kezeli amúgy szerintem agresszívan ezt a ".1"-es témát. Szerintem túlzásba viszi...és hozzáteszem megértem. Bármilyen mai egybeszettet meghallgatnék, ugyanez lenne a véleményem. De akkor sincs teljesen igaza. Nekem elárulom 10 mp alatt változtatta meg a véleményemet a hangzásról egy egybeszett.
    "elégé becsmérlően lett néhány ajánlott listás cucc "
    Ok, a hangzás egyéni, kinek mi tetszik. De akkor kérdezek valamit. A Solo 6C ajánlott. Pár napja rákerestem, mert olvasgatom a topikot. Ezeket találtam:
    -a bal hangszóró nem szól
    -a jobb hangszóró halkabb
    -mély hatására berezeg
    -a magas hangzás nem az igazi
    -az egész hangszórónak alapzaja van, búg
    Nem kerestem jelenleg vissza, szóval nem szó szerint idéztem. Most akkor hogy is van ez. Az utóbbi időben csak a probléma volt vele, legalábbis sok. Mitől ajánlott akkor? Mert őszintén, én így nem tenném be az ajánlóba.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Bodz #43693 üzenetére

    Na pont erről van szó. Én is írhattam volna ezt (hogy a Microlabbal mennyi probléma van) önmagába bármikor, hogy bizonyos termékeket oltok. De eddig nem tettem.
    Egyes emberek pedig pont ezt teszik folyamatosan. Honnan is indult az egész? Folyamatosan megy itt a bögreszettezés, amikor pedig szóba került két koreai:
    "marketing- vagy designtermékek, a hangjuk sokadlagos szempont, neves emberrel agyonmarketingelve".
    Lehetne beszélni arról is, ki sértegeti a másik termékeit, indokolatlanul, hisz azt sem tudja mely termékről beszél...
    Nem sértegetni akarom a Microlab tulajokat, de azért lezso6 sincs szerintem azzal tisztába, hogy a "nagy/ismert" szórakoztatóipari cégek régen miket gyártottak. Ok, már rég nem ez a fő irányvonal: minél gagyibbat minél drágábban. Teljesen elismerem.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Bodz #43697 üzenetére

    Röviden, annyi csak a gond, hogy minden egybeszett rossz, ez van hangoztatva. Ami nem igaz.
    És rögtön lenézően kezeli 1-2 ember ezeket a termékeket (embereket süketnek állítanak be), akik ezzel rendelkeznek.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #43718 üzenetére

    Sokat tévedsz, csak kijelentesz hazugságokat (hiszen nem is hallottál ilyeneket), és nem válaszolsz a kérdésekre. Provokáló hangnemben írsz, elég ha csak az utolsó mondatodat megnézi valaki, ami persze nem igaz.
    Linkeltem képet, hallottad-e az említett szettet? Ez volt a kérdés. Illetve hallottál régi minőségi egybeszetteket? Erre sem válaszoltál.
    Következő:
    Nem, korántsem az volt a legdrágább szett Mark L-osban. -újabb tévedés.
    És nem is az LG-M.L. szettekről van szó, már régóta.-ez is elkerülte a figyelmedet.
    Az utolsó mondatod, mint írtam újabb fölényes provokáció. De átfogalmazom akkor:
    A Microlab Solo 9C estében (csak erre tudok hivatkozni, ezt használtam, nem hivatkozok általánosan az egész márkára, mint más) csak a külső borításra került a pénz, hogy minőségi hatást keltsen. Itt már sok pénz nem jutott hangra.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #43724 üzenetére

    Ok, részemről ennyi. Így nincs értelme. Félreértés ne legyen, semmi harag vagy ilyesmi.
    Megint hozzáteszem, ha nem hallottál minőségi egybeszettet, elhiszem, hogy így gondolod. Talán én sem hinném el, tényleg szörnyűek 95%-ban ...illetve ami kicsit jobb, az sokkal drágább, tehát megint nem éri meg. Valamilyen szinten meg is értem az álláspontodat.
    Az a bajom, hogy úgy mondasz véleményt, hogy tényleg minőségi darabokkal nem találkoztál - onnan gondolom, hogy nem válaszoltál rá és kivan jelentve, hogy az egybeszett nem jó. De ha nem hallottad, akkor nem tudhatod. Nem akarok itt linkelgetni konkrét típusokat és hogy milyenből mennyi van, mert nem ez a lényeg. Hanem az, hogy nem minden egybeszett rossz.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #43727 üzenetére

    Kérdeztem, hogy hallottad-e a linkelt szettet? - Semmi válasz továbbra sem.
    Vagy egyéb régi minőségi szettet, semmi válasz.

    " s nem akarsz felsülni." - megint kissé lekezelő vagy, provokálsz.
    Ő, ha jól emlékszem priviben is beszéltünk, és nagyon hívtalak hozzám el. Te nem jöttél el hozzám. Úgytudom beszéltük, hogy én a haverommal akár elmegyünk hozzád, majd utána Te hozzám. Haverom mondta is, hogy ha sor kerülne rá, elhozna akár autóval....sajnos nem mentél bele a találkozásba. Pedig 20 km-re lakunk egymástól, nem távolság.
    Sajnálom :(
    Nem adok ki több infót a priviből, de nekem valahogy az jön le Te futamodtál meg.
    Szerintem tényleg fejezzük be, nem jutunk előrébb. Remélem nincs harag.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz SunMount3r #45701 üzenetére

    "Az Edifier 5.1-esek azért már nem olyan rosszak, nem? Azért gondolom a Logi-nál, vagy a Genius-nál azért csak jobbak?"
    Geniust nem hallottam mostanában, nem szeretem, magát az egész márkát gyenge minőségnek tartom.

    Logitechből hallottam 2.1-eket(gondolom az 5.1 is hasonló hangzás hátsókkal, centerrel kiegészítve), illetve sztereo (Z-10)szettem is volt tőlük, ezekhez tudom viszonyítani az Edifier 5.1-et. Illetve máshoz is tudnám, de a Genius és Logitechez kérted a viszonyítást.
    Sokszor volt róla szó, milyen a Logitech...16 évesen áthívod a haverokat, mennyire bontja a falat, mekkorát szól...de ugye nem ez a jó hangzás, idővel általában rájönnek az emberek.
    Az Edifier 5.1 attól, hogy mélynyomós teljesen másképpen szól, mint a Logitech. Nem ezzel fogsz falat bontani, akkor sem, ha olyan mélynyomósat választasz, amiből kinézetre lehet azt várnád el. Sokkal finomabb hangzású, a mély csak akkor szól, amikor kell. A térhangzás nagyon jó, részletes. Sok 5.1 rendszernél (Z906, vagy teljes egybeszetteknél) gyenge pont a beszéd érthetőség, a center. Ezzel itt nincs baj, kristálytiszta a beszéd, az mellett, hogy az effektek is megmaradnak.
    Szóval jó rendszer az Edifier. Nagyon sok rendszerem van/volt, szeretem cserélgetni őket, tesztelgetni...csak azért írom, hogy bőven van mihez viszonyítanom. Pl. korábban próbáltam Microlab Solo 9C-t, na az nagyon gyenge eresztésem volt, pedig ajánlott kategória. Bár egy Edifier rendszerem van, eddig jó véleménnyel vagyok a márkáról.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz SunMount3r #45710 üzenetére

    Lehet igazad van, hogy a C6XD csak sztereo jelet támogat optikai kábelen. A használati útmutató csak annyit ír, hogy az optikai bemenet csak PCM jelet támogat, csatorna számot nem említ. Amazonon vki ezt írja: "Optical input usefull for stereo channels only". Furcsának tartanám, ha csak analógon lehet belőle kihozni 5.1-et, de valószínű így van sajnos. Erre sajnos nem figyeltem, hogy a C6XD-t nézted ki, illetve nem is gondoltam ilyen hiányosságra. Csak arra figyeltem, hogy 5.1 Edifierről érdeklődsz, mondom nem volt szó a topikba ilyenről és kicsit segítek...
    Nekem komolyabb Edifierem van, az már szerencsére fogad optikán 5.1-et a Himedia lejátszómról.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Baliga Tamás #46034 üzenetére

    Korábban írtad, hogy próbáltad a Klipsch R-15PM aktívot, de nagyon nem tetszett. Régen nagyon sokat azon agyaltam, hogy megpróbáljam-e. Aztán végül másra esett a választásom. Mi volt a bajod vele?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Baliga Tamás #46036 üzenetére

    Akkor jó, hogy nem ez mellett döntöttem :) Nem úgy hallgatok semmit, hogy csak a mély szóljon, azt az időszakomat már elhagytam, természetesen, mint a legtöbben egy Logitech szettel kezdtem, na de azért valami mégiscsak legyen. Amúgy azért nem bíztam a Klipschben, mert egy márka legalsó kategóriájából szerintem/általában nem érdemes vásárolni. Legalábbis engem sosem tudtak "nagy" márkák legolcsóbb termékei meggyőzni.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz ot93 #46098 üzenetére

    Én az Edifier Airpulse sorozatra lennék kíváncsi (A100, A200, A300). Kinézetre is tetszenek, és a márka maga is jobban bejön, mint a Microlab.
    Airpulse A300
    Már írtam a múlthéten Bestmarkt-nak, de nem tudják mikortól lesznek elérhetőek náluk.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz DarkByte #46272 üzenetére

    "Valaki csinált már eMag-nál 14 napos elállás intézést? Normálisan kezelik? "

    Nekem sajnos kétszer kellett, és nagyon gyorsak voltak. Először egy 200 ezer Ft-os Panasonic 5.1-et küldtem vissza, mert halk jelenetek/párbeszédek alatt sziszegtek a hangszórók. Odaírtam a megjegyzésbe, hogy nem tudom gyári hibás-e, vagy mindegyik ilyen, hogy sziszeg, de nem kérek másikat, és kérem vissza az utalást a bankszámlámra. A másik egy Microlab Solo9C volt, ennek számomra nagyon gyenge volt a hangminősége, ezért küldtem vissza. Mindkettő eset kb. 1 hét alatt elrendeződött: bejelentés után 2 nappal vitte a futár, és 2-3 nap múlva rajt volt a számlámon a visszautalt pénzem.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz dzsi23 #47545 üzenetére

    "Volt, aki leb@szott engem privátban, mert szerinte itt mind hülyék vagyunk, amiért 2.0-t ajánlottunk neki, szar mind, és a 2.1 sokkal jobb."
    - Szerintem az a gond itt, hogy egyértelműen az a meggyőződés, hogy ami 2.1, az már csak hulladék kategória lehet (ha mást mondok csak troll lehetek vagy süket - tapasztalat). A mai 2.1-ek tényleg eléggé műanyag szettek, de léteznek nagyon jó hangúak is. Nem kötelező a 10 ezres kategóriát választani. De ezt már korábban is írtam, persze nem sok sikerrel. Csak hogy a legutóbbi dolgot említsem: hétfőn volt nálam egy munkatársam, aki Edifier S2000 tulajdonos. Ő is megvolt róla győződve, hogy ő neki aztán milyen cucca van. Amikor meglátta a "bögreszettemet", szinte elnevette magát. 10 mp után már nem így volt. Miután meghallgatta a Panasonic PTX7-emet és az LG J10HD-met, szólni sem tudott, akkora volt a ledöbbenés/csalódottság számára. Rájött, hogy hát igen, ez azért nem úgy van, hogy a mélynyomós csak rossz lehet. Mondtam, hogy szívesen meghallgatom az Edifierjét, de megmondta, hogy tényleg nincs értelme. Nem vagyok Edifier gyűlölő, nekem is van hangfalam ebből a márkából....csak ez, hogy ami 2.1 az csak rossz lehet...azért ez nem így van. Még ha a legtöbb 2.1 mélynyomós a hatásvadász mélyre is megy rá, vagy a szatellitek szinte műanyagból vannak sok esetben, még akkor sem lehet kijelenteni, hogy csak rosszak lehetnek.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák