Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BackStaBbR #44111 üzenetére

    Egy alap kérdés: konnektor földelve van?
    Nem csak a konnektoron kell lennie földelésnek, be is kell hogy legyen kötve.

    [ Szerkesztve ]

  • Domestos

    tag

    válasz BackStaBbR #44111 üzenetére

    Ezzel a két csatornás ART-al jó irányba nézelődsz, ilyesmire gondoltam. Azt viszont ne feledd, hogy a dibox csak akkor fog segíteni, ha a zajod földhurok miatt van! A leírásodból én nem vagyok biztos, hogy földhurok okozza a zajt.
    Ezt leellenőrizheted úgy, hogy a hangot az aktív hangfalad helyett egy elemes mobil hangkütyübe vagy valami földeletlen (kettős szigetelésű) hangeszközbe (hagyományos hifi torony erősítő ilyen szokott lenni) dugod be a hangkártyád jelét hogy felhangosítva van-e a zaj. A hangfaladat meg azzal, ha a mobilodról kötsz át hangot lejátszani, de szerintem ez most nem játszik. Ha külön egyik sem zajos, csak a kettő együtt, akkor esélyes, hogy földhurok. Az is igaz, hogy sokszor az is elég, ha egy elosztóba dugod be a két készüléket. A szimmetrikus kimenetű hangkártya is elég lehet, ha meg van rajta GND lift, akkor az pontosan kiváltja a diboxot.
    A diboxokkal az a baj, hogy olcsó kategóriában a passzív diboxok nem túl jó minőségűek. Az aktívak meg nem nyújtanak galvanikus leválasztást, mint a passzívak, de ez a gyakorlatban nem szokott probléma lenni. A passzívakkal még arra kell vigyázni, hogy nem szabad túlvezérelni őket, mert azzal tönkre lehet tenni őket.
    Én amúgy a dibox helyett inkább javasolnék egy szimmetrikus kimenetű GND liftes hangkártyát, nem tudom, milyen árkategóriában indul ez a tudás.

    Mondjuk az is egy zseni, aki egy eleve kettős szigetelésűre könnyen megcsinálható hangfalat földelt kivitelűre épít meg, és persze összeköti a jelföldet a védőfölddel, hadd szopjon, aki PC hangot köt majd rá.

Új hozzászólás Aktív témák