Brunswick Pro Billiards teszt

Újabb játék próbálkozik meg visszaadni a biliárdklubok hangulatát, de aki virtuális poolra vágyik, annak nem biztos, hogy ez a legjobb választás. Sőt.

Élethű pénznyelő

Vannak a videojátékok között olyan örökzöld műfajok, amik a médium létezése óta jelen vannak. Én például már Commodore +4-en is játszottam a Hustler című pool játékkal, és hiába múlnak az évtizedek, egy jó biliárd mindig jól jön az embernek, ha rövid, könnyed kikapcsolódásra vágyik. A FarSight Studios új játéka, a Brunswick Pro Billiards épp ezt az űrt igyekszik kitölteni ebben a foghíjas mezőnyben, fejlesztői szerint ez „a legélethűbb biliárd játék bármely platformon”. Van benne valami, de a produkciót megismerve inkább a csalódottság lesz a domináns érzés.

A játék címe egyébként ismerős lehet, mivel ugyanilyen előtaggal jelent már meg bowling játék, úgy öt évvel ezelőtt. Mostani tesztalanyunk is hivatalosan licenszelt Brunswick termék, valódi asztalok és pool golyókészletek virtuális másaival. Arra viszont nem árt felkészülni, hogy a játék szinte kizárólag a multiplayer meccsekre készült: egyjátékos tartalom gyakorlatilag nincs benne. Ha egyedül lökdösnénk, akkor adott a gyakorló mód egy gépi ellenfél ellen, illetve a Challenges mód, ahol időre, különböző szabályok szerint kell a golyókat lelökni. Ennyi. Nincs karrier, nincsenek bajnokságok, valódi – vagy kitalált – ellenfél karakterek. A Brunswick Pro Billiards gerincét a kétjátékos mód alkotja, helyi, de főként online megoldással.

Ez idáig még úgy, ahogy rendben lenne, a probléma inkább a játékba szuszakolt virtuális pénzrendszerrel van. Ezeket a „Brunswick Dollárokat” megkeresve nyithatunk meg új posztókat, dákókat és golyókészleteket. A probléma, hogy a különböző dákók játékmeneti előnyt biztosítanak: nagyobb erő, nagyobb pontosság stb. Brunswick Dollárt valódi pénzért is vehetünk, vagyis aki sok pénzt költ, jobban fog játszani online is. A multiplayer mérkőzések ráadásul fogadásos alapon mennek. Minél komolyabb asztalon játszunk, annál nagyobb a tét, a vesztes pedig elbukja a pénzét. A mikrotranzakciókért vett pénzt tehát konkrétan el lehet tapsolni, ez pedig egy nagyon ingoványos terület: szó szerint pénzt veszíthetünk ezzel a játékkal (arról nem beszélve, hogy még csak nem is free-to-play cím, hanem kemény ezresekbe kerül). Ez így ebben a formában elfogadhatatlan.

Ez pedig nagy kár, mert a minimális tartalom és a gyűlöletes mikrotranzakciós rendszer mellett a Brunswick Pro Billiards egy kifejezetten jó játék lenne. Irányítása nagyon rendben van. Választhatunk 3D-s és asztal feletti nézetek közül, a célzás, a fehér golyó kezelése, az erő beállítása nagyon intuitív, kontrollerrel tökéletesen vezérelhető. A fizika is nagyon meggyőző, sőt én konkrétan elhiszem, hogy ez most a legélethűbb ilyen játék. A golyók mozgása, lendülete, adott esetben forgása megtévesztően valósághű, mintha csak egy valódi asztalt néznénk. Pool lévén természetesen a 8 és 9 golyós szabályrendszer is rendelkezésre áll, a célzást látványos fénycsíkok segítik (de nem túlzó mértékben), így ha akad egy haver, akivel közösen lehet játszani, akkor kifejezetten realisztikus, minőségi szórakozást nyújthat.

Brunswick Pro Billiards Xbox One

Nincs probléma a technikai kivitelezéssel sem. Bár érdemi prezentáció nincs, az asztalok kidolgozása első osztályú, ahogy a golyók is fotorealisztikus módon csillognak, még egészen közelről is. Mindez teljesen sima 60 fps-sel mozog, gyorsan tölt, a zenék és a hangok is teljesen jók. A tálalás összességében talán nem üti meg az olyan, hasonló címek, mint a Pure Pool vagy a Pool Nation FX mércéjét, de ez senkit nem fog zavarni, főleg a már említett remek fizika miatt. A színes, összekoccanó golyókat figyelni nagyszerű élmény, még ebben a faék egyszerű játékban is.

Csak azok a játékmechanikák. A virtuális pénz, a játékmeneti előnyöket biztosító mikrotranzakciók és az igazságtalan fogadási rendszer (hiába költünk pénzt egy jobb dákóra, ha olyannal kerülünk össze, aki még többet költött, és még jobb felszerelése van, jó eséllyel elbukjuk a maradékot). Mellesleg az online fókusz sem ér sokat, ugyanis alig játszik valaki ezzel a címmel, így ellenfelet találni szinte lehetetlenség. Így pedig marad az egyjátékos lehetőség, a tét nélküli tréning, vagy a céltalan lökdösés a kihívások között.

Brunswick Pro Billiards Xbox One

Csalódás a Brunswick Pro Billiards, mert ezzel a kivitelezéssel, irányítással és fizikával a műfaj egyik legjobb játéka is lehetne. Egy olyan műfajé, amely egyenlő a felhőtlen kikapcsolódással és a jó hangulattal. Ehelyett ez nem más, mint egy nulla tartalommal rendelkező pénznyelő (vagy legalábbis pénzt nyelni akaró) termék. Ha még ingyenes lenne, egy fejcsóválással el lehetne intézni ezt a mentalitást, de úgy, hogy csaknem hétezer forintba kerül, egyértelműen a kerülendő kategória.

Pro:

  • egyszerű, korrekt irányítás;
  • nagyon élethű fizika;
  • szép látvány és hangok.

Kontra:

  • minimális single-player tartalom;
  • fapados multiplayer;
  • mikrotranzakciós rémálom;
  • pénzért vehető játékmeneti előnyök.

40

A Brunswick Pro Billiards PC-re, Xbox One-ra és Nintendo Switch-re érhető el, a PS4 változat hamarosan érkezik.

dreampage

Előzmények

  • Cloudpunk teszt

    Éjszaka, eső és neonfények: egy igazi cyberpunk várost fedezhetünk fel az Ion Lands új kalandjátékában, amely le sem tagadhatná az inspirációs forrásait.

  • Nexomon: Extinction teszt

    Meglepően jól sikerült a Vewo Interactive szörnygyűjtős szerepjátéka, amely bár újat nem mutat a műfajban, tartalmas és minőségi szórakozást kínál minden platformon.

  • Hotshot Racing teszt

    Időutazásra hív bennünket a Lucky Mountain Games új játéka, amely a letűnt korok autóversenyeinek hangulatát próbálja meg visszaidézni – fél sikerrel.