Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smiti

    addikt

    válasz foosballfun #20278 üzenetére

    Azt próbáltad már, hogy játszadozol a hangfal helyével? Mert ha ennyire érzékeny az elhelyezésre, akkor lehet nekem is inkább a Modecom MC-SHF80U-t kellene választanom, mert annak elől van a reflexnyílása. Nekem meg szinte a falhoz kellene tolni a hangfalat.

  • dudika10

    veterán

    válasz foosballfun #20278 üzenetére

    A 110Hz koruli eros bugas a szoba hibaja szinte biztosan (es ezen a sarok sem segit).
    Ez az a frekvencia amin egyszeruen es olcson (nem mellesleg esztetikusan) komoly javulas nem erheto el.
    Alatta pesig egyreszt teljesen termeszetes, hogy halkabb, egyreszt mert a ful erosen nem linearis (tehat egy tokeletesen linearis rendszert is halkulonak kell hallani), masreszt mint mondtam korabban is, a melyatvitelhez meret kell (es termszetesen a zsebedben penz).

    Probald ki mi valtozik ha a reflexnyilasokba dugsz egy-egy zoknit.
    Ez a bugason segithet, de a doboz hamarabb vagni is fog.
    Ha elorelepest szeretnel a melyek teren eros visszalepes nelkul minden masban, akkor mindenkeppen egy komolyabb melynyomoval es normalis meretu szatelitekkel rendelkezo rendszer kel neked ami mar 100hz alatt el van valtva es semmikeppen nem emel 110Hz kornyeken, mint az olcsovackok, mert ekkor mely helyett kegyetlen bugast kapsz maximum.

    Smiti: a falhoz tolas az elso reflexnyilassal sem az igazi, de sokkal kevesbe erzekeny a poziciora az olyan hangfal. Egyebkent hatso nyilaseseten a veletlen muvekent (vagy tervezessel) eloallhat kellemes eredmeny is.

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • Zola007

    veterán

    válasz foosballfun #20278 üzenetére

    Nem(csak) a fal miatt búg a hangfalad, hanem mert a remeg az asztal széle. A 100-150hz környéki búgás adódhat abból, hogy oldalt nincs megtámasztva.
    Ilyesmi szerencsétlen "design" asztalom van nekem is, annyi különbséggel, hogy oldalt alul van fiókos és gépháznak való rész, de oldalt a levegőben lóg az asztallap.

    Nekem sikerült valamelyest javítani rajta azzal hogy ilyen fém bútorlábbal megtámasztottam az asztallapot az alsó részhez

    első körben tüskelábakat kellene tenned vagy a hangfal vagy a tartó alá, hogy ne az asztal zenéljen.
    Nekem legalábbis ez lesz a következő lépés
    a tartók az asztalhoz voltak, homemade vagy vetted valahol?

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák