Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psyho85

    aktív tag

    válasz FID #26454 üzenetére

    Nem szabadna, hogy legyen különbség optikai átvitelnél. Vagy működik, vagy nem, a többi már voodoo. :) (Ilyenekről mindig a 100k-s USB kábel jut eszembe.)

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • MM

    őstag

    válasz FID #26454 üzenetére

    Mivel hatással van a jitterre, természetesen van hatása a kapott hangra az optikai kábelnek (is).

    Más kérdés, hogy ilyen kategóriájú forrásnál és hangkeltőknél valószínűleg nem lehet észrevenni...

    (#26455) psyho85: Szerintem próbáld ki megfelelő "körítéssel", vagy legalább nézz be azért 1-2 hifi topicba vagy fórumba, mielőtt ilyet kijelentesz!

    [ Szerkesztve ]

  • Rover623

    félisten

    válasz FID #26889 üzenetére

    Ilyenkor mindig örül a szívem egy kicsit, de alapjában véve szomorú vagyok...
    Örülök, mert szeretem, hogy különbözőek vagyunk mi (zenehallgató) emberek, hogy szabad vallás- és véleményszabadság van, stb.
    Viszont szomorú vagyok, mert látom, hogy teljesen felesleges az az energia, munka, amit itt néhányan megpróbálnak az ismeretterjesztésbe, a magasabb szintű zenehallgatási kultúra elterjesztésébe fektetni.

    Nem ellened, de a te példádon:

    "Nagy gondom az volt, hogy a creative erősítő minőségi cucc (16k volt)"

    Ha valami drága (ráadásul igen szubjektív módon, hiszen már egy otthon megépített minőségi sztereo erősítő alkatrészárban többet kóstált ennél!), akkor az már minőségi?

    "nincsen rajta 3jack bemenet csak stereo viszont digitális van 3. Így sajna bukom a hangkártya összes beállítását. Ez fájó pont volt, de már nem érdekel."

    :F
    Jól értem? Az a problémád, hogy nem tudtad analógon (3jack) összekötni a hangkártyát az erősítővel, csak digitálisan, és ezért füstbe ment minden próbálkozásod hogy szénné ekvalizáld és effektezd az általában amúgy is szarrá tömörített "minőségi" hanganyagot?
    A végeredmény meghallgatásához minek ehhez "minőségi" erősítő és hangszóró? Mivel az erősítőnek átadott hanganyagnak már amúgy sincs semmi köze ahhoz, ami a felvétel pillanatában elhangzott, nem mindegy már, hogy mit színez/torzít rajta a lánc további része? ;]

    "Vettem egy samsung szettet (17k) Ebben voltak álló frontok viszont a center ugyan az volt csak fektetve, nagyon nem tetszett így másik szettből találtam egy centert (3k) ami megfelelt. És vettem még 2db frontot 3utas (3k) amiket berakok hátra mert nem tetszettek a hátsó hangszórói a 17k-s szettnek."

    Szóval annak ellenére, hogy már többször leírtuk itt, hogy a lehető legrosszabb amit a többcsatornás hanganyagokkal tehettek, hogy annyiféle hangszórót, dobozt, elektronikát kevertek össze, amennyit csak lehet, mégis újra és újra megteszitek!
    Nem is értem...ha ez annyira fasza megoldás, miért álltok meg itt? Miért egyforma a két front? És a két hátsó? :W

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz FID #26910 üzenetére

    "Ui: Nincs semmi keverés ebben tévedsz! :N Minden hangfal 3ohm teljesítményük ugyan az márkájuk is."
    A három általad említett jellemzőből kettő teljesen irreleváns (nem csak) ebben az esetben.
    A Samsung által gyakran használt elcseszett 3 ohmos névleges impedanciát pedig jó hogy említetted, részvétem a Creative erősítőnek... ;]

    És egy komoly házimozinál sincs meg az hogy minden ugyan az. Legtöbbször a két front teljesen más márka vagy típus mint a center. Így ezt a részt nem értem
    Én pedig azt nem értem, hogy a fentiekből tisztán látszik, életedben egy komoly házimozi rendszert sem láttál/hallottál...akkor pedig mire ez a magabiztos kinyilatkoztatás? :F
    Egy "komoly" házimozinál nem csak "Minden hangfal 3ohm teljesítményük ugyan az márkájuk is", hanem ráadásul azonos hangszórókészletből vannak felépítve azért, hogy mondjuk Miki egér hangja jobb elölről is ugyanazzal a hangerővel és hangszínnel szólaljon meg, mint bal hátulról, ha azt úgy tervezte eredetileg a hangmérnök! :K

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz FID #26914 üzenetére

    "És ezt elsőre találtam a center teljesen más."

    Szerintem ezt ne erőltesd! ;]

    Attól, hogy belinkelsz egy szettet, amit valami szerencsétlen kereskedő állított össze, még nekem van igazam! :P

    Az nem a polk Audio által összeállított/árusított házimozi szett, hanem egy random módon összedobált csomag!

    Az csak a gyártó előrelátását és profizmusát dícséri, hogy az állódoboz mélyközép és magas szekciója majdnem megegyezik a surroundnak szánt dobozkáéval.
    Centerben is van a polk-nak jobban odaillő doboza, a CSiA6!

    De ha már mindenképpen satnyább hátsó hangszórókat akar valaki a böszme frontok mellé, akkor ott az RTiA3.

    Talán nézz meg egyszer egy-egy olyan stúdiót, ahol az 5.1-es anyagokat keverik, és természetesen vissza is hallgatják.

    [link]

    [link]

    Biztosan azért használnak egyforma dobozokat, mert nem tudják, hogy a változatosság gyönyörködtet! :P

    [ Szerkesztve ]

    primus inter pares

Új hozzászólás Aktív témák