War for the Overworld bemutató

Rémálmomban már láttalak

Néha kell egy kis gonoszkodás... No nem a való életben, a tömegkultúra mindenesetre tele van olyan ikonikus példákkal, amikor egy morálisan vitatható, törvénykerülő vagy nem egészen e világi antihőssel kell azonosulni. A Dungeon Keeper sorozat a teológiai értelemben vett gonoszkodásról szólt, és sok olvasónknak megdobbanhat a szíve, amikor szemei előtt felvillan mindaz a sok-sok bűn, amelyet a kínzókamrákban, a fekete mágián és a börtöncellákban edződött szörnyei az erkölcsileg feddhetetlen lovagok, hercegnők és papok ellen elkövettek, és akkor még nem is beszéltünk Horny, a megtestesült és megállíthatatlan Nagy Kaszás bevetéséről.

A Dungeon Keeper pokolian szórakoztató sorozat volt, aztán a második rész izgalmai után az Electronic Arts egyszerűen hűvösre tette, és jó néhány év, egy igazán elkötelezett modder csapat és a közösségi finanszírozás sikere kellett, hogy valami kísértetiesen hasonló létrejöjjön. Három év fejlesztés és nyílt tesztelés után aztán a Subterranean Games végre elkészült a kiadásra szánt változattal, és a War for the Overworld elstartolt, amely hazánkban dobozos formában is megvásárolható.


[+]

Az inspirációt jelentő börtönfejlesztő stratégiai játékban borzasztóan jó érzés volt rosszalkodni, amelyet Richard Ridings ikonikus és ironikus kommentárja, sok-sok fekete humor és túlvilági zene kísért. Szerencsére a szerzői jogok birtokosai nem voltak ellenére, hogy az emlékekből más néven és nem hivatalosan, de azért mindenki számára nyilvánvalóan egy új Dungeon Keeper (szerű) játék érkezzen, nézzük, hogyan sikerült a War for the Overworld!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények