Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz atesss #5652 üzenetére

    A teljesítményből önmagában semmire nem lehet következtetni, az érzékenység is fontos.
    Írtam múltkor valami hasonló példát:
    100dB érzékenység 1W = 100dB
    80dB érzékenység 64W =100dB
    (megközelítő adatok csak)
    Szóval az 1W-os is lehet olyan hangos mint a 64W-os.
    Ráadásul a teljesítményből a hangkép se derül ki.
    De ebben a kategóriában mint már írtam nincs túl nagy különbség köztük. Ez az a kategória ahol az a lényeg, hogy szóljon és ennyi.

    Sajnos nincs tapasztalatom az általad említett hangszóróval. Illetve hallani halottam pár éve, de szétszedni még nem szedtem. Nem tudom, hogy néz ki belülről, hogy lehet szétszedni. :(

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #5652 üzenetére

    Mod idő lejárt
    No az SP-S120 2W-os, úgyhogy az felejtős: [link]
    Az SP-200 viszont 6W-os, azon már érdemes lehet gondolkozni: [link]
    Mivel több mint egy ezressel olcsóbb, vagy hát ki kell nézni hol lehet kapni, lehet többel is: [link]
    De hiányzik belőle a Tone Controll, és az Aux In is. Utóbbi mondjuk jó dolog, nekem jól jönne ilyen, de szerintem ő nem nagyon használná.
    De a Tone Controll megvalósítása ebben a kategóriában lehethogy nem valami túl jó, nem ?
    Vagy már "annyira IC-sek" ezek az olcsó kis erősítők is, hogy ezt is már integráltan tudják ?

    MOD
    Az érzékenységről nem igazán írnak ám semmit. :U
    Jel-zaj viszony viszont ha tényleg ilyen 75dB körül lenne, ahogy írják az jó lenne, de én ezt is eléggé kétlem...

    hallani halottam pár éve
    És ha esetleg emlékszel még rá, mi volt a tapasztalatod ?
    Ez mennyivel jobb kategória, mint amit most akarnék ?
    Csak nem igazán emlékszem már rá, hogy anno mennyibe került (asszem 5e fölött volt talán, de biztosan 10e alatt), meg hogy ez alapján mennyibe kerülhet most egy ilyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák