Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • valerio

    csendes tag

    Remélem, mindenki kapott Genelec és Dynaudio monitorokat a karácsonyfa alá. A finnyásabbak persze Magnetplanarral is beérik, remélem;)))))

    Énnekem mást hozott Jézuska:

    http://www.logitech.com/hu-hu/speakers-audio/home-pc-speakers/devices/7367

    Logitech Z515 - ahol szó nincs hifiről, olcsóságról, viszont abszolute hordozható, táskakompatibilis, beszédre (prezentáció (!) abszolute jó, zenélni kb. Sokol rádió, de sarokba téve, okosan helyet keresve annyira nem ciki. Basszusnak nyomát se keresse senki, 5 cm átmérőjű hangszórónak lehelletnyi mélye sincs.

    tehát: Logitech Z515
    + nem kell kábel! WIFI (USB-stick-kel), Bluetooth
    + egyszerű csatlakozás a készülékekhez előveszed, kirakod, bekapcs, szól.
    + könnyű, lapos, pedig pl. fémrács védi a hangszórókat.
    + hordtok, amiben a töltőnek is marad hely
    + Tárgyalóhelyiségbe laptopos prezentációhoz elegáns
    + Táskarádió feeling, ötletes gumis láb"fül"

    - rohadt drága
    - zéró mélyhang
    - igazi magas sincs
    - a prüntyögő hangszórók lehettek volna akár 10 centisek is, akkor talán jobb részeredmény születhetne. Ha a gari lejár, rögtön szétbarmolom, és kap jobb "motorokat"
    - persze miért lenne fejhallgató kimenete???? Ennyi pénzért????

    Konklúzió: Csak akkor vegyétek meg, ha elsősorban nem zenei célból kell - sürgősen - táskában elférő mini-hangosítás, telcsihez, laptophoz, stb-hez. Utazáshoz, szállodába, kiselőadáshoz ok! Zenélni, "fő" zenegépnek semmiképpen sem!

    Üdv: Valerio

    [ Szerkesztve ]

  • valerio

    csendes tag

    Hölgyeim és Uraim!
    Nem bírtam tovább, és adtam az életemnek (meg a fülemnek) egy második lehetőséget:

    http://images.junostatic.com/full/IS376117-01-01-BIG.jpg

    Íme életem beruházása! Könnyes a szemem, és elvesztettem az állkapcsom!
    No cukor, no hangkártya, ha akarom hordozom, ha akarom közeltéri, de kis helyen kifordítom, main-monitor pótlására is jó!!! Emberek! KÖZÉPHANGOK!!! Nagyon jó magasság, kellő mélység, jó beállítással abszolute nem hiányzik a szubláda. Sőt, van egy "bass boost" kapcsoló, ami brutalizálja a cucc alját... Sztereo térképzés: "3D" ... Azt értem ez alatt, hogy előttem nem egy sztereo mozivászon van, hanem egy óriási valós tér, mélységgel, magassággal, meglepő módon (könnyű műfajok) mögém is csúszik belőle, mintha 5.1-et hallanék.. Analitikus, szőrözős, kíméletlenül részletező, igazi "beavató" dobozok, ha valaki ezzel dolgozik, akkor utána már nincs mese: Dyno, Genelec, Magnetplanar és társai jönnek. Ráadásul van bemenete is (6,3 jack), átalakítós kábelekkel asszimetrikusan bármilyen hétköznapi cucc csatlakoztató. (az USB-je 16 bit, 44,1-48 kHz (in-out), tehát a 24/96 mániások felejtsék el...) A saját hangszórókábele ("természetesen") közeltérire optimalizált, magyarul rövid, xlr csatlakozós. "Naked" doboz, nincs hangszóróborítás.

    Ajánlom mindenki figyelmébe, aki komolyabb cuccokban gondolkodik, mert ehhez képest az össze, ismétlem AZ ÖSSZES populáris márka csak pénzkidobás...itthon 62 pénz, kb 220€ odakint, ennyiért garantáltan nem lehet jobbat venni.

  • valerio

    csendes tag

    válasz djsensore #12103 üzenetére

    Szerintem nyugodt lelkiismerettel számonkérhetők a mélyhangok a félprofi 2.0 nearfield kategóriában, én pl. lehet, hogy "leselejtezem" az álló hangfalaimat, mert az Alesis M1 Active 520 USB lepipálja... (nem vicc!)

  • valerio

    csendes tag

    válasz djsensore #12105 üzenetére

    Ha kiadsz zenét, és megrendelő beteszi a lábát a home stúdiódba, akkor nincs mese: aktív Dyno vagy Genelec! Ha nem, akkor csakis és kizárólag a füledre hallgass!!! (Szerintem boltban is min. 1 órát kéne zenét hallgatni, annyi idő alatt a gyakorlatlanabb fül is rááll egy doboz hangzásképére. És ha lefárad az általad vitt referenciaanyagtól a fül, akkor nem kell megvenni!) De (és ez már nem off:) vettek kiadásra CD anyagot tőlem át úgy, hogy egy Altec 2.1-esen hallgatta meg az ügyfél! :))

  • valerio

    csendes tag

    Nnna, most vagyok bajban!
    Hiába van jó hangcuccom (Alesis M1Active520USB - tényleg nagyon jó!!!),
    drága fiam bejelentette, hogy neki márpedig 2.1-es redszerre szüksége van,
    mert a szobájában nem elég a mini hifi (LG) az igényeinek. (PC belekötve...)

    Namost: a nyűves mini LG-nek nincs audio kimenete, és amúgy is csak 2x25W, attól tartok hogy szubbasszust (passzívat) nem érdemes rákötni, leginkább azért is, mert (sajnos) nincs használtan sem eladó, max. olyan, amit a kuka mellől gyűjtöttek be...

    Ezeket nézegetem:
    ALTEC LANSING VS 4621 PC 2.1
    Altec Lansing MX6021
    SPEED-LINK FORZA 2.1 SUBWOOFER SYSTEM SL-8262-SBK
    Edifier HCS2330
    Logitech Z623

    Teljesen tanácstalan vagyok, és a segítségetekre vagyok utalva. A gyerek csak fps háborús játékokat játszik, vagy akciófilmeket néz (kultúra... :/ ) és kellenek neki a falrengető robbanáshangok... Előre is köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • valerio

    csendes tag

    Szerintem meg kell húzni egy árhatárt. Legyen 50e. afölött célirányosan okosabb dolgokat lehet venni a pc monitoroknál. pl. itt van ez.: http://bolthely.hu/zovanyi/id/20415_OMNITRONIC_COMBO-75_Aktiv_mobil_hangrendszer_11038897
    60-ért bulizáshoz, nagy hangerőhöz biztonságosabb, és hosszabb életű holmi, mint a pc-hangfalak... És aki nem falbontáshoz akar hangsugárzót, komoly a választék Alesis, M-audio, stb. olcsó közeltéri stúdiómonitorokból. Bár, van, aki a Logitech Z2300-zal rendezvényt hangosít! Akkor hol az igazság? :Y

  • valerio

    csendes tag

    válasz Isual #12209 üzenetére

    Most már, bejáratás után is felelősséggel ajánlom árkategóriájában az Alesis M1Active 520 USB-t, amivel meg lehet spórolni a hangkártya mizériát is;) főleg, mivel van analóg bemenete is:))) http://www.argep.hu/product_1136739.html 62 ezerért még a mai világban is jó vétel!
    Amit tudok róla, hogy van egy rafkós zajkapu beleépítve, tehát az üresjáratban azért "digitális" a csendessége, mert trükkösen lenémít :O De nem szól bele a zenébe, bármilyen halk is legyen, jól van összelőve. A füles kimenete is ultrajó! Továbbra is csak a meztelen hangszórók látványa az, ami egyedül nem tetszik, mert féltem őket! :N

  • valerio

    csendes tag

    http://bolthely.hu/zovanyi/id/08292_OMNITRONIC_EG-30A_2x3col_Hangfal_aktiv_fekete_par_11036854

    Akik most újítanak be, ez se lenne butaság - szerintem!
    PA kategóriában 2x30W kicsit mást jelent!

Új hozzászólás Aktív témák